Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kara Havacılık Okulu İnşaatı Süresinde Tamamlanacak

Isparta’da yapımı 3.5 yıldır

Isparta’da yapımı 3.5 yıldır devam eden Kara Havacılık Okulu inşaatının durduğu iddia ediliyor. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’den geldi. Yüklenici firmanın ekonomik sıkıntılar yaşaması nedeniyle inşaatın durduğunu söyleyen Özel, “Ancak görüşmeler sürüyor. Firma devam etse de etmese de inşaat süresi içerisinde tamamlanacak” dedi.

Ankara Etimesgut’taki Kara Havacılık okulu komutanlığı Isparta’ya taşınacak SDÜ Demirel hava limanında bulunan 3 milyon metrekarelik alanda yapısı süren proje dahilinde 2 uçak pisti 120 uçak park yeri helikopter peronları, 4 bakım hangarı yer alıyor.

Isparta havacılık okulunda diğer ülkelerin havacılık personeline de eğitim verilecek 2011 yılında ihalesi yüklenici firmaya teslim edilen Isparta Karahavacılık okulu tesisinin Aralık 2015 yılında tamamlanması bekleniyor. Yüklenici firmanın ekonomik sorunları nedeniyle inşaatın durduğu iddia ediliyor söz konusu iddialarla ilgili olarak Isparta AK Parti milletvekili Recep Özel şunları söyledi:

“İnşaatların %90 oranında tamamlandığına dikkat çekerek müteahhidin kendi ekonomik sorunları var bunları aşarsa devam edilir, aşamazsa ilgili bakanlık bunu başka bir şekilde tamamlar dedi. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor bunun gecikmesi bu yatırımın başka yere kayması gibi bir şey yok. İnşaatlar büyük oranda % 90 nında bitti. Az bir şey kaldı. Müteahhidin kendi problemleri var o problemler aşılabilirse devam eder aşamazsa Milli Savunma Bakanlığı bir başka şekilde burayı tamamlama noktasında yapar bir an öncede bu okul Isparta’ya kazandırılır.

Bize düşen görev bir an önce müteahhidin işe başlamasını sağlamak başlayamıyorsa gerekeni yaptırmak bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor.

Özel daha sonra problem yok o proje Isparta’ya kazandırıldı. O buranın artık Isparta’da Kara havacılık okulu inşaatları tamamlanması bittikten sonra gelecek karar verilmiş. Karar verildiği için trilyonlarca buraya yatırım yapıldı. O yatırımlar tabi ki boşa değil bu yatırımlar süreci içerisinde gelecek.

İnşaatın tamamlanmasıyla Etimesgut’taki Karahavacılık okulu Isparta’ya taşınacak Genel Kurmay Başkanlığı havacılık personeli yanı sıra anlaşma yapılan diğer ülke ordularına havacılık eğitimleri Isparta’da verilecek. Karahavacılık okulunda ilk etapta 750 kadrolu personel görev yapacak eğitim dönemlerinde de bu rakamın 3 bine çıkması bekleniyor.