• Gazete32
  • Isparta
  • Iyaş Isparta markası olarak büyümeye devam edecek (Üyelere özel)

Iyaş Isparta markası olarak büyümeye devam edecek (Üyelere özel)

ABONE OL
Nisan 21, 2014 17:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şubat ayında geçirdiği trafik kazasında ölümden dönen IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, kazadan sonra yaşadıklarını ve Iyaş’a ilişkin yeni yatırım planlarını Cafe Life’a anlattı. Şenol Iyaş’ı Isparta markası olarak büyütmeye devam edeceklerini söyleyerek enerji alanında yeni yatırım planları olduğunu belirtti.

[lock_content]

Geçirdiği trafik kazasından 2 gün sonra Iyaş’ta görevinin başına dönen Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol “hepsini çocuğum gibi gördüğüm 1065 çalışan ve Iyaş olarak yapmamız gerekenler vardı. Kaza geçirdim 15 gün evde dinleneyim gibi bir lüksümüz yok” dedi.

Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol geçtiğimiz ay Eğirdir’den Isparta’ya doğru gelirken aracı ile ciddi bir trafik kazası yaşadı. 6 takla atan ve 45 metre sürüklenen araçtan yara almadan çıkan Şenol kazadan 2 gün sonra Iyaş’ta görevinin başında idi. Bahattin Şenol yaşadığı kazayı ve sonrasını Cafe Life Dergisine anlattı.

İLK AKLINA GELEN KÜÇÜK TORUNU

Bahattin Şenol yaşadığı kaza anını gayet soğukkanlı bir şekilde anlatıyor. “Eğirdir’den çıkıp Isparta’ya doğru gelirken geçirdiğim trafik kazasında toplam 6 takla atan araç 45 metre kadar sürüklendi. Ben bu takla atma ve sürüklenme sırasında emniyet kemerim de bağlı olduğu için hiç yara almadım. En son araç ters olarak sürüklenirken sunroof camı patladı. Araç durduğunda emniyet kemerimi çözdüğümde hiç düşeceğim aklıma gelmedi. Emniyet kemeri çözünce alnımı yere vurdum o sırada iki cam parçasının alımı delmesi dışında herhangi bir yara oluşmadı” diye konuşan Şenol kazadan sonra ilk aklına gelen kişinin ise küçük torunu olduğunu söylüyor.

IYAŞ ÇALIŞANLARININ DUALARI

Bahattin Şenol araçtan yara almadan çıkmasını ise Iyaş çalışanlarına borçlu olduğunu düşünüyor. Iyaş bünyesinde 1065 çalışan personel olduğunu söyleyen Şenol “Ben bu çalışanların hepsini çocuğum olarak düşünüyorum. Çarşamba günü kaza geçirdim. Cuma günü Terminal Camiinde Cuma namazı kılıyordum. Kazadan sonra bir süre dinleneyim deme şansım yoktu. 1065 çalışanın ertesi gün öğlen yiyeceği yemeği, ay başında alacakları maaşları düşünmek ve çalışmak gerekiyordu. Benim iki çocuğum var. Ama Iyaş bünyesindeki 1065 çocuğumu daha fazla düşünmek zorundayım. Bu insanlardan kimisi yeni evlenmiş borçları var. Yada evlenmeyi planlıyor, çeyiz hazırlıyor” diyerek onların duaları ile hayatta kaldığına inanıyor.

EMPİRE STATE BİNASINDAKİ TALİMAT

Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol hayatta öğrenilen her bilginin bir gün insana beklemediği bir anda yardımcı olduğunu söyleyerek kaza anında aklına gelen bir Empire State binası girişindeki talimatı anlatıyor. “Amerika’da meşhur bir Empire State binası vardır. Bu binanın girişinde bazı uyarılar bulunur. Orada ki uyarılarda görmüştüm, yüksekten düşme durumunda dizlerinizi karnınıza doğru çekerek iç organlarınızı koruyun denir. Çünkü bu tür olaylarda en çok ve en kolay iç organlar zarar görürmüş. Kaza sırasında orada gördüğüm bu uyarı aklıma geldi ve dizlerimi kendime doğru çektim. Hastaneye gittiğimde de ilk olarak böbrek bağlarıma baktılar. Herhangi bir sorun yoktu sadece akciğerin sağında ve solunda hafif morarmalar olmuş. İç organlarımın zarar görmemesini Empire State binasında gördüğüm o uyarıya borçluyum.”

IYAŞ BÜYÜMEYİ SÜRDÜRECEK

Iyaş AŞ’yi Isparta’nın markası olarak büyütmeyi sürdüreceklerini söyleyen Şenol ileriye dönük planlarından da bahsetti. “Iyaşpark AVM’nin yanında Iyaş bize küçük görünmeye başladı. Şimdi eğer nasip olursa 70 bin metrekare kapalı alana sahip yer altına 2 yada 3 kat inen daha güzel bir Iyaş yapmayı planlıyoruz. Planlarız şuan için proje aşamasında, nasip olursa Isparta çok güzel bir mekan kazanacak. Iyaş kurulalı 18 yıl oldu. İlk kurulduğumuz yıl çocuğu olan ortaklarımızın, çocukları 18 yaşına geldi. Bu arada toplam bin metrekareyi bulan bir inşaat çalışması yaptık. Şuan için 1085 çocuğumuzun öğrenim gördüğü Iyaş Selçuklu İlkokulu yaptık ve Milli eğitime verdik. Fatih Mahallesinin sağlık ocağı çok kötü bir yere sahipti, Fatih Mahallesine yeni ve modern bir sağlık ocağı binası yaptık. Hukuk Fakültesi binasına Isparta’da katkı sağlayan kuruluşlardan biri de biziz. Bu sosyal işlerin yanı sıra Iyaşpark AVM, şimdi satmış olsak da Isparta’nın markası olan bir et entegre tesisi, ayrıca Iyaş şubeleri gibi yatırımı büyüten işler yaptık. Bugün yaptığımız işleri ve bu işletmelerden ekmek yiyen insanları gördükçe mutlu oluyoruz.

ENERJİ ALANINDA PLANLARIMIZ VAR

Ayda 250 bin TL enerjiye para ödüyoruz. Bu noktada yıllık 3 milyon TL olan enerji giderimizi azaltmak için yatırım yapmayı da düşünüyoruz. Enerji konusunda kendini 10 yılda amorti edecek bir yatırım yapabilirsek işletmenin karlılığını artırmış ve Isparta’ya farklı bir alanda daha öncülük etmiş olacağız. Biz Isparta’nın markası olarak büyümekten dolayı çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzu müşterilerimizin de bizimle paylaştığına inanıyoruz.”

İndirim günlerinde 350 bin ziyaretçi

Isparta’dan kazandıklarını Ispartalı ile paylaşmaya önem verdiklerini söyleyen Şenol “Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz geleneksel indirim günlerimizde 350 binden fazla müşterimiz Iyaş’ı ziyaret etti. geleneksel indirim günlerimizi ilk zamanlar bir iki günle sınırlıyorduk. Ama müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda bunu 15 güne çıkardık. Bu indirim günleri devam edecek. Her yıl farklı firmalar indirim günlerinde yer almak için talepte bulunuyor. Isparta halkına bize gösterdikleri ilgi nedeniyle sonsuz teşekkürler” dedi.

1000 KİŞİYE DAHA EKMEK KAPISI

Isparta’ya hizmet etmekten gurur duyduklarını belirten IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, bundan sonra bin kişiye daha iş imkanı sağlayacak yatırım ve çalışmaları yapacaklarını belirterek şunları söyledi: “Bugüne kadar IYAŞ her zaman Ispartalının yanında olmuş, Isparta ekonomisine, sosyal hayatına değer katmıştır. IYAŞ’ı bugünlere getiren, bize her türlü desteği veren Isparta halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Şu anda market ve AVM’deki mağazalarla birlikte yaklaşık 1000 kişiye iş imkanı sağlanıyor. Hedefimiz bundan sonra yeni yatırımlarla, yeni iş sahaları oluşturarak 1000 kişiye daha iş imkanı sağlamak. Yeni yatırımlarla birlikte Isparta ekonomisine önemli katkılar sağlanacaktır. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor.

1000 kişiye daha iş imkanı sunup, 1000 kişinin daha evine ekmek götürmesini sağlayabilirsek ne mutlu bize. Isparta’da yaşayan, çevre illerimizden, ilçelerimizden IYAŞ için Isparta’ya gelen ve IYAŞ’a desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen vatandaşlarımıza yeni hizmetler sunmak, Isparta’ya katkıda bulunmak için çalışmalarımız sürecek.

Yatırımlar için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz yeni yatırımlar ve yeni istihdam sahaları. IYAŞ Isparta ile büyümeye devam edecektir” dedi.

IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, IYAŞ’ın emin adımlarla büyümeye ve önemli adımlar atmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

[/lock_content]

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0