DOLAR 15,8524 1.98%
EURO 16,7316 2.9%
ALTIN 931,322,25
BITCOIN 4841753,04%
Isparta
15°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Kayıt Dışı İstihdamı Vicdani Bir Boyuta Taşımalıyız”
  • Gazete32
  • Isparta
  • “Kayıt Dışı İstihdamı Vicdani Bir Boyuta Taşımalıyız”

“Kayıt Dışı İstihdamı Vicdani Bir Boyuta Taşımalıyız”

ABONE OL
Aralık 9, 2016 15:58
“Kayıt Dışı İstihdamı Vicdani Bir Boyuta Taşımalıyız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de kayıtlı istihdamın teşvik edilmesine ve kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “İş Dünyası Kayıtsız Kalmıyor” isimli proje başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Kayıtlı İstihdamın Teşviki II Hibe programı kapsamında yürütülen projenin açılış toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun teşrifiyle SDÜ’de gerçekleştirildi. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, il protokolü, üniversitemizin çeşitli birimlerinde görev alan akademik- idari personel, çok sayıda öğrenci ve basın mensubu katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasında kayıt dışılığın Türkiye ekonomisine verdiği zararlardan bahsederek “Kayıt dışılık haksız kazanç sağlanmasına vesile olur. Devletimizin yaptığı denetimlerin yanında hakkını arayan bir toplum ile de kayıt dışılıkla mücadele etmeliyiz.” dedi.

Ülkenin refahı ve geleceği için gençlere önemli görevler düştüğünü belirten Bakan Müezzinoğlu, dürüst, güvenilir ve çalışkan olan bir neslin başarıyı yakalayacağını dile getirerek “Önemli ve değerli kavramlarını hayat felsefemiz haline getirmeli ve bu iki kavramı hayatımız boyunca üstlenmeliyiz. Biz önemli ve değerli kavramını aynı anda yürüten bir medeniyetin mensuplarıyız. Unutmamalıyız ki tarih sayfalarına değerli olanları yazar. Hangi millete, inanca sahip olursanız olun dürüstlüğü, çalışkanlığı ve güvenilirliği esas alan öz değerinizden ödün vermeyin.” diye konuştu.

Proje süresince kayıt dışı istihdamla mücadele konusunda Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Ticaret ve Sanayi Odasına ve ilde aktif faaliyette bulunan işadamı derneklerine üye işletmeler ile ilin önde gelen seçilmiş işletmeleri, üniversiteden konunun uzmanı akademisyenleri, konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını bir araya getirerek sorunun çözümü konusunda birlikte hareket ederek ortak akıl üzerine politikalar üretecek.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP