Komandolar için imkansız yok!

Komandolar için imkansız yok!

ABONE OL
Mart 5, 2017 18:30
Komandolar için imkansız yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulundaki Komando İhtisas Kursu’nun ilk aşaması “derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı” başarıyla tamamlandı.

Her türlü arazi ve iklim şartında fiziksel ve psikolojik yeterliliğe sahip olmaları istenen komando adayları, 4 hafta boyunca Davraz Dağı’nın 2 bin metre rakım ve dondurucu soğuğunda kardan yaptıkları iglularda yaşadı, bir metreyi bulan karda kilometrelerce yürüdü.

Kursun ilk aşaması, “derin kar ve şiddetli soğuklarda muharebe harekatı”, komando adaylarının her türlü hava, arazi ve iklim şartında fiziksel ve psikolojik yeterliliğe sahip olmaları için Toroslar’ın en yüksek zirvesi, Davraz Dağı’nın 2 bin metrelik rakımında gerçekleştirildi. Dondurucu soğukta 4 hafta boyunca yaşamak zorunda kalan kursiyerler, hayatlarını idame ettirebilmek amacıyla öncelikle iglular (sıkıştırılmış kardan yapılan evler) inşa etti.

Komando adayları, “kara komando harekatı”, “su üstü komando harekatı”, “hava indirme harekatı”, “mayın/EYP müdahale ve acele tahrip teknikleri”, “meskun mahallerde teröristle mücadele harekatı”nı başarılarıyla tamamlamaları halide komando brövesi almaya hak kazanacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0