Bağlantıda Kalın

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik ve yönetiminin 1. yıl dönümünde yapılan başarılı faaliyetler ve hayata geçecek projeler anlatıldı.

Metin Çelik, yönetim kurulu başkanı olarak, odalarının ve meclisinin birinci yılını doldurmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Bu bir yıl içinde gerçekleştirdikleri projeleri, şehirlerinin kalkınmasına ve gelişimine katkılarını ve odalarının hedeflerini değerlendirdi.

İşte ITSO Başkanı Çelik’in açıklamaları:

Reklam

Sayın Başkanlarım, Ticaret ve Sanayi Odamızın Değerli Meclis Üyeleri, Komitelerimizin kıymetli Başkanları, Disiplin Kurulu Üyeleri ve değerli basın mensupları; Hepinizi şahsım ve Yönetim Kurulum adına saygıyla selamlıyorum.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda yönetim ve meclis olarak birinci yılımızı doldurmanın onurunu yaşıyoruz. ‘Yeni dönemi yeni projelerle birlikte aralıyoruz’ diyerek göreve geldiğimiz 1 Ekim 2022 tarihinden bu yana hayata geçirdiğimiz projelerimizin yanı sıra şehrimizin kalkınmasına ve gelişimine katkı sağlamasını düşündüğümüz birçok projede etkin rol oynadık. Bu süreçte şehrimizin iş hacmini geliştirmek, istihdamı ve iletişimi artırmak için hem yerel hem de uluslararası bazda çalışmalar yürüttük.

Isparta ticaretinin öncü ve lider kurumu olarak hedefimiz; üyelerimize ekonomik ve ticari faaliyetlerinin gelişmesi hususunda destek olmak, uluslararası piyasalarda hareket alanlarını artırmalarını sağlamak ve ilimizi marka haline getirerek tanınırlığını artırmaktır.

Reklam

Çünkü yaşanabilir şehirler ancak güçlü ekonomilerle mümkündür.

Göreve geldiğimizden bu yana sık sık üyelerimizle bir araya geliyoruz. Onların ilettiği sorunları, talepleri ya da fikirleri bizim için çok önemli. Genç, donanımlı, üretmeye ve gelişime açık olan bir ekiple yol yürüyoruz. İlimizin ekonomisine değer katmak, mevcut kazanımlarımızı geliştirmek, yaşadığımız ya da önümüzde sorun teşkil eden konuları çözüme kavuşturmak için gayret ediyoruz. Bir yıllık süreçte ortaya koyduğumuz belli başlı problemlerimiz var, çözümü noktasında da girişimlerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte daha güzel sonuçlara ulaşabiliriz.

HAYATA GEÇEN PROJELERİMİZ

Reklam

Seçim döneminde açıkladığımız 11 projeden 5’ini hayata geçirdik. Görev süremizin birinci yılında İhracatı Destekleme Ofisi, Dijital Ticareti Geliştirme ve Destekle Ofisi, Kadın Girişimcileri Destekleme Ofisi, Genç Girişimciler Akademisi ile Proje ve Ar-Ge Destekleme Ofisini kurduk. Bu çalışmalara ilişkin kısa bir bilgi vermemiz gerekirse;

İHRACATI DESTEKLEME OFİSİ ile İlimizdeki ihracatçı sayısının artırılması ve ihracatın tabana yayılmasını amaçlıyoruz. Burada yerli işletmelere ihracat faaliyetlerinde rehberlik ederek ihracat potansiyeli olan sektörleri belirliyor ve gelişimlerine destek oluyoruz. Bu konuda seminerlerimiz yapıldı ve yapılmaya devam edecek. İhracat ile ilgili önümüzdeki günlerde dünyaya açılıyoruz, adı altında seminerlerimiz ve eğitimlerimiz devam edecek.

DİJİTAL TİCARETİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME OFİSİ ise, işletmelere dijital ticaretin fırsatlarını aktaracak ve e-ticaret konusunda danışmanlık hizmeti sunacak. İş dünyasının dijital dönüşüm sürecinde yanlarında yer alarak, online ticaretin yaygınlaşması ve işletmelerin dijital platformlarda daha etkin bir şekilde var olmalarını destekliyoruz. Bu alanda da Sınırları aşıyoruz seminerlerimiz ile önümüzdeki günlerde E- Ticaret eğitimlerimiz devam edecek.

Reklam

KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEME OFİSİ’nde kadın girişimcilerimiz kendi işlerini kurmaları ve proje finansman konusunda destek buluyorlar. Özellikle kadın kooperatiflerimize yönelik olarak kendi markalarını oluşturmaları için güçlenen markalar eğitimleri ile gelecekte karşılarında olacağız.

GENÇ GİRİŞİMCİLER AKADEMİSİ’nde Ispartalı gençlerimizin girişimcilik potansiyelini şehrinizin üniversiteleri ve faaliyet gösteren iş adamları derneklerimizle iş birliği yaparak artırıyoruz. Gençlerimiz böylelikle başlangıç sermayesi ve çalışma alanlarına kavuşmalarını sağlayacağız.

PROJE VE AR-GE DESTEKLEME OFİSİ ile proje bazlı AR-Ge çalışmalarında KOSGEB, BAKA, TÜBİTAK projelerine yönelik de hızlı adımlar atılıyor.

Reklam

GÜMRÜK ANTREPOSU İÇİN YER TAHSİS EDİLDİ

Özellikle uluslararası taşımacılık yapan firmaların, gümrük işlemlerinde mallarının gümrükte tutulduğu süre boyunca saklanması oldukça büyük önem taşıyor. Gümrükte işlem yapılan ya da evrak hazırlanan malların dış ticaret işlemleri tamamlanana kadar tutulduğu veya kontrollerinin yapıldığı antrepo Isparta’mız için de bir ihtiyaçtı. Bu doğrultuda ihracatçı firmalarımız için Gülbirlik binasının yakınında yer kiralayarak bu sorunu çözüme kavuşturmak noktasında çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam etmektedir.

YURTDIŞI GEZİLERİ

Reklam

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak yurtdışı fuar organizasyonlarını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda KOSGEB desteğiyle Özbekistan’ın Taşkent şehrinde düzenlenen Uzbuild 2023 fuarına ve Almanya’nın Neumünster şehrinde düzenlenen Nordbau 2023 Yapı ve İnşaat Fuarına kalabalık heyetlerle katılık. Yine Borsamız ile birlikte Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Tarım Fuarına katılım sağladık. İkili görüşmelerin yapıldığı, yeni işbirliklerinin kurulduğu, yeni teknolojilerin ve gelişmelerin yakından görüldüğü bu gezilerimiz firmalarımız açısından oldukça verimli geçti. Yurtiçinde de birçok fuar organizasyonuna katılım sağladık. Bu tür organizasyonlar yenilikleri görmemiz açısından da büyük önem taşıyor. Bu nedenle hem yurtiçi hem de yurtdışı gezilerimize devam edeceğiz.

Bu aşamada 4-7 Aralık tarihlerini kapsayacak şekilde Dubai’de düzenlenecek olan yapı ve inşaat fuarına katılım için çalışmalarımız devam etmektedir.

Fuarlara katılım sağladığımız gibi ilimize alım heyetlerinin gelmesi noktasında da çalışmalar yapmaktayız. 04 Şubat 2023 Tarihinde Güney Kore’den ve 24 Nisan 2023 Tarihinde Çin’den gelen alım heyetleri ile kozmetik sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizi bir araya getirerek ikili görüşmelerin gerçekleşmesini sağladık.

Reklam

TOGG ARACIMIZ TESLİM ALINDI VE

TRUGO ŞARJ İSTASYONU KURULDU

Geçtiğimiz aylarda 81 ilden oda ve borsa başkanımız bir kura çekimi gerçekleştirdi. Biz de Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak kura çekimi neticesinde yerli ve milli aracımız TOGG’u teslim aldık. Yine yerli otomobilimiz TOGG’un kendi kuruluşu olan TRUGO elektrikli otomobil şarj istasyonunun kurulumunu Odamız hizmet binası önünde tamamladık. 180 kW ve üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet sunmayı hedefleyen TRUGO, bir bataryanın doluluk oranının 30 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşmasını sağlıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme trendine uygun olarak yapılan bu adım ile ilimizdeki elektrikli araç kullanıcılarına da fayda sağlamayı hedefliyoruz.

Reklam

YENİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ÇALIŞMALARI

Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi bugün tam kapasiteyle çalışıyor, yüzde 99’luk bir doluluk oranına erişti. İlimizde yeni bir organize sanayi bölgesine ihtiyaç duyuluyor. Hem Valiliğimizde yapılan toplantıda hem de Isparta milletvekillerimizle bir araya geldiğimiz toplantılarda bu konuyu ele aldık, detayları üzerine görüş alışverişinde bulunduk. İvedilikle organize sanayi bölgesi üzerinde duruyoruz. Nereye kurabiliriz, bunun büyüklüğü ne kadar olmalı, yatırımın planlamaları konusunda ilgili her kurum ile görüşmeler yürütmekteyiz. Milletvekillerimizin de desteğiyle inşallah yeni bir OSB’yi ilimize kazandıracak, ekonomik anlamda ciddi bir ivme yakalayacağız.

SERBEST BÖLGE KURULUM ÇALIŞMALARI

Reklam

Yine Isparta’da ‘Serbest Bölge’ kurmak amacıyla çalışmalara başladık. Bu konuda da etraflıca tartışarak bir yol haritası belirledik. Serbest Bölgenin kurulması için ilk etapta yatırım yapmak isteyen firmalarımızdan talep topladık. Bu tür oluşumlar genellikle liman kentlerinde konuşlanır. Ancak Isparta’nın konumu nedeniyle liman kentleri kadar avantaja sahibiz. Çünkü limana uzaklığımız yaklaşık 120 kilometre, havalimanı hemen yanı başımızda, demir yolunu aktif hale getirebilirsek tren ile taşımacılık bakımından da oldukça avantajlı duruma geçeceğiz. Serbest Bölgeyi hayata geçirerek ilimize ekonomik anlamda katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

ŞEHİRLERARASI BAĞLANTI YOLLARI, HAVAYOLU ve DEMİRYOLU GİRİŞİMLERİMİZ

• Antalya, Konya ve Burdur şehirlerarası bağlantı yollarımızın tamamlanması ilimizin ticareti bakımından büyük önem taşıyor. Buralarla ilgili çalışmaların hızlandırılması ve Isparta’mızın hizmetine kazandırılması için milletvekillerimizle görüşmeler gerçekleştirdik. Yaşadığımız ilin ekonomisini geliştirmek istiyorsak bu yolların bir an önce hizmete açılması gerekiyor.

Reklam

• Yine havayolu taşımacılığında sefer sayılarımızı artırmak için girişimlerde bulunduk. Isparta, Burdur ve Dinar’ın havayolu taşımacılığından daha fazla yararlanabilmesi için uçak seferlerinin artırılarak aynı gün içerisinde sabah Isparta-İstanbul, akşam İstanbul-Isparta olarak düzenlenmesini talep ettik.

Bu konuyu gündeme taşımamızın ardından Isparta ve Burdur milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve oda başkalarımızla birlikte Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Anadolujet Genel Müdürü Kerem Sarp’ı ziyaret ederek Süleyman Demirel Havalimanından yapılan seferlerin sabah erken saatte gidiş, akşam geç saatte dönüş olarak düzenlenmesini istedik. Oldukça olumlu bir ziyaretti, inşallah kısa süre içerisinde bu konuyu da çözmüş olacağız. Ayrıca tek sefer olarak devam eden uçuşlarda doluluk oranının tam kapasiteye çıkarabilirsek 2. Bir uçağında Sabiha Gökçen Havalimanına sefer düzenlemesini görüşmelerimizde talep ettik.

• Yine demiryolu ulaşım ağı açısından Isparta’mızı daha aktif hale getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda İzmir’e düzenlenen tren sefer saatlerinin yeniden revize edilmesini İzmir’e 2. Bir seferin ilave edilmesi, Pamukkale Ekspresi’ne bağlantı sağlanarak İstanbul’a sefer düzenlenmesi ve Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Kütahya,Eskişehir’i kapsayan ve hızlı trene bağlantı sağlayan seferlerin düzenlenmesini talep ettik. Tüm bu konuların takipçisiyiz.

Reklam

DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDA OLDUK

6 Şubat 2023 tarihinde Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem sonrasında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak hızlı bir organizasyonla yardım seferberliği başlattık. Toplamış olduğumuz ısıtıcı, battaniye, gıda kolisi, su, bebek maması, ilaç, hijyen seti, kıyafet, bebek kıyafeti, kışlık ayakkabı ve bot, mont, atkı, eldiven, bere, yağmurluk, çok sayıda jeneratör, powerbank gibi temel ihtiyaç malzemelerini afet bölgesine gönderdik.

Yine Isparta Ticaret ve Sanayi Odamız ile Isparta Ticaret Borsası işbirliğinde deprem bölgesinin barınma ihtiyacını karşılamak için 200 çadırdan oluşan, içerisinde tuvalet, banyo, yemekhane ve çocuk oyun parkının bulunduğu çok fonksiyonlu çadır kent kurduk.

Reklam

Yaşanan depremlerin ardından Odamız öncülüğünde deprem çalıştayları gerçekleştirdik.

MELEK YATIRIM AĞI ISPARTA’DA HAYAT BULUYOR

Yine önem verdiğimiz çalışmalardan bir tanesi de melek yatırım ağıydı. Süleyman Demirel Üniversitesi Göller Bölgesi Teknokenti ile ortak bir çalışma başlattık. İş fikri olan girişimcilere ve bu fikirlere yatırım yapmak isteyen, ileri vadede kazanç elde edecek olan yatırımcılara önemli fırsatlar sunan melek yatırım ağının ilimizde de etkin bir hale gelmesini istiyoruz. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak SDÜ Göller Bölgesi Teknokenti ile birlikte özellikle AR-GE, inovasyon ve teknoloji alanlarında yeni iş fikirleri geliştiren girişimcilerimizi ilimizin sanayi kuruluşlarıyla birlikte çalışmalarını sağlayacak ortamı oluşturacağız. Şuan sistem üzerine detay çalışmalarımız devam ediyor. Hazırlık aşamalarımız tamamlandığında melek yatırım ağından güzel geri dönüşler alacağımızı düşünüyorum.

Reklam

MEYVE BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI

Isparta’da ürünlerin markalaşma çalışmalarının yürütülmesi, rekabet gücünün artırılması ve aracısız pazarlama imkanının oluşturulması amacıyla meyve birliğini kurmak istiyoruz. Daha önce birçok kez dile getirmiştik. Odamız ile Isparta Ticaret Borsası işbirliğinde organize ettiğimiz Almanya gezimizde Isparta için büyük önem taşıyan Meyve Birliği’nin kurulması yönünde Berlin Hali’ndeki firmalarla görüş alışverişinde bulunduk. Burada meyve birliğinin çalışma prensibi, yükümlülükleri ve şehrimize sağlayacağı katkıları görüştük. Umarım meyve birliğini Isparta’daki birçok paydaşımızla hayata geçiririz.

TURİZM – KÜLTÜREL MİRAS

Reklam

Isparta’da sürdürebilir bir turizm ve turizmi 12 aya yaymak amacıyla ilin sahip olduğu turizm potansiyeli doğrultusunda Kış Turizmi, inanç turizmi, Oryantiring, Trekking, Göl Turizmi, Dağcılık, Yamaç Paraşütçülüğü, Mağara Turizminin geliştirilmesi için planlama, yatırım, uygulama, markalaşma, tanıtım ve pazarlama konularında bakanlıklarımızın destek olması, İlimizde bulunan havalimanın geliştirilmesi, haftanın 4 günü olan sefer sayılarının artırılması, saatlerin gidiş-gelişe uygun düzenlenmesi gibi konular TOBB’da yapılan ve konuşmacı olarak katıldığımız 2023 Ekonomi şurasında dile getirilmiştir. Bu kapsamda zor dönemler geçiren Eğirdir Gölü öncelikli konularımız arasındadır. Bu konuda ilgili komitemiz gerekli kuruluşlar ile görüşmeler yaparak bazı çalışmalar düzenlemektedir.

Yalvaç ilçesinde bulunan Pisidia antik kentinde de detaylı incelemeler yapılmış ve Atabey ilçesi sınırlarında bulunan Sidera antik kentinin kültürel mirasımıza kazandırılması noktasında Süleyman Demirel Üniversitesi ile protokol yaparak iş birliği halinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

14 Nisan 2023 Tarihinde Emitt Fuarına katılım sağlayarak ilimizin tanıtımına katkı sağladık. Fuarda detaylı incelemeler yaparak diğer illerin stantlarını ziyaret ettik ve eksik yönlerimizi tespit etmeye çalıştık.

Reklam

Her gittiğimiz il dışı ziyaretlerinde iki en önemli değerimiz olan gül ve lavantanın tanıtımı için tanıtım broşürleri ve ürünlerimizi götürerek ürünlerimize değer katmaya çalıştık.

Yaklaşık 100 kurum, 150 İş yeri ziyaretini 1 yıllık süremize sığdırmaya çalıştık.

KURUMLAR İLE OLAN ÇALIŞMALARIMIZ

Reklam

Ekonomi kampüsümüzde Halk Bankasının uydu şubesi için ayrılan ve açılması için bugüne kadar bekletilen yer için Halk Bankası Genel Müdürü ile görüşmeler gerçekleştirilerek şubenin bir an önce açılabilmesi için vekillerimiz birlikte hareket ettik.

İhracatçı üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmesi, firmalarımızı yerinde ziyaret edebilmesi adına Ford marka ticari aracımızı satarak EximBank’ın isteği üzerine Fiat Egea 2023 Model araç ile değişimini sağladık.

Başta TOBB Mesleki Lisemiz olmak üzere çeşitli okullarımızın etkinliklerine katılarak okullarımızın ihtiyaçlarına çözüm bulmaya çalıştık.

Reklam

Isparta ve Uluborlu’daki huzurevlerimiz, engelliler okulumuz, karınca zihinsel engelliler okulumuz gibi kuruluşlarımızı ziyaret ederek personel ve konuklarına yanlarında olduklarımızı hissettirmeye çalıştık.

Bir Isparta sevdalısı olan Sn. Büyükelçi Dmitri Croitor Ankara’da ziyaret edilmiş kendisi ise iki defa ilimizi ziyarette bulunmuştur. Bu görüşmelerde iş fırsatları, yatırımlar üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

İHRACAT RAKAMLARI

Reklam

Isparta’nın bu yıl içerisinde gerçekleştirdiği ihracat rakamlarına da değinmek istiyorum.

Ocak ayında 31 milyon 486 bin dolar,

Şubat ayında 28 milyon 188 bin dolar,

Reklam

Mart ayında 39 milyon 13 bin dolar,

Nisan ayında 30 milyon 133 bin dolar,

Mayıs ayında 35 milyon 51 bin dolar,

Reklam

Haziran ayında 56 milyon 645 bin dolar,

Temmuz ayında 41 milyon 574 bin dolar,

Ağustos ayında ise 37 milyon 781 bin dolar,

Reklam

Eylül ayında ise 40 milyon 921 bin dolar değerinde ihracat gerçekleştirerek toplamda 340 milyon 250 bin dolar ihracata eriştik.

EN FAZLA İHRACAT YAPAN İLK 5 SEKTÖR

Ocak-Eylül 2023 tarihleri arasında en fazla ihracat gerçekleştirdiğimiz ilk 5 sektöre baktığımız zaman: yaş meyve ve sebze 89 milyon 826 bin dolarla başı çekiyor. Yaş meyve ve sebzeyi;

Reklam

57 milyon 31 bin dolarla madencilik ürünleri,

41 milyon 601 bin dolarla çimento cam seramik ve toprak ürünleri,

31 milyon 319 bin dolarla kimyevi maddeler ve mamulleri,

Reklam

24 milyon 650 bin dolarla mobilya kağıt ve orman ürünleri takip etti.

En fazla ihracat yaptığımız ülkeler sıralamasına ilk 5 ülkeye baktığımızda ise;

Amerika Birleşik Devletlerine 48 milyon 573 bin dolar,

Reklam

Almanya’ya 43 milyon 255 bin dolar,

Hindistan’a 27 milyon 571 bin dolar,

Çin’e 26 milyon 491 bin dolar ve son olarak da

Reklam

İspanya’ya 20 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik.

AÇILAN/KAPANAN ŞİRKET SAYISI

1 Ekim 2022 – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında 575 şirketimizin kuruluşu gerçekleşirken, 256 şirketimizin ise kapanışı gerçekleşti. Günümüz zorlu ekonomik koşullarına rağmen üreten, istihdam yaratan ve ekonomik girdi sağlamak için çabalayan tüm üyelerimiz ve ihracatçılarımıza gönülden teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

3 Aralık 2023 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HAVVANA YAVUZ
H.SULTAN MAH.3412 SOK.NO:26
H.SULTAN CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

MEHMET KENCER
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖYÜ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY CAMİİ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

BEBEK ŞAKAR
HATAY
H.SULTAN MEZARLIĞI
H.SULTAN MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Tural, İYİ Parti’den Aday Adaylığını resmen açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığından aday adaylığı dolayısıyla istifa eden Ahmet Tural, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için İyi Parti’den Isparta Belediye Başkan Aday Adaylığını resmen açıkladı. Çok kalabalık bir topluluk ile parti binasına kadar yürüyen ve salona sığmadıkları için açıklamasını parti binası önünde yapan Tural, “Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz” dedi.

Birlik binası önünde toplanan ailesi, oda, kooperatif başkanları yönetim denetim kurulu üyeleri ve vatandaşla birlikte yoğun bir kalabalık eşliğinde İyi Partiye yürüyerek gelen Ahmet Tural, parti yönetimi tarafından karşılandı. Tural, parti yöneticilerine çiçek takdim etti. Ardından aday adaylığı müracaatını yaptı. Tural’a Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi İyi Parti rozetini taktı.

KALABALIK PARTİ BİNASINA SIĞMADI

Reklam

Coşkulu kalabalığın parti binasına sığmaması nedeniyle Ahmet Tural, aday adaylığı açıklamasını parti binası önünde yaptı. İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Ahmet Tural’ın Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu aldık. Hayırlı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanı Aday Adaylığı sayısının artması, partimizin ne kadar cazibe merkezi haline geldiğinin göstergesidir. Bu da bize mutluluk veriyor. İnşallah 31 Mart’ta büyük zafer elde ederek Isparta’yı İYİ Belediyecilikle tanıştıracağız. Tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural, Isparta’yı İyi Parti Belediyeciliğiyle buluşturacaklarını belirterek “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cesurlar Hareketinden ilham alarak, ‘Sevdamız Isparta için yapacaklarımız var’ diyerek Isparta’yı İYİ Parti belediyeciliğiyle buluşturma gayesiyle ilk adımımızı bugün atmanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Yaklaşan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu için sizlerin huzurundayım. Bizler İYİ’ler olarak, seçimlerde ilimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde çok büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır. Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. 30 yıllık idarecilik tecrübemizden edindiğimiz bilgi birikimiyle Ispartamızı ayağa kaldıran, güzellikleri teşvik edecek iyi düşünceler ve projelerimizle insana, doğaya saygılı İYİ Belediyeciliği Ispartamıza yansıtmak istiyoruz” dedi.

DERDİMİZ DE SEVDAMIZ DA ISPARTA

Reklam

‘Derdimiz de sevdamız da Isparta’ diyen İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural “Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin inşallah. Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımda parti binamıza gelerek beni yalnız bırakmayan, aldığım her kararda yanımda olan, aile fertlerime, partimizin değerli teşkilatına, esnaflarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adayı olan tüm dava arkadaşlarıma da başarılar dilerken, derdini olmayanın sevdası olmaz bizim derdimizde sevdamızda Isparta temennisiyle hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” dedi.

PARTİLİLERE KARANFİL DAĞITTI

Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Tural, daha sonra partililere karanfil dağıttı. Tekrar parti binasına çıkan Tural, burada parti yöneticileriyle bir süre sohbet ettikten sonra esnafı ziyaret ederek, bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

2 Aralık 2023 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

İSMAİL HAKKI ÇEKİRDEKÇİ
KEÇECİ MAH. 2323 SOK. USTAM VADİ SİT. C / BLOK K.3 NO.12
HALIKENT CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

ÜMMÜ GÜLSÜM ARLI
BURDUR / BUCAK
BUCAK CAMİİ
BUCAK MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

CAVİT ÇİĞDEM
GÜLCÜ MAH.119 CAD.NO.123
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ YILDIZ
ATABEY / PEMBELİ KÖYÜ
ATABEY / PEMBELİ KÖY CAMİİ
ATABEY / PEMBELİ KÖY MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler