“Kaç metre boyun görelim seni”

“Kaç metre boyun görelim seni”

ABONE OL
Mart 14, 2017 07:00
“Kaç metre boyun görelim seni”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt, MHP’den ihraç edilen Isparta Milletvekili Nuri Okutan’a MHP’nin genel başkanını tayin etmek sana mı düştü? diye sorarken, “O zaman git parti kur. Kaç metre boyun görelim seni” diye konuştu.

Isparta’da referandum çalışmalarını yürüten Ak Parti eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt, MHP’den ihraç edilen Nuri Okutan’a sert çıktı. Modapark’da düzenlenen Ak Parti Mahalle Formu’na Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun ile, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak ta katıldı.

Okutan’ın “30 yıldır valiyim. Devletin milletin menfaatine olmadığını biliyorum’ şeklindeki açıklamasına işaret eden Kurt, “ Isparta’da son seçimlerde MHP’den milletvekili olup partisinden atılan zatı muhterem vekil şöyle bir açıklamada bulunmuş. “Ben 30 yıllık valiyim. Getirilmek istenen sistemin milletin devletin menfaatine olmadığını bilirim. Şimdi ayın Okutan siz milletvekilliğinden önce ne iş yapardınız? Devletin valisiydi. Zaten bunu kendisi söylüyor. Peki sizin valiliğiniz döneminde kimler iktidardı? Sizi o ilin valisi olarak kim tayin etti? Kimin imzası var? 12 yıl Ak Parti iktidarında Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığında Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığında siz valilik yaptınız? Bizim burada da valimiz vardı. Ali Haydar Öner döneminde Cumhurbaşkanlığı referandumuyla ilgili bir afiş krizi yaşandı. Kendisi CHP zihniyetinde ama Vali edebiyle buna tavır aldı o tavırda ısrar etti. Ak Parti’nin hiçbir zaman ayaklarına yatmadı. Ama Okutan, hep Ak Partiliydi vali iken. Şimdi Valilik dışında vekillik imkanı doğunca, MHP’li olduğunu hatırladı. Çocukluktan MHP’li olduğunu söyleyerek, MHP’den aday odu.

O kadar iyi biliyorlar ya! Şimdi biraz idrak et bir düşün. Sen devletin valiliği gibi kutsal tarafsız bir görevi daha ulvi bir görev olan milletvekilliği görevine tercih ettin hem de muhalefetteki partiye ben bu millete hizmet edeceğim diye gidip aday oldun. O partinin genel başkanını değiştirmek senin neyine sen kimsin? 30 yıldır sen valilik yaparken 30 yıldır ülkücü olan o teşkilatlarda terini döken arkadaşlar var. Onlar bilmiyorlar da sen mi iyi biliyorsun Genel Başkanın kim olacağını? Ak Parti idarecilerinin devleti yi yönetmedikleri hain oldukları satacaklarını MHP milletvekili sıfatıyla ifade ettin. Şimdi MHP burada AK Parti ile birleşip bir Anayasa değişikliği hazırladı. Sen kalktın bu kez onları da hain ilan etmeye kalktın. O zaman git parti kur. Kaç metre boyun görelim seni” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0