DOLAR 16,6920 -0.05%
EURO 17,4968 -0.25%
ALTIN 968,88-0,08
BITCOIN 3401261,44%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

  • Gazete32
  • Isparta
  • Katırcıoğlu, içkili bölge konusunda çileden çıktı

Katırcıoğlu, içkili bölge konusunda çileden çıktı

ABONE OL
Mayıs 7, 2013 15:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Belediye Meclisinin İçkili Yer Bölgesi krokisinin belirlenmesi çalışmaları kapsamında topu İmar Komisyonuna sevk etmesi. Komisyon Başkanı Tevfik Katırcıoğlu’nu çileden çıkardı.Isparta Belediye Meclisi, geçen yıl yaptığı toplantılarda görüşmeye aldığı ancak bir türlü karara bağlayamadığı ‘İçkili Yer Bölgesi’ konusunu yeniden gündemine aldı. Konu İmar Komisyonuna havale edildi. Bunun üzerine harekete geçer İmar Komisyonu Başkanı Katırcıoğlu, partilisi Uğur Bestelci’ye çattı.

Belediye Meclisi’nin Pazartesi günkü beşinci maddesinde yer alan: İçkili Yer Bölgesi Krokisinin Belirlenmesi ve Onaylanmasının görüşülmesi konusu ele alındı ve söz konusu madde İmar Komisyonuna havale edilmesine oy çokluğu ile karar verildi. Söz konusu komisyonun bu konuda bir çalışma yaparak, raporunu önümüzdeki Cuma günü yapılacak Belediye Meclis Toplantısına sunması bekleniyor.

Bunun üzerine basın açıklaması yapan MHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VE İMAR KOMİSYONU BAŞKANI TEVFİK KATIRCIOĞLU ŞU AÇIKLAMADA BULUNDU:

Yasa ve yönetmelikte yasak olarak belirtilen yerlerin dışında her yer içkili yer bölgesi ilan edilmiş gibi olmuştur.
Ispartalı bizleri buralara hiçbir şey yapmamak için seçmedi. Gerektiğinde elimizi taşın altına koyup, çocuklarımız için, Ispartamız için gerekli kararları alalım, alabilelim diye seçti.

Bir ikincisi haksız kazançlara neden olabileceğinden gerekçe gösterilmesi bu işin ardından başka bir şey olduğunu da göstermektedir. Soruyorum Sayın Uğur Bestelci arkadaşım, Isparta Valiliğinin ve Emniyetin yazısına rağmen neden yerleşim yerleri dışında bir alan belirlenmedi? Bunun cevabını bu Isparta halkına ve esnafına verebilecek misin? Şu anda çalışan ve ruhsat verilen ve ruhsatlandırılan yerler için haksız kazanç oluşmadı mı? yerleşim yerlerinin içinin alkollü eğlence yerine çevirmek daha mı iyi? Bir gün birisi evininizin yanına böyle bir yer açmaya kalksa daha mı iyi?

Bu yanlış adım ve kararın ardından şu an alınmış 20 civarında alkol ruhsatı bulunmaktadır. Ve 20 tanesi daha verilmek üzere bekletilmektedir. Bu saatten sonra şehir dışında bir alan belirleme neye yarar? Yerleşim yeri dışında bir yer belirlense çarşı içinde bu kadarn yer varken yerleşim yeri dışında belirlenecek kırmızı alanda ileride açılacak yerlere kim gide? Belirlenen belirlenmiş zaten. Çarşı merkezde 40 tane camı yok. 40 tane alkol ruhsatı verildikten sonra kırmızı bölge ilan edilse ne olur, edilmese ne olur? Acaba hangi biriniz, kafeler caddesi olarak adlandırılan yerde yada diğer alkol ruhsatı verilmiş iş yerlerinin yanından yada önünden ailesi, eşi ve çocukları ile geçebilmektedir. Geceleri etüd merkezine yada dershaneye çocuklarınızı içiniz rahat bir şekilde artık nasıl gönderebileceksiniz? Hiç bu iş yerlerinin birinin önünden geçtiniz mi? komşu esnafı yada vatandaşı dinlediniz mi?

Bugün bu sorunun tek bir çözümü bulunmaktadır. Galericilerin tamamının bir yer göstererek taşındıkları gibi, yerleşim yeri dışında bir bölge tespit etmenin yanında şehir içerisinde ki tüm alkol ruhsatlı yerlerin belirlenecek bu kırmızı bölge alanına yani tamamının yerleşim bölgesi dışına taşınması için gerekli düzenlemenin de yapılması ve bu zamana kadar başka bir tane daha ruhsat verilmemesi gerekmektedir.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP