Site icon Gazete32

Isparta'ya Su Altı Grup Amirliği kurulacak

Isparta Gazeteciler Cemiyeti tarafından basın mensuplarına yönelik düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Or, Isparta’nın göller bölgesinde yer almasından dolayı Eğirdir’e kısa zamanda Sualtı Grup Amirliği kurulacağını açıkladı.Eğirdir Gölü’nde boğulma ve trafik kazası sonucu göle düşen aracı kurtarma konuusnda zaman sıkıntısı yaşadıklarını bildiren Or, “Isparta, bulunduğu konum itibariyle göller bölgesinde yer alıyor. Ama Isparta’da sualtı birim amirliği yoktu. Bu birimin kurulması için Emniyet Genel Müdürlüğümüze teklif ettik. Onay geldi. Kısa zamanda Eğirdir’de Sualtı Grup Amirliği kuracağız. Dalgıçlarımız ve botlarımız olacak” dedi.

Boğulma olayı olduğu zaman Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden destek aldıklarını ifade eden Or, şunları söyledi: “Boğulma veya trafik kazalarında aracın göle düşmesi halinde zaman kaybı yaşanıyordu. İnşallah bu olumsuzlukları gidermek için artık zaman kaybı yaşamayacağız.”

Isparta’ya, Polis Meslek Yüksek Okulu kurulması için çalışmaların devam ettiğini anlatan Or, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah netice almayı umuyoruz. Eski Gülkent Devlet Hastanesi yerini Sağlık İl Müdürü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterimizle beraber gittik. Orada yerinde incelemelerde bulunduk. Vekillerimiz ve valimiz bu konuda ciddi manada destek veriyor. Ankara’daki işleri vekillerimiz takip ediyor. Amacımız burada Türkiye’nin en büyük polis okulunun kurulmasıdır. 2 bin 500 öğrenci ve 500 de çalışan personel düşünülüyor. Yatılı olacağı için iki yıllık okul bunlar. Ciddi manada ilimize katkı sağlayacağını düşünüyorum.”

FERHAT KAYA
ISPARTA