Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Makam kapısını söktürmem ama kapıyı herkese açarım

Sarıidrisliler Kalkınma Dayanışma ve

Sarıidrisliler Kalkınma Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural,  “Belediye Başkan adayları seçilirken makam kapısını söktürecem diyor. Ben kapıyı söktürmem ama kapıyı herkese açarım” dedi.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Sarıidrisliler Kalkınma Dayanışma ve Kültür Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tuğlacı ve parti yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Dernek Başkanı İbrahim Doğan, Başkan Adayı Ahmet Tural’a başarılar diledi.   

ULAŞIM BİZİM İŞİMİZ

Sarıidrisli hemşehrileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Adayı Tural, esnaf teşkilatında uzun yıllar idarecilik yapan biri olarak bilgi birikimi ve tecrübesiyle Isparta’ya en iyi şekilde hizmet etmek için aday olduğunu söyledi. Isparta’nın trafik, ulaşım, sosyal konut, içme suyu gibi temel sorunlarının olduğunu belirterek bu sorunlara çözüm olacaklarını kaydetti. İki üniversite ile hazırladıkları ulaşım mastır planıyla trafik sorununu aşacaklarını dile getiren Başkan Adayı Tural, “Ulaşımda hareketli trafiği geçitler, akslar durağan trafiği de otoparklar hızlandırır. Migros kavşağı trafiği yavaşlatıyor. Mevcut Belediye başkanı alt geçit üst geçit yürüyen merdivenli üst geçit yaparak trafiği rahatlatacağını ifade etti ama yapılmadı. Bakın bizim işimiz ulaşım. Artık tren garını oradan çıkaracağız. Raylar kalkacak. Karayolları Müdürlüğü karşısındaki alanı Şehir Hastanesiyle bütünleştirerek, o bölgedeki kurumlara akslarla araç geçişini buradan vereceğiz. Hastane bölgesine de yaya geçişi için alt ve üst geçit yapılacak. Ulaşımda akıllı kent sistemiyle vatandaşımızı durakta beklerken otobüsün hareketini takip edecek” dedi.

SU ARITMA TESİSİ YENİLENECEK

Göreve geldiklerinde Belmaş ruhunu yeniden canlandırıp 5 bin konut yapacaklarını kaydeden Tural “Yeni imar alanı açmayacağız. Kentsel Dönüşüme ağırlık vereceğiz. Belediyede Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuracağız” dedi. İçme suyu sorununa dikkat çeken Başkan Adayı Tural “Eğirdir Gölünü hoyratça kullandık. Göl çekiliyor. Buradan aldığımız suyu arıtamıyoruz. Su bulanık akıyor. Su arıtma tesisi 32 yıl önce açılmış. Neden bu sürede yenilenmedi?  Arıtmayı yenileyeceğiz. Eski mahalledeki alt yapıları da yenileyeceğiz. Belediyecilikte önce altyapı sonra üst yapı” dedi 

HASTA YAKINLARI ARTIK PARKLARDA YATMAYACAK

Hastanelere dışarıdan gelen hasta yakınları için Hasta Yakını Konukevi projesini hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Adayı Tural, “Bu sayede kışın hastane koridorlarında yazın parklarda yatan hasta yakınlarının bu sorununa çare olacağız” dedi.

BENİM KAPIM HERKESE AÇIKTIR

Sarıidrisli hemşehrilerinden destek isteyen Tural “Herkesin bir siyasi görüşü var. Partisi var. Buna saygı duyuyoruz. Ama bu yerel seçim. Gelin bu seçimde partilerimizi bir kenara bırakalım. Oyunuzu Ahmet Tural’a verin ki, Ahmet Tural size hizmet etsin. Ben sizlerin içindenim. Ben her gün sahadayım. Kahvedeyim. Birde benim kapım asla kapalı değildir. Belediye Başkan adayları seçilirken makam kapısını söktürecem diyor. Ben kapıyı söktürmem ama kapıyı herkse açarım. Hangi partiden olursanız olun. Ama gelin bir değişim yapalım. 5 sene boyunca sizleri unutup şimdi gelip oy isteyenlere oyunuz vermeyin. Ben seçildiğimde unutursam bana da vermeyin” diye konuştu.