Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KYK Yurdunda ölüme tepki “Kaza değil, cinayet”

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arıza yapan asansörde bir öğrenci sıkışarak hayatını kaybetti. Olaydan sonra çok sayıda öğrenci, yönetimi protesto etti. CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı “Bu skandalın üzeri örtülemez. Bu kaza değil cinayettir!” dedi.

Halıcı, yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a yurtları en son ne zaman ve ne şekillerde denetlediklerini sorduğunu belirterek “Bakan Bak hala yanıt vermedi. Kendisinden yanıt bekliyoruz, Aydın’da asansör faciasının yaşandığı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda en son denetim ne zaman yapıldı?” ifadelerini kullandı.

Yalım Halıcı açıklamasında şunları kaydetti:

FACİA GÖZ GÖRE GÖRE GELMİŞ

“Yurtlarda yemekler kurtlu, ekmekler küflü, yatakhaneler hapishane gibi. İktidarın bunları düzeltmesini geçtik, gençlerin canını dahi koruyamıyorlar! Yurttaki öğrenciler konuyu defalarca dile getirdiklerini, asansörde sorun olduğunu aktarıyor. Haftalar, aylar öncesinden yurtta kalan öğrencilerin CİMER’e ve KYK’ya yaptığı şikâyetler var. Bu skandalın üzeri örtülemez. Bu kaza değil cinayettir! Gençlik ve Spor Bakanlığı da açıklamasında ‘Öğrenci panik yaptığı için öldü’ demeye getirmiş. Valilik ise asansöre fazla kişi bindiğinden bu olay yaşandı diyor. Herkes bilir ki asansörlerde fazla ağırlık varsa asansörler hareket etmez. Bunun adı düpedüz aymazlık, yüzsüzlüktür. Utanmasalar ölen öğrenciyi suçlayacaklar. Yurt yönetimi başta olmak üzere KYK Genel Müdürü, Valilik ve Milli Eğitim Bakanı bunun hesabını vermelidir”