Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kademeli Emeklilik geliyor! EYT’li olamayanlara son çağrı!

Yerel seçimlere sayılı günler

Yerel seçimlere sayılı günler kala, AK Parti’nin emeklilere yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Hükümet, EYT’den yararlanamayanlar için Kademeli Emeklilik düzenlemesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çalışılan düzenlemenin son detaylarını paylaşıldı.

2.3 milyon kişiye emeklilik kapısı açan 28 Şubat 2023 tarihinde Meclis’ten geçen EYT düzenlemesi, düzenleme için milat koyulan tarih 8 Eylül 1999 olmuştu. Bu tarih sonrasında SGK girişi bulunanlar emeklilik için yıllarca beklemek zorunda kalıyor. Müjdeli haber geldi! EYT’li olmayanlara Kademeli Emeklilik Sistemi üzerinden müjde verdi.

ERKEN EMEKLİLİK YOLU AÇILDI

A Haber’in finans haberlerini paylaştığı kanal olan A Para, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

EYT’den yararlanamayanlar için yeni bir Kademeli Emeklilik düzenlemesi!

Bakanlık harekete geçti! Yapılan çalışmanın onaylanması halinde, 2000 ve 2008 arası sigorta girişi olanlar, istenen koşulları sağladıkları taktirde emekli olabilecekler.

9 Eylül 1999 sonrası SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı girişi olan kadınlar için 43 yaş ve 6250 prim günü, erkekler için 45 yaş ve 6250 prim gün şartı aranacak.