Bağlantıda Kalın

Keçiborlu

Koyun sürüsüne, Kurt saldırdı

Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Aydoğmuş kasabasında koyun sürüsüne kurt saldırdı, 31 hayvan telef oldu.

Yayınlanma

,

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Vali Baruş Keçiborlu İlçesindeki Yatırımları İnceledi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta Valisi Aydın Baruş çalışma ziyareti kapsamında Keçiborlu ilçesini ziyaret etti. İlçe kaymakamı Tahsin Aksu ve Senir Belediye Başkanı Tayfun Borazancı’nın da  hazır bulunduğu ziyarette ilk olarak Senir Kasabasına bağlı Tepecik Mahallesinde tadilat çalışmaları bitirilen Tepecik İlkokulu’nu ve Köy Yaşam Merkezi’ni gezen Vali Baruş, ilgilerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak binanın bölümlerini gezdi.

Isparta Valisi Aydın Baruş’un Keçiborlu ilçesinde ziyaret ettiği bir diğer köy ise Ardıçlı Köyü oldu. Vali Baruş burada ilk olarak gül çiçeğinin en yoğun yetiştirildiği köyde şehir dışından gelen mevsimlik işçilerin konakladığı alanda yapılan çalışmaları inceledi. 

Vali Baruş ardından Keçiborlu Kaymakamlığı ve Kısa adı MİNERVA olan İş Dünyası ve İnsan Hakları Derneği’nin hazırladığı bir proje hizmete alınan Mevsimlik İşçilerin çocuklarının gündüzleri eğitim alabilecekleri kampüsü gezdi.Konteyner ve çadırlardan oluşan kampüste yaş gruplarına göre çocuklar için hazırlanan derslikler, yemekhane, mutfak, çocuk oyun alanı ve idari birim bulunuyor.3-15 yaş grubu çocukların eğitim aldığı derslikleri gezen Vali Baruş, burada çocuklar ile de yakından ilgilendi, öğretmenler ile bir süre sohbet etti. 

Reklam

Vali Baruş, oluşturulan eğitim kampüsünün sosyal ve örnek bir proje olduğunu belirterek aileleri işte olan çocuklara hizmete alınan eğitim kurumunda kreş ve anaokulu, ilkokul ve ortaokul eğitiminin verildiğini kaydetti. Vali Baruş, “Keçiborlu Kaymakamlığımızın ve bu alanda faaliyet yürüten MİNERVA Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü faaliyetler var. Burada çalışan gönüllülerimiz çocukların eğitimine, sosyal faaliyetlere katılmasına ve topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyorlar. Burası örnek ve sosyal bir proje. Çocuklarımız buraya gelip eğitimlerini alıyorlar. Küçük yaşlardan itibaren kreş eğitimi de dahil olmak üzere ilkokul ve ortaokul eğitimlerini burada görevli öğretmenlerimizden alıyorlar.  Burada hem Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen ailelerin çocukları, hem de göçmen olarak ülkemizde bulunup çalışmak üzere buraya gelen ailelerin çocukları var. Bu çocukların birbirine kaynaşması, sosyal davranış kurallarını öğrenmesi ve hayata kazandırılması açısından çok güzel bir proje. Biz de Isparta Valiliği olarak desteğimizi veriyoruz. Bu arada görev yapan arkadaşlara başarılar diliyorum.” Dedi. 

Isparta Valisi Aydın Baruş Keçiborlu ilçesinde son olarak, Saracık köyünde  tadilat çalışmaları sona eren Saracık İlkokulu ve ana okulunda incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Gözleri Kör, Kulakları Sağır Bu İktidarın Miadı Doldu

Yayınlanma

,

Yazar:

MİLLETVEKİLİ CESUR KEÇİBORLU’DA KONUŞTU: BU GİRDİLER VE ZAMLARLA GÜL ÇİÇEĞİ KG FİYATI EN AZ 80 TL OLMALI

İYİ Parti Isparta Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Keçiborlu ve köylerine çıkarma yaptı. Başta Keçiborlu merkezi olmak üzere Kılıç, Kozluca ve Aydoğmuş’ta köy halkıyla buluşan Milletvekili Cesur, bugünkü girdiler ve zamlarla gül çiçeği kilogram fiyatının en az 80 lira olmasının gerektiğini söyledi.

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri için çalışmalarını sürdüren Milletvekili Aylin Cesur, Milletvekili Adayı Faruk Torun ve partililerle birlikte Keçiborlu ve köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Güne esnaf ziyaretleriyle başlayan, sorunları tek tek dinleyip not alan Cesur, ardından İYİ Parti Keçiborlu Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Reklam

İLİMİZİ KALKINMADA ÖNCELİKLİ İLLER ARASINA ALACAĞIZ

İlçe halkının sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Milletvekili Cesur, tarımsal faaliyetlerin Keçiborlu açısından önemini vurgulayarak, özellikle gül ve lavanta üretiminde yaşanan sorunların çözümü için projelerinin hazır olduğunu dile getirdi. Cesur, “Köylüyü kalkındırma odaklı 5 yıldır Türkiye Büyük Millet Meclisine verdiğimiz önergelerin karşılığını bugün burada görüyorum. Keçiborlu sanayisinin iskan sorunu var. Bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor, bunun için de 5 senedir çaba sarf ediyoruz. Bizim iktidarımızda sanayi sitesi iskan sorunu gibi kolay halledilebilecek sorunlarla dertlenmek olmayacak. Daha hala anayoldan sanayiye girerken giriş ve çıkışlarda sıkıntı yaşanıyor. Sanayiye geçişte kavşak sorunu var ve bunu yapamayan bir iktidar var senelerdir. Gözü kör olmuş, kulakları sağır olmuş bir iktidarla karşı karşıyayız. Aynı zamanda ilçe ekonomisinin lokomotiflerinden gül, lavanta, çiftçilik ve hayvancılık alanlarında yaşanan sorunları en fazla meclise taşıyan kişiyim. Bunların çözümlerine ilişkin projelerimiz hazır. Buralarda devletin desteğiyle ilimizi kalkınmada öncelikli iller arasına alarak fabrikalar kurulmasını sağlayacağız.

AZ KALDI, SORUNLARI KÖKÜNDEN ÇÖZECEĞİZ!

Geçen yıl gülü meclise yeniden taşımıştım. Meclise verdiğim kanun teklifleri ile zorlaya zorlaya daha yeni  2 lira 25 kuruş zam yapıldı. Ama bu yetmez. Girdilerin yüksek olması üreticinin elini kolunu bağlıyor. Bugün gelinen zamlarla gül çiçeği kilogram fiyatı en az 80 lira olmalıdır. Tabi ki bunları çözmek için sorunların köküne inmek gerekiyor ve yapısal sıkıntıları gidermek gerekiyor.

Reklam

KEÇİBORLU HALKI KARARINI VERDİ

Keçiborlu çok ihmal edilmiş. En fazla el atılması gereken ilçelerimizden biri. Bugünkü ziyaretimizde de gördüm ki Keçiborlu halkı adayımızı ve bizleri benimsemiş. Senelerdir unutulan Keçiborlu’dan listemizde adayımız var. TBMM’ne güçlü gidip, İYİ belediyeciliği göstermek ve buralara hak ettiği hizmetleri yapmak için desteklerini istiyorum. Her şeyi yoluna koyacağız, hiç merak etmeyin, çok az kaldı.” dedi.

KEÇİBORLU SKM AÇILIŞI YAPILDI

Reklam

Esnaf ziyaretinin ardından İYİ Parti Keçiborlu Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Milletvekili Aylin Cesur, “Keçiborlu tarihinde ilk kez bir milletvekili adayı var dedi, Sayın Faruk Torun. Buranın sorunlarını çok iyi bilen ve  yüreği Keçiborlu için çarpan kıymetli adayımızın seçim koordinasyon merkezini dualarla açıyoruz. Bugün Faruk Torun, İYİ Parti Milletvekili Adayı olarak huzurunuzda ve çok güzel projeleri ile hazır. Seçim demek sandık demek, sandık demek demokrasi demek, demokrasi demek de Türkiye’nin yeniden ayağa kalkması demektir. İnşallah her şey İYİ olacak. Mübarek Cuma gününe denk gelen bu açılışın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Milletvekili Cesur, SKM açılışının ardından Kılıç’a geçti. Ardından da Kozluca ve Aydoğmuş köylerini ziyaret etti.

KILIÇ; CESUR DEDİ; CESUR; KILIÇ YENİDEN BELDE OLACAK DEDİ

Reklam

Kılıç’ta yoğun bir katılımla Cesur’u bağrına bastı. Gül üreticilerinin sorunlarına yönelik çalışmalarını ve projelerini anlatan Cesur, Kılıç’a müjdeyi verdi; gelir gelmez ilk işimiz bu güzel Beldeyi, Aydoğmuş’u ve iktidarın 1 gecede kasabadan köye çevirdiği beldeleri yeniden beldeye çevireceklerinin müjdesini verdi. Esnaf ziyaretinin ardından köy ziyaretleri devam eden Cesur’a ilgi gözden kaçmadı.

Okumaya Devam Et

Gönen

Isparta’da İşçileri Taşıyan Servis Aracı Devrildi

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında Gönen ilçesini geçtikten sonra otobüs devrildi. İşçilerin bulunduğu otobüsün şarampole devrildiği ve kazada yaralıların olduğu öğrenildi.

Kaza sabah saatlerinde Baladız yol ayrımında meydana geldi. İşçi servisi olduğu öğrenilen otobüs, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda şarampole yuvarlandı. Kazada çok sayıda kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Yaralılar olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ilk müdahalelerinin yapılmasıyla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Okumaya Devam Et

Popüler