Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kim demiş bu şehirde imalat yapılmaz diye

Bir Ortaokulda memur olarak

Bir Ortaokulda memur olarak çalışan Talat Hayta ‘bu şehirde imalat yapılmaz. Isparta’da sanayi canlanmaz’ gibi sözlere inat bugüne kadar benzerleri yurtdışından ithal edilen oyuncak treni tasarladı ve yaptı. İlk yapılan prototip şuanda Denizli’de bir AVM’de çalıştırılıyor. YERLİ OTOMOBİL ÖNCESİNDE AKÜLÜ PENGUEN TREN

Talat Hayta Isparta’da bir ortaokulda memur olarak çalışan bir mucit. Daha önce sokakta 3 tekerlekli bisiklet üzerinde yapılan pamuk şeker için elektrikli bir pamuk şeker aracı yapan ve pamuk şekerin AVM benzeri kapalı alanlara girmesine vesile olan bir mucit. Talat Hayta’nın yeni icadı ise benzerleri yurtdışından ithal edilen bir akülü tren. AVM gibi yerlerde çocukları bindirmek için tasarlanan akülü Penguen Treni tasarlayarak patent alan Hayta ilk prototipi de Gül Sanayi Sitesinde imal etti. Prtotip Denizli’de bir AVM’de çalışıyor.

ŞİMDİDEN 14 SİPARİŞ ALDI

Yurt dışından getirilen benzerlerinden çok daha uygun fiyata akülü treni imal edebildiklerini söyleyen Talat Hayta şimdiden yurtiçinden ve Makedonya, Gürcistan gibi ülkelerden 14 sipariş aldıklarını söyleyerek tamamı ile Isparta’da üretilecek olan Akülü Penguen için bir imalathane kuracaklarını söyledi. 8 kişinin istihdam edilecek imalathanenin kuruluşu için BAKA ile görüştüklerini belirtti.