DOLAR 16,7010 -0.02%
EURO 17,5001 -0.22%
ALTIN 968,74-0,10
BITCOIN 315532-5,94%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

03:28

İMSAK'A KALAN SÜRE

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

ABONE OL
Ağustos 13, 2012 17:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MÜBAREK
KADİR GECESİ’Nİ
KUTLARKEN

Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de belirtildiğine göre bin aydan daha hayırlı olan Mübarek Kadir Gecesini kutlamaya hazırlanıyoruz. Akıl ve mantık yoluyla seksen üç senenin bir geceye nasıl sığdığını ve sığacağını yeterince idrak edemiyoruz. Fakat buna Kuran ve Hadis-i şerifler şahitlik ettiği için bu mübarek geceyi huzur içerisinde ve gönülden kutluyoruz.

Kadir Geceniz mübarek olsun diyoruz…

Recep, Şaban derken Ramazan ayına geldik ve bu mübarek ayın sonlarına yaklaşıverdik. Yüce Peygamberimizin irşadına göre Ramazan’ın yirmisinden sonra, kutlu bir zaman diliminde rahmeti ve bereketi bol olan Allah celle celalühünün affına, rahmetine ve bereketine sığınarak hem bu dünyamızı, hem ebedî âlemimizi aydınlık ışıklarla donatmanın gayreti içerisine girdik…
İnşallah hayırlara vesile olur.

* * *

Kadir Gecesi Kuran-ı Kerim’in indirildiği gecedir. Kadir Gecesi, hidayetin, kurtuluşun başladığı gecedir. Kadir Gecesi, cehaletten kurtuluşun, hidayete kavuşuşun dönüm noktasıdır.

Bu gece için Yüce Kitabımızda şöyle denmektedir:

“ Şüphesiz biz onu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır… “ (Kadr Suresi, ayet:5 )

Bu mutlu ve kutlu an yine Allah celle celalühünün beyanına göre tan yerinin ağarmasına kadar esenlikler vererek devam edecektir. Bizim bundan istifade etmemiz için iyi bir kul olarak bu fırsatı değerlendirmemiz gerekir.

“Leyle- i Kadir “ diye bilinen Kadir Gecesi’nin zamanı kesin olarak bildirilmemiştir. Genel olarak İslam âlimlerinin bildirmeye çalıştığına göre bu mübarek gece Ramazanın ortalarından sonra ve bilhassa Ramazanın yirmisinden sonraki tekli günlerde aranmaktadır…

Oysa bizim her günümüzü Kadir Gecesiymiş gibi değerlendirmemiz gerekir. Kadir Gecesi ile ilgili olarak Yüce Peygamberimiz şöyle demektedir:

“ Kim, Kadir Gecesi’nin faziletine inanarak ve mükâfatını Allah’tan (cc) bekleyerek bu geceyi ihya ederse o kimsenin geçmiş günahları af olunur…”

Onun için bu yazımızı İlahî bir dua ile bitirelim:

“ Ya Rabbi, Sen çok af edicisin, affı seversin, beni affet…”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP