Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ISUBÜ’den Gastronomi Bilimine Armağan “Gül Çorbası”

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür

Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda 21-27 Mayıs tarihleri arasında “Türk Mutfağı Haftası” olarak kutlanılmaya başladı. Bu yıl ikincisi kutlanan ‘Türk Mutfağı Haftası’nın ana teması “Sürdürülebilir Türk Mutfağı: Atıksız, Geleneksel, Sağlıklı” olarak belirlendi.

Isparta Valiliği koordinatörlüğünde ilgili kurum ve kuruluşlar iş birliğinde, çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası Açılış Töreni 23 Mayıs 2023 tarihinde Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde Isparta yöresel yemekleri sunumuyla başladı.

Üretici kadın kooperatiflerinin de birbirinden güzel yöresel tatları sergilediği programa il protokolünün yanı sıra ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal da bizzat katılarak destek verdi.

Gülle ilgili bir farkındalık yaratıldı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Şarkikaraağaç Turizm Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Mehmet Ensari Kalenderoğlu ve Öğr. Gör. Murat Baş, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 21-27 Mayıs Türk Mutfağı haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katılarak Isparta Gül Çorbasının tanıtımını yaptılar.

Öğr. Gör. Mehmet Ensari Kalenderoğlu ve Öğr. Gör. Murat Baş, gülün birçok tatlı ürünü içerisinde kullanıldığını, ilk defa bir sıcak yemek içerisinde gülün yağlılık oranını, rengini ve tadını kaybetmeden Isparta Gül Çorbasını oluşturduklarını belirterek, bu süreçte kendilerine desteklerini esirgemeyen ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a teşekkür ettiler.

Hafta boyunca “Türk Mutfağı Haftası” etkinliklerimiz yöresel lezzetlerimiz ile devam edecek.