Kent Kart mobil uygulaması ile cebinizden ulaşım

Kent Kart mobil uygulaması ile cebinizden ulaşım

ABONE OL
Haziran 18, 2020 18:12
Kent Kart mobil uygulaması ile cebinizden ulaşım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Özel Halk Otobüslerinde Kent Kart Mobil Uygulaması hayata geçti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, hangi otobüsün nerede, kaç dakika sonra durakta olacağı gibi bilgilerin Android ve İOS tabanlı cep telefonlarından mobil uygulamayla takip edilebileceğini söylerken, “Yolcular kart bilgilerini, bakiye durumunu, anne-babalar, çocuklarının hangi otobüslere bindiğini takip edebilecek” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim öncesinde ulaşım noktasında vatandaşlara vermiş olduğu vaatlerden birisi olan Özel Halk Otobüslerinde mobil uygulama sistemine geçiş projesi hayat buldu. Uygulama ile toplu taşımada zirve noktasına ulaşıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatları ile çalışma başlatan Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi uygulamayı hayata geçirdi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen,

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner uygulamanın tanıtımı ile ilgili gerçekleştirilen programa katıldı.

Gerçekleştirilen tanıtımda uygulama ile ilgili bilgiler veren Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, ana arterlerde bulunan duraklara, duraktan hangi otobüsün geçtiğini, hangi güzergaha gittiğini belirten bilgilendirmelerin de yapıldığını kaydetti.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Isparta’ya kazandırdığı kapalı duraklarda da bilgilendirme ekranları konduğunu dile getiren Daşdöner, yeni hayata geçen Kent Kart Mobil Uygulama Sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Android ve İOS tabanlı cep telefonlarından Kent Kart uygulamasının indirilerek, Isparta’yı seçerek uygulamanın kullanılmaya başlanabileceğini aktardı.

Mobil uygulama ile yolcuların kart bilgilerini, bakiye durumunu, velilerin çocuklarının güvenliği için çocuklarının hangi otobüslere bindiğini daha kolay takip edebilecek. Uygulamayı kullanarak bulunduğu noktadaki en yakın otobüs durağının nerede olduğunu, hangi otobüsün geçtiğini görebildiğini dile getiren Daşdöner, “Uygulama otobüsün kaç dakikada bulunduğu durakta olacağını göstermektedir. Sayın belediye başkanımız ve esnaf odaları birlik başkanımızın bize çizmiş olduğu vizyon neticesinde yapmış olduğumuz modern ulaşımın, Türkiye’de örnek olan Isparta Halk Otobüslerini bu tür yatırımlarla zirvede tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Uygulamanın yolculara kolaylık sağlayacağını söyleyen Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural da, “Başkanımıza esnafa göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmıyor. Halk otobüsleri esnaf ve şoförlerimiz Isparta’mız için bir aile görevi görüyor. Hizmetleriniz hem üniversite öğrencilerimize hem de dışarıdan gelen misafirlerimizin şehrimiz ile ilgili düşüncelerinin olumlu yönde olması için de büyük önem taşıyor” dedi.

Halk Otobüsleri Kooperatifi hizmet standartlarının diğer illere göre üst düzeyde olduğunu dile getiren Tural, yapılan son gelişmeyle de hizmet standartlarının çıtasının daha da yükseldiğinden bahsetti. Mobil uygulamanın vatandaşlar için faydalarını dile getiren Ahmet Tural, “Toplu taşıma hizmetleri cep telefonlarımızdan da izlenebilecek. Günümüz teknolojisini hizmete yansıtmak kadar şoför arkadaşlarımızın da yolcularımıza karşı davranışları önem arz ediyor. Davranışlarımıza özen göstermek ve dikkatli olmak zorundayız. Yeni kazandırılan uygulamadan dolayı teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

Bu uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Seçim öncesi bazı vaatlerde bulunduk. ‘Değişimi siz yapın, gelişimi biz yapalım’ diye bir sloganımız vardı. Bu sözlerimizi yerine getirdiğimiz için son derece mutluyum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0