Bağlantıda Kalın

Isparta

İşte hizmet budur

Yayınlanma

,

Yılda 70 bine yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Yazılı Kanyon yolu Isparta Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor. 2 km’lik yolda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Günaydın, “Yaptığımız çalışma ile hem turizme katkı sağlıyoruz, hem de devletimize 1,5 milyon lira kazandırmış oluyoruz” dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Sütçüler Çandır’daki Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’na ulaşımı sağlayan 2 km’lik stabilize yolu Isparta Belediyesi sıcak asfaltla kaplıyor.
Isparta Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında 9 Kasım’da başlayan ve 9 Aralık 2015’te tamamlanması öngörülen yolun henüz ikinci çalışma gününde yolun yarısının asfaltlanması işi tamamlandı. Isparta Belediyesi çalışmaları birkaç güne kadar yol çizgileri ile birlikte tamamlamayı hedefliyor. Isparta Belediyesi Asfalt Üretim Fabrikası’nda ürettiği sıcak asfalt 135 km öteye taşınarak yolun asfaltlanması sağlanıyor.
Yazılı Kanyon Tabiat Parkı yolunda belediye tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, yolun Isparta Belediyesi tarafından yapılan protokol kapsamında asfaltının döküldüğünü söyledi. Bugüne kadar ilgili yolda ciddi bir yol çalışmasının yapılmadığını, dünya harikası Yazılı Kanyona her yıl yerli ve yabancı 70 bine yakın ziyaretçinin geldiğini anımsattı. Yolun bozuk olmasından kaynaklanan problemlerden dolayı ziyaretçilerin şikâyetlerinin bulunduğunu ve ziyaretlerin düştüğünü bunun da beraberinde turizm gelirinin düşmesine neden olduğunu kaydetti.
Yapılan çalışma ile birlikte tanıtıma da katkı sağlanmış olacağını ve yoldan kaynaklanan şikayetlerin de giderilmiş olacağını aktaran Başkan Günaydın, “Turizmimizin canlanmasını istiyoruz. Yolumuzu bitirdikten sonra yol çizgilerini de yapacağız. Normal şartlarda bu yolun yapımı 3 ay alır. Bizim Milli Parklarla yaptığımız protokolde bir ayda bitirilmesi yer alıyor. Ancak biz daha işe başladığımızın ikinci gününde yolumuzun yarısından fazlasını tamamlamış olduk. Burayı toplamda 5 gün içerisinde tamamlayarak teslim edeceğiz. Hem maddi olarak hem de turizm açsından şehrimize bir kazanç sağlıyoruz” dedi.
Sözleşme gereğince 2 km’lik iş karşılığında 550 bin lira + KDV’ye anlaşıldığını, normal şartlarda ihale edilmesi halinde bu yolun 2 milyon liraya mal olacağını kaydeden Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Isparta Belediyesi olarak turizme katkı, devletimize de 1,5 milyon lira kazandırmış olduk” görüşlerinde bulundu.
2 km uzunluğunda ve 6,5 ile 8,5 metre arasında değişen yol genişliğinde dökülen asfaltın yüksekliğinin sıkıştırılmış olarak 11-12 cm olduğunu aktaran Günaydın, “Dağın başına da, şehrin merkezine de yapsak, kalitemizden asla taviz vermiyoruz. Bu yolumuz uzun yıllar kalacak ve torunlarımıza kadar ulaşacak. Yapılan bu çalışmalarımızın Isparta’mıza, ülkemize ve turizmimize hayırlı olmasını diliyorum. İşte hizmet budur” şeklinde konuştu.
Müezzinler Köyü Muhtarı ve aynı zamanda Yazılı Kanyon Parkı işletmecisi Mustafa Acar da, parkın yılda on binlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini söyleyerek, gelen ziyaretçilerin yoldan şikayetçi olduklarını bununda yapılan şu anki çalışmalarla giderildiğinden bahsederek, “Milli Parklarımız ve Isparta Belediyemiz işbirliği yaptı ve yolun yapımını gerçekleştiriyor. Allah razı olsun” dedi.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

3 Aralık 2023 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HAVVANA YAVUZ
H.SULTAN MAH.3412 SOK.NO:26
H.SULTAN CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

MEHMET KENCER
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖYÜ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY CAMİİ
KEÇİBORLU / AYDOĞMUŞ KÖY MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

BEBEK ŞAKAR
HATAY
H.SULTAN MEZARLIĞI
H.SULTAN MEZARLIĞI
03.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

Tural, İYİ Parti’den Aday Adaylığını resmen açıkladı

Yayınlanma

,

Yazar:

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığından aday adaylığı dolayısıyla istifa eden Ahmet Tural, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler için İyi Parti’den Isparta Belediye Başkan Aday Adaylığını resmen açıkladı. Çok kalabalık bir topluluk ile parti binasına kadar yürüyen ve salona sığmadıkları için açıklamasını parti binası önünde yapan Tural, “Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz” dedi.

Birlik binası önünde toplanan ailesi, oda, kooperatif başkanları yönetim denetim kurulu üyeleri ve vatandaşla birlikte yoğun bir kalabalık eşliğinde İyi Partiye yürüyerek gelen Ahmet Tural, parti yönetimi tarafından karşılandı. Tural, parti yöneticilerine çiçek takdim etti. Ardından aday adaylığı müracaatını yaptı. Tural’a Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi İyi Parti rozetini taktı.

KALABALIK PARTİ BİNASINA SIĞMADI

Reklam

Coşkulu kalabalığın parti binasına sığmaması nedeniyle Ahmet Tural, aday adaylığı açıklamasını parti binası önünde yaptı. İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sayın Ahmet Tural’ın Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu aldık. Hayırlı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanı Aday Adaylığı sayısının artması, partimizin ne kadar cazibe merkezi haline geldiğinin göstergesidir. Bu da bize mutluluk veriyor. İnşallah 31 Mart’ta büyük zafer elde ederek Isparta’yı İYİ Belediyecilikle tanıştıracağız. Tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural, Isparta’yı İyi Parti Belediyeciliğiyle buluşturacaklarını belirterek “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Cesurlar Hareketinden ilham alarak, ‘Sevdamız Isparta için yapacaklarımız var’ diyerek Isparta’yı İYİ Parti belediyeciliğiyle buluşturma gayesiyle ilk adımımızı bugün atmanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Yaklaşan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu için sizlerin huzurundayım. Bizler İYİ’ler olarak, seçimlerde ilimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde çok büyük başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır. Isparta’ya gönül veren biri olarak Isparta’ya hizmet aşkıyla doluyuz. 30 yıllık idarecilik tecrübemizden edindiğimiz bilgi birikimiyle Ispartamızı ayağa kaldıran, güzellikleri teşvik edecek iyi düşünceler ve projelerimizle insana, doğaya saygılı İYİ Belediyeciliği Ispartamıza yansıtmak istiyoruz” dedi.

DERDİMİZ DE SEVDAMIZ DA ISPARTA

Reklam

‘Derdimiz de sevdamız da Isparta’ diyen İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tural “Bu şehre gönül veren bir kardeşiniz olarak, şehrime değer katan, denge sağlayan bir hizmet anlayışını, İYİ belediyecilik ile buluşturmak istiyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin inşallah. Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatımda parti binamıza gelerek beni yalnız bırakmayan, aldığım her kararda yanımda olan, aile fertlerime, partimizin değerli teşkilatına, esnaflarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adayı olan tüm dava arkadaşlarıma da başarılar dilerken, derdini olmayanın sevdası olmaz bizim derdimizde sevdamızda Isparta temennisiyle hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” dedi.

PARTİLİLERE KARANFİL DAĞITTI

Konuşması alkışlarla sık sık kesilen Tural, daha sonra partililere karanfil dağıttı. Tekrar parti binasına çıkan Tural, burada parti yöneticileriyle bir süre sohbet ettikten sonra esnafı ziyaret ederek, bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

2 Aralık 2023 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

İSMAİL HAKKI ÇEKİRDEKÇİ
KEÇECİ MAH. 2323 SOK. USTAM VADİ SİT. C / BLOK K.3 NO.12
HALIKENT CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

ÜMMÜ GÜLSÜM ARLI
BURDUR / BUCAK
BUCAK CAMİİ
BUCAK MEZARLIĞI
02.12.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

CAVİT ÇİĞDEM
GÜLCÜ MAH.119 CAD.NO.123
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ YILDIZ
ATABEY / PEMBELİ KÖYÜ
ATABEY / PEMBELİ KÖY CAMİİ
ATABEY / PEMBELİ KÖY MEZARLIĞI
02.12.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler