Site icon Gazete32

Karla Mücadelede Çuvalladılar

Isparta’da dün yaşanan kar yağışı dün bir çok kurumun hazırlıksız olduğunu gözler önüne serdi. Şehir içi ulaşım neredeyse tamamen aksarken, bir çok mahallede yaşanan elektrik kesintisi vatandaşların tepkilerinin çığ gibi büyümesine neden oldu. Elektrik kesintisi nedeniyle doğalgazla ısınınan bir çok evde kombiler çalışmayınca, battaniyelerine sarılıp oturan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Isparta, sosyal medya platformu Twitter’da TÜRKİYE gündemine bir ayda 2 kere (Trend Topic) oldu. Yapılan otobüs zamlarına ve Isparta Belediyesinin karla mücadeledeki yetersizliğine tepki gösteren binlerce kişi sosyal medya platformlarında tepkilerini dile getirdi.

Özellikle dün yağan kar yağışı sırasında karla mücadeleyi organize edecek isimlerden birisi olan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğimen’in Ankara’da olması ve ancak akşam üstü Isparta’ya gelebilmesi vatandaşların tepkisini çekti. Ağaçların zamanında budanmaması ve kar yağışının da etkisiyle pek çok ağaç devrilirken maddi hasarlara neden oldu. Yine geçtiğimiz haftalarda kar yağışlarından sonra yaşanan aksaklıkların yine aynı şekilde devam etmesi ve ulaşımda büyük sıkıntılar yaşanması ilgili kurumların yetersiz kalmasını gözler önüne serdi.