Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lütfü Savaş’ın adaylığı için dikkat çeken açıklama

CHP Grup Başkanvekili Gökhan

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik eylemlerin ardından Savaş’ın adaylığını yeniden görüşüleceğini söyledi. Günaydın; protestoların partiye değil Savaş’a yönelik olduğuna işaret ederek “Protestolardan ortaya çıkacak sonuçlar, CHP MYK’sında ve PM’sinde değerlendirilecektir” dedi.

Yurttaşın bu kadar kitlesel protestosu varsa, siyaset kurumu sessiz kalması düşünülemez” ifadesini kullanan Günaydın, KRT’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ben Parti Meclisi üyesi değilim. PM 60 kişilik bir organdır. Bu hafta perşembe veya cuma günü bir toplantı olacak. Bütün bu protestolardan ortaya çıkan sonuçlar mutlaka MYK’da, PM’de değerlendirilecektir.
Teorik olarak tüm konulan adayların 17 Şubat’a kadar, YSK’ya listeler teslim edilene kadar onları koyan makamın o işleri geri alma ya da revize etme yetkisi vardır. Teorik olarak bunu söyleyelim.

Deprem bölgesinde böyle bir protesto varsa ‘Bu protesto provokasyon sonucudur’ gibi laflar etmenin anlamı yok. Belki de vardır içlerinde ama orta yerde bir kitlesel işin olduğu ortadadır. Dolayısıyla bunu değerlendirmek gerekir. Bu değerlendirmeden ne sonuç çıkar PM’nin iradesinin ortaya koyacağı şeydir. “