Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISVAK Ankara buluşması

Başkan Başdeğirmen: Birlik ve

Başkan Başdeğirmen: Birlik ve beraberlik başarıyı getirir

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ispartalılar Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (ISVAK) ev sahipliğinde Ankara’daki Ispartalılarla bir araya geldi. Ispartalıların birlik ve beraberliğinin önemine değinen Başkan Başdeğirmen, “Bu birlik ve beraberlikle şehrimize hizmet etmenin her zaman başarıyı getireceği inancındayız” dedi.

Ankara’da bulunan Ispartalılar Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (ISVAK) ev sahipliğinde Isparta Belediyesi tarafından Ankara’da yaşayan Ispartalıların birlik ve beraberliğinin sağlanması amacıyla yemek programı düzenlendi. Programa Isparta Valisi Aydın Baruş ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile çok sayıda davetli katıldı. Programda Isparta’nın kabune pilavı ve helvanın yer aldığı düğün yemeği ikram edildi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ankara’da yaşayan Ispartalıların yoğun ilgisiyle karşılaşırken, onlarla sohbet etti.

ISVAK Başkanı Mustafa Kemal Battal, bu tür etkinliklerin Ispartalılar arasında yakınlaşma ve birbirlerine desteği hissettirmeyi sağladığını belirtti. Etkinliklerde güzel anılar biriktirdiklerine değinen Battal, “ISVAK, bu yıl 30’uncu kuruluş yılını kutluyor. 30 yıldır ISVAK Ankara’daki hemşehrilerimizin dayanışmasını, yardımlaşmasını, kaynaşmasını artırıyor. Onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunu sizlerin desteklerinizle hep birlikte yapıyoruz. Bugüne kadar bir hemşehri vakfı olarak kurulmuş, bu yönde faaliyetlerini sürdüren bir sivil toplum kuruluşu olan ISVAK yakın gelecekte ülkemiz için çok farklı fonksiyonlar üstlenecek. Isparta’mız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın yaptığı değerlendirmede iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve en riskli 6 il arasında. Bu kapsamda Avrupa Birliği ile bakanlığımızın yürüttüğü projeye Isparta Belediyemiz de dahil oldu. İklim değişikliğinin etkilerinin önlenmesi adına sivil toplum kuruluşlarına ciddi görevler düşüyor. Duyarlı bir sivil toplum kuruluşu olan ISVAK, yerel yönetimlerimize eylem planında olan desteği verecektir. Bugün birlikte olmamızın asıl mimarı Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ankara’daki Ispartalılarla buluşmanın kendisini onurlandırdığını ve gururlandırdığını belirterek, birlik, beraberliğin önemine değindi. Birlik ve beraberliği şehre güzel hizmet etme noktasında önemsediklerini ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Burada büyüklerimiz, kardeşlerimiz var. Hepsi de ülkemize, memleketimize hizmet eden Ankara’da kamu hizmetlerinde bulunmuş ve halen daha hizmet eden hemşehrilerimiz. Isparta’da yerel yöneticiler olarak Ankara’ya geldiğimizde herhangi bir sorunumuz olduğunda o birimdeki hemşehrimiz bizim önümüze düşüyor. Belki uzun zamandır Isparta’ya gelmeyen hemşehrilerim vardır en kısa zamanda gelmelerini arzu ediyorum. Sizler bıraktıktan sonra şehrimiz ne hale geldi, geriledi mi, ilerledi mi bunları hep beraber görmemiz gerekiyor. Bu birlik ve beraberlikle şehrimize hizmet etmenin her zaman başarıyı getireceği inancındayız. Daha önceki günlerde de defalarca ISVAK başkanlarımızla sürekli irtibat içerisinde olduk. Bu birlik ve beraberliği pekiştirmek için böyle bir yemek vermeyi planlamıştık. Bugüne nasipmiş. Bugün Isparta’mızın düğün yemeğini sizlerle paylaşmak istedik. Isparta’da herhangi bir düğüne gelirseniz bu yemeği yeme imkanınız var ama gelemeyenleriniz için de biz buraya getirdik. Bu davete icabetinizden dolayı bir kez daha memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Isparta’mıza geldiğinizde belediyemize gelir bizleri ziyaret ederseniz ondan da çok memnun oluruz” dedi.

Isparta Valisi Aydın Baruş, ISVAK’ın 30’uncu kuruluş yıldönümünde yemek organizasyonunun gerçekleşmesine öncülük yapan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Hemşehri derneklerinin Türkiye’nin dört bir tarafında memleketlerine hasretlik çeken vatandaşları bir araya getirerek, dayanışmayı sağlayan sivil toplum kuruluşları olduğuna değinen Vali Baruş, bu kuruluşlardan bir tanesinin de ISVAK olduğunu söyledi. Vali Baruş, “ISVAK’ın yapmış olduğu hizmetler Isparta insanı için gurbette Isparta’nın hasretini çeken ve zorluklarla karşılaşan kıymetli hemşehrilerimizin dayanışması, desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimizin, bursa ihtiyacı olan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılama yönünde çok değerli bir vakıf. Ben yaklaşık bir yılı aşkın süredir Isparta’dayım. Isparta denilince akla mutluluk geliyor. Ispartalıların yüzünde bir gülümseme var, hayatlarında memnunluk ifadesi var. Onun için Isparta her değerlendirmede Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden birisi olarak ortaya çıkıyor. Sizler gurbette olarak Isparta’nın güzelliklerini her an yaşayamıyorsunuz. Ama gönlünüz her zaman hemşehrilerinizle birlikte olduğundan eminiz. Bundan da mutlu oluyoruz” dedi.

Ankara’da yaşan Ispartalıların şehrin daha gelişmesi ve kalkınması için gayretler sarf ettiğini dile getiren Vali Aydın Baruş, “Aramızda devletin değişik kademelerinde görevlerde bulunan bürokratlarımız, yargı mensuplarımız, başkanlarımız ile iş insanları var. Onların Isparta’ya katkı vermek için çabaladığını da biliyoruz. Biz kamu çalışmalarımızda Isparta’nın kalkınması için emek verirken sizlerin de desteğini arkamızda hissetmek, Isparta’nın sorunlarıyla ilgilendiğinizi görmek bizi mutlu ediyor. Bundan sonra da desteğinizin süreceğine yürekten inanıyoruz. İnşallah bundan sonraki günlerde de Ispartalıların birlik ve beraberliği devam eder. Isparta’nın tarım, sanayi ve turizm alanlarında kalkınması yönünde değerli hemşehrilerimiz güç birliği yaparlar ve şehre daha faydalı olmanın yollarını bulurlar. Her şey Ispartalılar için gelecekte güzel olsun. Güzel şehrimiz güzelliğini hiçbir zaman kaybetmesin” görüşlerinde bulundu.