DOLAR 15,9194 0.1%
EURO 16,7870 0.12%
ALTIN 927,73-0,06
BITCOIN 4804452,50%
Isparta
18°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kamuya 17 Bin Memur! Sınav, KPSS Şartı Yok!

Kamuya 17 Bin Memur! Sınav, KPSS Şartı Yok!

ABONE OL
Ağustos 17, 2016 14:29
Kamuya 17 Bin Memur! Sınav, KPSS Şartı Yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Kurumu ve kuruluşu bünyelerindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 17 bin 70 kişik büyük bir kadro ile alım yapılacağı açıklandı.

EN AZ LİSE MEZUNU ŞARTI

Bu kurumlara yapılacak olan alımlarla ilgili olarak en az lise mezunu şart aranmaktadır. Bazı Kurumlar alımlarında KPSS şartı arıyorken bazı kurumlar ise KPSS şartı aramıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TÜBİTAK, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ( sözleşmeli personel alım ilanında ) KPSS şartı aramamaktadır. Alım yapacak diğer kurumlar ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak sıralanmaktadır. Bu kurumların ilanlarının başvuru süresi bir çoğunun başlamıştır.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILIYOR?

Öncelikle olarak yazımızın sonunda verdiğimiz kurumlardan alımlar yapılmakla birlikte bu kurumların internet sitelerinde Duyurular kısmında alımlarla ilgili açıklamalar yer verilecektir. Gerek başvuru şartları gerekse aranaacak nitelikler ve alım sayısı ile ilgili açıklamalar buralardan duyurulacaktır. Sizde verdiğimiz kurumların internet adreslerini takip ederek konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

MKE LİSE MEZUNU ALIMI YAPACAK

Makina ve Kimya Endüstrisi Ağır Silah Fabrikası Müdürlüğüne belirsiz süreli olarak çalışacak 35 sürekli işçiyi Lise mezunu veya dengi okul mezunu şartı ile alacaktır. Alım yapılacak kadrolar; Makine Bakım Onarım Alanına 10 kişi, Hidrolik-Pnömatik Alanına 5 kişi, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık 7 kişi, Kaynakçılık 1 kişi, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü 5 kişi, Endüstriyel Bakım Onarım 5 kişi, Endüstriyel Kontrol 1 kişi, Betonarme Yapı Sistemleri 1 kişi olmak üzere 35 kişi alınacaktır. Makina ve Kimya Endüstrisi Ankara, Kırıkkale ve Çankırı’da bulunana fabrikalarına ise aynı şekilde lise mezunu ve dengi okul mezunu olmak şartı ile toplamda 95 kişilik kadroso ile işçi alacaktır. Ankara’da ki, MKE Gazi Fişek Fabrikasına, MKS Kapsül Fabrikasına, MKE Makina ve Maske Fabrikasına ve MKE Barutsal Roket ve Patlama Fabrikasına, Kaynakçı, Makina, Sıhhi Tesisat, Torna Tesviye, Elektrik ve Kimya alanlarında 35 kişi alacak. Kırıkkalede bulunana, MKE Destek Tesisat İşletmelerine, MKE Silah fabrikasına, MKE Mühimmat Fabrikasına, MKE Pirinç Fabrikasına, MKE Barut Fabrikasına ve MKE Ağır Silah ve Çelik Fabrikasına, Kimya, Makina Elektrik, Torno Tesviye, CNC, İnşaat, Frezeci ve İş Makinaları Operatörlüğü pozisyonlarına toplamda 51 İşçi Personel alacak. Çankırı’da MKE Çankırı Silah Fabrikasına Torna Tesviye pozisyonunda 9 kişi alacak.

GÜNÜMÜZDE KPSS ŞARTI OLMADAN MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLAR

657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir. Aşağıda verdiğimiz listeden alım yapacak olan kurumların açıklamalarını takip edebilirsiniz… – Cumhurbaşkanlığı Memurlukları, – TBMM Memurlukları, – Bakan Yardımcılıkları, – Başbakan Başmüşavirleri, – Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları, – TOKİ, – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, – Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları, – Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu, – TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları, – Bakanlar Kurulu Sekreterliği, – Milli Savunma Bakanlığı, – Diyanet, – MİT, – Milli Savunma Bakanlığı, – Anayasa Mahkemesi.

GÜNÜMÜZDE KPSS ŞARTI OLMADAN MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLAR

657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir. Aşağıda verdiğimiz listeden alım yapacak olan kurumların açıklamalarını takip edebilirsiniz…

Cumhurbaşkanlığı Memurlukları,
– TBMM Memurlukları,
– Bakan Yardımcılıkları,
– Başbakan Başmüşavirleri,
– Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları,
– TOKİ,
– Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,
– Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları,
– Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu,
– TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları,
– Bakanlar Kurulu Sekreterliği,
– Milli Savunma Bakanlığı,
– Diyanet,
– MİT,
– Milli Savunma Bakanlığı,
– Anayasa Mahkemesi
– Özel Kalem Müdürlükleri,
– Vali Kadroları

Kaynak: Yenisafak

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP