Kadın Eli Değen Milas Bayramda Ispartalıları Bekliyor

Kadın Eli Değen Milas Bayramda Ispartalıları Bekliyor

ABONE OL
Temmuz 30, 2020 14:57
Kadın Eli Değen Milas Bayramda Ispartalıları Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllar boyunca Ispartalıların piknik ve eğlencelerine ev sahipliği yapan Milas Mesireliği zaman içerisinde bakımsız bir halde kaderine terk edilmişti. Eşsiz tabiatıyla asırlık ağaçların gölgesinde, gizli bir bahçe görünümündeki Milas için Isparta Valiliği tarafından yürütülen yenileme projesi tamamlandı. Isparta’nın yanı başında Gölcük Tabiat Parkı’nın girişinde yer alan Milas Mesireliği yenilenerek Milas Millet Bahçesi adıyla Ispartalılara hizmet vermeye başladı. Milas Millet Bahçesine Yakaören köyünden ulaşan yol ise kısa bir süre önce İl Özel İdaresi tarafından sıcak asfaltla kaplandı.

Vali Ömer Seymenoğlu’nun teşvikleriyle Yakaörenli kadınların kurduğu Yakaören Kiraz Çiçeği Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi tarafından işletilen Milas Millet Bahçesi’nde kooperatif üyeleri tarafından gözleme, kahvaltı, kumda kahve gibi hizmetler sunulurken yine kadınların işlettiği mini marketten de ev yapımı ürünler satın alınabiliyor.

Kadın Eli Değen Milas Bayramda Ispartalıları Bekliyor

Şehrin yanı başında doğayla iç içe olan Milas Millet Bahçesi baştan aşağıya yenilendi. Barbekülü kamelyalar, piknik masaları, yeşil alanlar, kümes hayvanları bahçesi, çeşmeler, köprüler, çocuk oyun alanları ve yürüyüş parkurları bulunan alanda ailece hoş vakit geçirilebiliyor. Yazın bu en sıcak günlerinde bile gökyüzüyle aranıza giren ağaçlar millet bahçesinde doğal bir serinlik yaratıyor. İçinde bulunduğumuz pandemi tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına da uygun olarak düzenlenen oturma alanlarında gönül rahatlığıyla piknik yapılabilmekte.

Kadın Eli Değen Milas Bayramda Ispartalıları Bekliyor

Milas Millet Bahçesi’nde vakit geçiren vatandaşlar yeniden düzenlenen mesireliği çok beğendiklerini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Isparta’nın doğal güzelliklerini görmek için Mersin’den geldiğini söyleyen Mustafa Bey ise harita uygulamasına mesire alanı yazarak rast gele Milas’a geldiğini belirterek ailesiyle birlikte karşılaştıkları manzaradan çok etkilendiklerini ve çok beğendiklerini söyledi. Milas’ın eski halini ve sonraki bakımsız halini bilen Ispartalı ziyaretçiler de Milas’ın yenilenmiş halinden çok etkilendiklerini söyleyerek Isparta Valiliği’ne teşekkür ettiler.

Yakaören Kiraz Çiçeği Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi üyeleri ise Milas Millet Bahçesi’nde vatandaşlara kaliteli bir hizmet vermeyi amaçladıklarını belirterek Vali Seymenoğlu’nun teşvikleri sayesinde kendileri için de ekonomik bir gelir kapısı açıldığını söylediler.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0