Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta'ya hizmet için buradayım (Video)

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayları, basın mensupları ile Teras Park’ta bir araya geldi. CHP teşkilatının tam kadro katıldığı kahvaltıda konuşan Isparta Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, önemli mesajlar verdi.Nasıl bir Isparta istediğini anlatan Çakmakçı, son dönemlerde kendisine yönelik ‘Milletvekilliği için belediyeye aday oldu’ iddialarına da cevap verdi. Kendisinin bilime ve ülkeye hizmet etmek için yıllarca memleketinden uzak kaldığını ifade eden Çakmakçı, “Isparta benim memleketim. Ankara’da yaşayan birini, Ankara’ya göndermenin mantığını söyler misiniz bana. Ben zaten Ankara’dayım. Benim en güzel günlerim burada geçti. Rektörlük yaptığım zamanlardı o güzel günler. Kendi şehrime Isparta’ya hizmet etmek büyük eserler bırakmak için buradayız.’ dedi.
KİŞİLERLE DEĞİL, PROJELERLE UĞRAŞACAĞIZ
Isparta halkının yapacakları her çalışmada destek olacağına inandığını söyleyen Çakmakçı, “Biz kişilerle uğraşmayacağız. Bizim projelerimiz var. Dünyanın en kıymetli değeri zamandır. Bizim için de önemlidir. Ekonominin itici gücü olmak zorundayız. 65 bin kişilik bir birim oluştu ilimizde. Bu nüfusa iş sahası oluşturmak zorundayız.” diye konuştu.
HÜKÜMETİN KAYNAĞINA İHTİYACIMIZ YOK!
Yapacakları tasarruflarla Isparta’ya ikiye katlayacaklarını dile getiren Çakmakçı, “Para için hükümetin vereceği kaynağa ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Bizim kaynağımız insanımız. Tasarruflarımızla Isparta’yı ikiye katlarız. Sağlık, eğitim, iş ve refah anlamında en yaşlısından en gencine kadar herkesin ihtiyacını karşılayacağız. Bu dünyada hepimizin mutlu olması lazım.” ifadelerini kullandı.
HİZMET İÇİN BURADAYIM
Rakip arkadaşlarımız kendi düşüncelerini farklı şekilde aktarıyorlar. Benim milletvekili adayı olacağımı ve bu nedenle belediye başkan adayı olduğumu söylüyorlar. Ben bilime ve ülkeme hizmet için yıllarca memleketimden uzak kaldım. Isparta benim memleketim. Beni Ankara’ya göndermenin mantığını söyler misiniz bana. Ben zaten Ankara’dayım. Üniversite zamanında olsaydı ben hayatımı burada geçirecektim. Hayatımın en güzel günleri burada rektörlük yaptığım zamanlardır. Kendi şehrime hizmet etmek ve büyük eserler bırakmak için buradayız. Eser bırakabilirsek bu bizim için büyük bir ödül olacaktır.
AK PARTİ İLE YARIŞIRIZ
Kendisinin inandığı tek parti olduğu için Cumhuriyet Halk Partisi’ni tercih ettiğini belirten Çakmakçı, “CHP’li olmaktan gurur duyuyorum. Atatürk’ün yolunda yürümekten başka yoluz yoktur. Zannediyorum şuanda biz AKP ve CHP yarışmasında olacağız. Onun dışında bizimle kimsenin yarışacağını düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.
http://www.youtube.com/watch?v=0Hqk4wo1imc