ISUBÜ’den Bakan Pakdemirli’ye Fahri Doktora

ISUBÜ’den Bakan Pakdemirli’ye Fahri Doktora

ABONE OL
Ocak 1, 2021 10:09
ISUBÜ’den Bakan Pakdemirli’ye Fahri Doktora
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin davetlisi olarak Isparta’ya geldi. Havalimanında Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Milletvekili Recep Özel, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli, Iyaş Park Kongre Merkezine geçti.

ISUBÜ Senato üyelerince karşılanan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesince verilen “Fahri Doktora” payesi takdim törenine katıldı.

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, konuşmasının arından Senato kararını okudu ve Bakan Pakdemirli’ye binişi giydirip Fahri Doktora Payesini takdim etti.

Kendisine tevdi edilen fahri doktora payesini de alan Bakan Pakdemirli, ülke ekonomisi için oldukça stratejik bir konumda bulunan Tarım konusunda üniversitelerin önemi üzerinde durdu. “Üretici-devlet-üniversite-özel sektör işbirliği” ile stratejiler yürütüldüğünü, projeler üretildiğini belirten Bakan Pakdemirli, yalnız teoriye değil, pratiğe de hitap eden uygulamaların başarıya ulaşacağını ifade ederek; “Bizim; az girdi ile en az iki kat ürün verimliliğine ulaşmamız lazım! Bizim; en az alandan en yüksek verimi sağlamamız lazım! Bunu başaran ülkeler, buna “24’üncü Yüzyıl” tarımı diyor! İşte bunun için, bu yüzyıldan bizim de milletçe ve memleketçe geri kalmamamız gerekiyor” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP