Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kunduracılar Sitesi Esnaf Buluşması

Konuşan saat talebi anında

Konuşan saat talebi anında yerine getirildi

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarını sürdürüyor. Son olarak Kunduracılar Sitesi esnafıyla bir araya gelen ve istek önerileri dinleyen Başkan Başdeğirmen, görme engelli bir vatandaşın konuşan saat talebini anında yerine getirdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kunduracılar Sitesinde toplantı öncesinde dükkanlarda esnafı ziyaret etti, hayırlı bol kazanç dileklerini iletti.

Esnafla karşılıklı istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bazı taleplerin ise anında yerine gelmesi için ilgili daire müdürlüklerine talimat verdi.

Ziyarette konuşan Kunduracılar Sitesi Yöneticisi Turan Saygıcı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ziyaretlerinden ve kendilerine bugüne kadarki sağladıkları imkan ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, “Başkanım bizleri onurlandırdı” dedi.

Esnaf ve mahalle buluşmaları yaptıklarını ve bu toplantılarla vatandaşların istek ve önerilerini aldıklarına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapılabilecek hizmetlerin anında yerine getirildiğini kaydetti.

Görme engelli bir vatandaşın konuşan saat talebine de kayıtsız kalmayan Başkan Başdeğirmen, toplantı esnasında getirilen saati vatandaşın koluna taktı. Vatandaş da yerine gelen talebinden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti. Yaklaşık 50 yıl ayakkabıcılık mesleğini icra ettiğini, 6 yıl önce de gözlerini yüzde 95 oranında kaybettiğini söyleyen vatandaş “Mümkünse bir konuşan saat talebinde bulunuyorum” dedi. Bugüne kadar hep engellilerin yanında olduklarını ve taleplerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerine değinen Başkan Başdeğirmen de toplantı esnasında getirilen saati görme engelli vatandaşın koluna takarak güzel günlerde kullanması dileklerini iletti. Başdeğirmen, “Engellilerimize her türlü desteğimizi vermeye çalışıyoruz. Bizim dönemimizden önce toplamda 30 adet akülü tekerlekli engelli aracı dağıtılmış, bizim dönemimizde ise bu rakam 336 adet akülü tekerlekli sandalye, konuşan saatler, görme engelli bastonlar ve daha çok sayıda araç gereç dağıtımı yaptık. Yine evlerindeki tuvaletlerine kadar uygun hale getiriyoruz. Yatalak hastası varsa bir vatandaşımızın, elektrikli karyola desteği sunuyoruz. Evde sağlık hizmetleri kapsamında teyzemizin tırnağını dahi kesiyoruz” görüşlerinde bulundu.

Kunduracılar Sitesinde bulunan Hasan Sadi Kahyaoğlu da Başkan Başdeğirmen’i sivil hayatından, ITSO döneminden ve Belediye Başkanlığından tanıdığını ve bu süreçte kendisiyle çalışma fırsatı bulduğunu dile getirdi. Kahyaoğlu, “Başkanımız gibi bugüne kadar eğitim, kültür hayatına, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dokunan ikinci bir şahıs olduğunu düşünmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘gönül belediyeciliği’ derken Sayın Başkan belki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gönül belediyeciliği yapan özel isimlerden birisidir” diyerek bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Ispartaspor’a verdiği katkılar ve taraftarların deplasmana gönderilmesinden dolayı teşekkür eden esnafa Başkan Başdeğirmen, Ispartaspor ve spora olan desteklerinin süreceğini aktardı.

Andık Deresi Mesirelik Alanı gezdiğini dile getiren bir esnafta “Sayın Başkanım eline koluna sağlık çok güzel olmuş. Oraya yapımı devam eden restoranı da gördüm, çok güzel oluyor. Teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.