Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstasyon Caddesini yepyeni bir hale getirdik

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İstiklal Mahallesi esnafıyla bir araya geldi. Başkan Başdeğirmen, esnaf ve bölgedeki vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu, yapılan ve yapılacak çalışmalara ilişkin bilgiler verdi, esnafın taleplerini dinledi.

Esnaf ve vatandaşlarla bire bir görüşerek ihtiyaç ve istekleri aldıklarını belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarına başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle birlikte katıldıklarını ve taleplerin anında yerine getirilmesi noktasında çalıştıklarını dile getirdi.

İstiklal Mahallesinin, Isparta’nın en eski ve değerli mahallelerinden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizlerde bu mahalleye hizmet etmek gereken çalışmaları yapmaktan son derece memnunuz. Biz bu buluşmalarımızda yaptıklarımızı, yapacaklarımızı değil, sizleri dinlemek için buradayız” dedi.

İstiklal Mahallesi esnafı da dilek, talep ve önerilerini Başkan Başdeğirmen’e aktarırken, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Kuaförlük yapan Mustan Şahintürk, İstasyon Caddesinde gerçekleştirilen kaldırım çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederken, caddenin geçmişte olduğu gibi trafiğe kapatılıp kapatılamayacağını sordu. İstasyon Caddesinin eski halinin herkes tarafından bilindiğini, 1,5 ay içerisinde kaldırımların, orta refüjlerin aydınlatmalarıyla birlikte yenilendiğini söyleyen Başkan Başdeğirmen, “İstasyon Caddesini yepyeni bir hale getirdik. Sayın Valimizin de bulunduğu bir sırada caddedeki incelemelerimiz esnasında İstasyon Caddesinin önceki yıllarda kapatıldığından bahsetmiştim” dedi.

İstasyon Caddesindeki tren garına Millet Bahçesi yapıldığını dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Millet Bahçesi bir ay içerisinde açılacak” derken, bölge için yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Millet Bahçesinin olduğu yerde bir otopark alanı oluşturacaklarını şehre gelen otobüslerin oraya park edeceğinden bahseden Başkan Başdeğirmen, “Isparta’ya gelen yerli, yabancı misafirlerimizi oraya indiriyoruz. Millet Bahçesinden gelen misafirlerimizi çarşıdaki Üzüm Çarşısı, Mimar Sinan, Kavaklı, Ulu Cami bölgeleri ile Damgacı Sokağa gelmelerini sağlamayı hedefliyoruz. İstasyon Caddemizin belli sürelerle kapatılması yönünde İl Trafik Komisyonundan karar alınması gerekiyor. Önümüzdeki yıl buralar çok daha fazla değerlenmiş olacak” dedi.

Canan Geçimli isimli bir vatandaş da Ispartalı olmadığını ancak 30 senedir Isparta’da ikamet ettiğini ve İstasyon Caddesinde bir sitede olduğunu söylerken, “Başkanım sizin çalışmalarınızı çok beğeniyorum. Çalışmalarınızı o kadar yakından takip ediyorum ki, sizden çok memnunuz” görüşlerinde bulundu.

Mart ayı sonunda Antakya’dan gelerek Isparta’ya yerleştiğini aktaran bir vatandaş da “Isparta’ya ilk geldiğimde küçük bir şehir olması sebebiyle çok hoşuma gitti. Şehir ile ilgili uygulamalar gözlemlediğim kadar çok iyi ve çok yerinde. Benim geldiğim yerde 100 liradan aşağı su faturası gelmezdi. Buraya geldiğimde 48-50 liralık fatura gelince çok şaşırdım ve çok sevindim. Bu konuda da sizlere çok teşekkür ediyorum. Şehirdeki kaldırımların temizliği, kaldırım kenarlarına koyduğunuz çöp kutuları çok iyi. Siz ve belediye personelimizden Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Isparta Başkanı Hatice Gonca Kayacan da, yapılan kaldırım çalışmalarıyla mahallelerinin görselinin değiştiğini belirterek, “Ben kadınlara ve gençlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Su konusu gündeme geldi. Kızım Antalya’da öğrenci ben burada 25 lira su faturası ödüyorum, kızım 225 lira su faturası ödüyor. İlk su faturası geldiğinde bütün binanın su faturasını biz mi ödüyoruz diyerek yöneticisini aramıştım. 28 senedir burada yaşıyorum, o fiyatlara su kullandığımızı hatırlamıyorum. Verdiğiniz her türlü katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen programının ardından İstiklal Cami Kur’an Kursu’nda bulunan çocukları da ziyaret etti.