Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Deprem Felaketi Nedeniyle Yaptığı Açıklama

Büyük bir felaketle güne

Büyük bir felaketle güne uyandık. Milletçe büyük üzüntü ve acı yaşıyor, elimizden geldiğince kenetlenmeye çalışıyoruz. Merkez üssü Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Adana, Hatay, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Elazığ ve Kilis illerimizde de büyük hasara ve can kaybına yol açan depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralı vatandaşlarımızın bir an evvel sağlıklarına kavuşmaları ise en büyük temennimiz.

Depremde enkazdaki vatandaşlarımızın ivedilikle kurtarılması için sürdürülen çalışmaları İYİ Parti olarak yakından takip ediyoruz. Böyle bir felaket karşısında herhangi bir ayrım yapmaksızın merkezi hükümetin yerel yönetimlerle güçlü bir iş birliği ve koordinasyon içinde çalışması önem arz etmektedir. Başta AFAD ve belediyelerimiz olmak üzere ilgili tüm devlet kurumlarımızın koordinasyon ve titizlik içinde yürüteceği çalışmalarla birlikte milletimizin desteği ve dualarıyla bu zor günleri de aşacağız.

İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’in öncülüğünde kurulan kriz masası gece gündüz çalışacaktır. Bölgeye her ile ayrı ayrı genel merkezimiz tarafından genel başkan yardımcılarımız ve milletvekillerimizden oluşan heyetler görevlendirilmiştir ve ulaşmıştır. Tüm illerimizde bölgeye gerekli malzeme için kriz masaları ve depolama alanları belirlenmiştir. 

Isparta İYİ Parti İl Başkanımızın başkanlığında İl ve İlçe Başkanlıklarımızda kurulan kriz masası iletişimleri, ekte sunulmaktadır ve sosyal medya hesaplarımızda ilan edilmiştir. İl ve ilçe binalarımızda toplanan erzak ve malzeme, AFAD Isparta İl Başkanlığına teslim edilecek ve bölgeye gitmesi böylelikle sağlanacaktır. Ekte bölgede gerekli erzak listesi, iletişim numaraları mevcuttur.

Bu afet sürecinde AFAD’ın tüm uyarılarının önemle takip edilmesini; hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesini, haberleşmelerin kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmasını; hayati durumlar haricinde telefon görüşmelerinden kaçınılmasını, yolların arama kurtarma ekipleri ve acil yardım araçları için boş bırakılmasını ve yapılacak yardımların ilgili kamu kurumları ve yerel yönetimlerle koordinasyon içinde yürütülmesini, tüm bu hususlara hassasiyetle uyulmasını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.

Bu denli büyük bir felaketi, böyle bir kış mevsiminde yaşıyor olmak da ayrı bir sorundur. Bölgede çalışan tüm kurtarma ekiplerine, sağlık personeline güç kuvvet vermesini Yüce Allah’tan diliyor; daha fazla kaybın yaşanmamasını temenni ediyorum. Milletçe kenetlendiğimiz bu acılı günümüzde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan Rahmet, milletimize ve acılı ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Allah merhametini bu mübarek günlerde milletimizden esirgemesin. Hep birlikte milletçe yaralarımızı saracağız.