Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Jandarma Teşkilatı 185 yaşında

Vatandaşın huzur ve güvenliğini

Vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla 185 yıldır gece gündüz demeden fedakârca görev yapan Jandarma Teşkilatı 185 yaşında.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185’inci yıl dönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik ve kutlama gerçekleştirildi. Bu kapsamda Isparta İl Jandarma Komutanlığı 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında tanıtım stantları kurdu. Stantları ziyaret eden Vali Aydın Baruş, sergilenen ekipmanlarla ilgili İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek’ten ve jandarma personelinden bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Vali Baruş, “Jandarma teşkilatımızın 185. Kuruluş yıldönümünü büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz. Jandarmamız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi yurduna, milletine, cumhuriyetine, aşk ve sadakat ile bağlı; tevazu, fedakârlık örneği olan bir kanun ordusudur. Isparta jandarması da gece gündüz demeden vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden herhangi bir en ufak olay olsa dahi hemen teyakkuza geçerek anında müdahalede bulunuyor ve vatandaşlarımızın kendilerini güvende hissetmesine büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla da vatandaşın devletine olan güveninin kat be kat artmasında çok önemli katkısı var diyebiliriz. Jandarma Teşkilatımızın Jandarma Teşkilatımızda görev yapan tüm arkadaşlarımızın kuruluş yıldönümü tebrik ediyorum, aileleriyle birlikte mutlu ve sağlıklı nice yıllara erişmelerini temenni ediyorum” dedi.

Ardından Vali Baruş, Jandarma Teşkilatının 185’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ve beraberindeki jandarma personelini makamında kabul ederek teşkilatın kuruluş yıl dönümünü tebrik etti.