Bağlantıda Kalın

Aksu

Isparta’nın Yeni Kaymakam ve Vali Yardımcıları

Yayınlanma

,

İçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamların Görev Yerlerinin Değişimine Yönelik Kararnamesi yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan genelgeyle Isparta Vali Yardımcılarından Bekir Sıtkı Hanlıoğlu Tokat’a, Tahir Demir Kırklareli’ne atanırken, Faruk Ekiz de Sivas İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne görevlendirildi.

Kiraz Kaymakamı Metin Demirel, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, İstanbul Vali Yardımcısı Fevzi Güneş ve Hukuk Müşaviri Ahmet Ramazan Altınok Isparta vali yardımcılığı görevine atandı.

Reklam

Isparta’nın Aksu Kaymakamı Lokman Önder Arpaçay’a, Şarkikaraağaç Kaymakamı Abdullah Akdaş, Eğirdir ilçesine, Atabey Kaymakamı Ömer Faruk Çelik Doğanyurt’a, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş Soma’ya, Sütçüler Kaymakamı İdris Koç Savur’a, Eğirdir Kaymakamı Yalçın Yılmaz da Orhangazi’ye atandı.

Isparta Gelendost ilçesine Gaziantep Valiliği Kaymakam Adayı İsmail Demir, Atabey ilçesine Aksaray Valiliği Kaymakam Adayı Doğan Kemelek, Yanişarbademli ilçesine Çankırı Valiliği Kaymakam Adayı Sezer Sözen, Yalvaç ilçesine Balıkesir Hukuk İşleri Müdürü Ahmet Süheyl Üçer, Sütçüler ilçesine de Aliucra Kaymakamı Tunahan Çil atandı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aksu

Vali Baruş, Aksu ilçesini ziyaret etti

Yayınlanma

,

Yazar:

Vali Aydın Baruş çalışma ziyaretleri kapsamında Aksu ilçesi ile Yaka ve Yakaafşar köylerini ziyaret etti. İlçe merkezinde muhtarlar toplantısı düzenleyen Vali Baruş köylerde de vatandaşların talep ve önerilerini dinledi.

Vali Baruş’un ilk durağı Yaka köyü oldu. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Vali Baruş yaptığı konuşmada köylerde yaşayan vatandaşların kendileri için çok değerli olduğunu belirterek topraklarını terk etmeyerek sahip çıkan, ocaklarda dumanın tütmesini sağlayan vatandaşların yerinin başlarının üzerinde olduğunu söyledi.

“Bizler devlet görevlileri olarak sizin hizmetçiniz sayılırız”

Reklam

Vali Baruş sözlerine şöyle devam etti: “Sizlerin de malumu olduğu üzere devletimiz ülkemizin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşımızın her türlü imkana ulaşması için elinden gelen bütün çabayı ve  gayreti sarf ediyor. Bizler de devletimizin bize vermiş olduğu görevler çerçevesinde sizlerin ayağına kadar gelip bu hizmetleri yerinde görme yükümlülüğümüz var. Dolayısıyla bizler devlet görevlileri olarak sizin hizmetçiniz sayılırız. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın. Çünkü devletimizin ve vatandaşımızın bize sağlamış olduğu olanaklar konusunda helallik alabilmemiz için bu görevleri layıkıyla ifa etmemiz lazım. Bunu da yerine getirmek için bu gezileri yapıyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde görebilmek için ve eksiklikleri tespit edebilmek için köylerimizi ziyaret ediyoruz” dedi.

Ardından Yakaafşar köyüne geçen Vali Baruş burada da vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi. Köyde yaptığı konuşmada köy ziyaretlerinin amacının vatandaşları dinlemek olduğunu belirten Vali Baruş bir diğer amaçlarının ise devlet ve vatandaş arasında hiçbir mesafe olmadığını göstermek olduğunu söyledi.

“Devlet zaten sizsiniz”

Reklam

Vali Baruş: “Devlet vatandaş ilişkilerinin çok sağlıklı olması için elimizden gelen çabayı sarf etmek adına bu ziyaretleri yapıyoruz. Çünkü devletle vatandaş arasında ayrı gayrı olmaz. Devlet zaten sizsiniz. Yani vatandaşlarımız devlet, biz devletin hizmetçileriyiz. Sizin de hizmetçiniziz, vatandaşımızın hizmete ihtiyaç duyduğu ve sorunlarının olduğu her yerde bizim zaten olmamız vazifemiz. Devletimizin iki ana temel görevi olduğunu her zaman hatırlatıyoruz. Bunlardan birincisi sizin huzur ve güven içerisinde; can güvenliği yönünden olsun, mal güvenliği yönünden olsun herhangi bir tehdit altında hissetmeden rahat bir şekilde yaşamanızı devam ettirmeniz ki bunu jandarmamız vasıtasıyla köyümüzde yapıyoruz. Jandarmamız her zaman köylümüzün yanında, onların can ve mal güvenliği sağlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Devletimizin ikinci ana görevi de sizlerin layık olduğu, günlük yaşamda ihtiyaç duyduğu altyapı hizmetlerini sağlamak; eğitim, sağlık başta olmak üzere ve çaresiz kalan insanımıza her türlü yardımı yapmak” diye konuştu.

Köy ziyaretleri sonrası Aksu ilçe merkezine geçen Vali Baruş burada ilçede görev yapan köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya gelerek muhtarların talep ve önerilerini dinledi. Toplantıdaki konuşmasında muhtarlara önemli konularda hatırlatmalarda bulunan Vali Baruş önceliklerinin vatandaşların köylerde ve mahallelerde huzur içerisinde yaşamaları olduğunun altını çizdi.

Konuşmasının devamında Vali Baruş: “Vatandaşın huzurunu kaçıracak en ufak bir hadisede jandarmamızın, emniyetimizin haberi olsun. Yani ortada bir problem varsa onu anlayıp zamanda bulunalım ki müdahalede işi büyümeden orada kapatalım. Vatandaşımız daha fazla huzursuz olmasın.

Reklam

Özellikle uyuşturucu madde kullanımı konusunda çok tetikte olmanızı söylüyoruz. Küçük yerlerde tabii bu çok yoğun gündeme gelmiyor ama buralarda da olmayacağı anlamına gelmez. Yani köyünüzde, mahallenizde davranışları şüpheli olan şahısları mutlaka bildirmeniz gerekiyor. Bu, çocuklarımızın geleceğini tehdit eden bir konu. Kimse benim haneme girmez, bizim olduğumuz mahallede olmaz demesin arkadaşlar, hiç farkına bile varmıyorsunuz. Derinden gidiyor. Farkına vardıktan sonra da tedbir almanız çok zorlaşıyor. Onun için lütfen bu konuya hassasiyet gösterelim.

Telefonla dolandırma olayları daha çok yaşı büyük vatandaşlarımız için problem oluyor. Yaşlı insanları çabuk kandırabiliyorlar, telefon açıyorlar, cep telefonundan arıyor,  mesaj atıyor falan derken bir çok insanımızın maalesef paraları gidiyor. Maddi kaynakları o güne kadar biriktirdiği tasarrufları gidiyor. Yani konuya, komşuya, çevrenize mutlaka hatırlatın. Kesinlikle resmi kurumlar cep telefonundan veya normal telefondan kimlikle ilgili bilgileri istemez. Veya hiçbir resmi kurum telefon edip hakkınızda şu işlem yapılıyor, bunun karşılığında şunu yapmanız lazım, demez. Sadece şunu yapar, resmi kurumlar eğer mahkemeye çıkmanız, ifade vermeniz gerekiyorsa davet eder sizi; ya adliyeye savcılığa davet eder veya polise jandarmaya bu kadar.

Köylerimizde kullanılan içme sularının tasarruflu kullanılması lazım ve saatli kullanılması lazım. Artık içme suyu kaynaklarında azalmalar var. Dolayısıyla ileriki yıllarda ne olacağı belli değil. Belki daha fazla azalacak tedbirli davranmak durumundayız. Suyu kıt olan köylerimizin mutlaka tedbir alması lazım.

Reklam

Asker uğurlamasında, eğlencelerde, düğünlerde silah atılması yasak. Bundan siz sorumlusunuz; mahallenizde, köyünüzde bir düğün varsa mutlaka jandarma ve polisin haberi olsun. Olsun ki gidip tedbir alsın, bunu suistimal edenler varsa onlar hakkında işlem yapsın. Düğünlerde, şenlik veya başka amaçla toplumun olduğu yerde insanın olduğu yerde silah atılmasını kesinlikle istemiyoruz. Üzücü kazalar oluyor.

Okul servislerimizin çocuklarının can güvenliği açısından taşımalarını sağlıklı yapmasını istiyoruz. Çünkü bir minibüse 20  çocuk bindiriyoruz. Allah muhafaza o minibüsün başına bir iş gelse hepimizin içi yanar. Onun için suistimalini gördüğünüz veya süratli kullanımını gördüğünüz kurallara uymayan sürücüleri derhal ilgili yerlere bildirin” dedi.

Toplantının ardından Vali Baruş Gazi Polis Memuru Arif Akbay’ı ikametinde ziyaret etti. 1996 yılında Antalya ilinde görevliyken gerçekleşen trafik kazasında gazi olan Akbay ve eşiyle bir süre sohbet eden Vali Baruş ailenin yakında zaman önce kaybettiği evlatları için da taziye dileklerini sundu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Aksu

Zindan Mağarası’yla ilgili önemli karar!

Yayınlanma

,

Yazar:

Aksu Kaymakamlığı tarafından Zindan Mağarası’nda bakım ve onarım çalışmaları yapılacak.

Zindan Mağarası yapılacak onarım ve mağara içi düzenleme çalışmaları nedeniyle 12 Eylül tarihinden itibaren her Pazartesi ziyaretçiye kapatılacak.

Okumaya Devam Et

Aksu

Milletvekili Cesur Göğsünü Gere Gere Çalışmalarını Anlattı

Yayınlanma

,

Yazar:

KALBİMİZ TÜRK KÖYLÜSÜNÜN VE ÇİFTÇİSİNİN PROBLEMLERİNİ ACİLEN ÇÖZMEK İÇİN ATIYOR

14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimleri için gece gündüz demeden çalışan İYİ Parti Isparta Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Dr. Aylin Cesur, ilçelere ve köylere çıkarma yapmıştı. 5 yıllık milletvekilliği sürecinde defalarca köylere giden, tüm köy ve ilçelerin sorunlarına ilişkin yoğun mesailer harcayan ve önergeler veren Milletvekili Cesur, şimdi Isparta’lıların karşısına çıkarak göğsünü gere gere çalışmalarını anlatıyor.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Milletvekili Adayı İsmet Yılmaz ve parti teşkilatlarıyla birlikte Yenişarbademli, Yakaafşar, Koçular, Karağı, Aksu, Sütçüler ve Eğirdir Pazarköy’de halkla buluştu, esnaf ve kahvehane ziyaretleri yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisinin en çok çalışan milletvekilleri arasında yerini alan Cesur, bugüne kadar yaptığı çalışmaları bir katalog haline getirerek gururla halka anlattı.

Reklam

YENİŞARBADEMLİ’DE AYLİN CESUR’A COŞKULU KARŞILAMA

İlçenin girişinde karşılanan ve uzun bir konvoyla önce Gölkonak’a, sonra da Yenice’ye giden Cesur daha sonra ilçe merkezine gelerek vatandaşla buluştu ve önce halka hitap edip sonra esnaf ziyareti yaptı. Cesur konuşmasında şöyle dedi:

Hizmetin gelmediği merkeze en uzak ilçemiz Yenişarbademli. Maalesef hükümet unuttu Yenişarbademli’yi. Ben 5 yıl boyunca sayısız kez geldim. Sorunları yerinde tespit edip meclis kürsüsünden dile getirdim, önergeler verdim. Tüm önergelerim iktidar kanadınca ret edildi. 5 yıldır, söylüyorum. Doğru dürüst bir yolu yok Yenişar’ın. Gölet bir türlü yapılmadı. İşte bunları biz yapacağız. İktidara geleceğiz, tüm Isparta’yı, Yenişarbademli’yi hizmete boğacağız.

Reklam

TÜRK MİLLETİNİN KAZANIMLARINI YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKTİLER

Gittiği her yerde halka umut aşılayan Milletvekili Cesur, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle bugün başta Türk köylüsü ve çiftçisi olmak üzere tüm kesimlerin zor hayat şartlarına maruz kaldığını söyledi. Cesur, “Çiftçisiyle, emeklisiyle, genci, yaşlısı, memuru işçisiyle birlik beraberlik içerisinde ülkemizi kalkındırma çabası içerisinde olduk. Mevcut iktidarla gelinen noktada çiftçimizin mazota, gübreye, yeme verecek parası yok. Isparta ve Türkiye’nin her tarafını suya ve hizmete doyurmuş olan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’in memleketi susuz kalmış. Demirel hükümetleri ve Cumhuriyet hükümetlerinin yaptıklarını sat sat doyamadılar. Büyük sanayi yatırımları, elektrik santralleri, demir çelik ve şeker fabrikaları yani atardamarlarımız yandaşlara peşkeş çekildi. Sata sata bitiremediler.” dedi.

Türkiye’de yaşanan tüm sorunları İyi Parti’nin liyakatli kadroları ile çözüme kavuşturacaklarını ifade eden Milletvekili Cesur, ziyaretlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Yenişarbademli’de bugün doktor ihtiyacı var. Yollarına girseler yolları tutacak yerleri yok, gölete-baraja girseler barajın derin sularında boğulup kalacaklar. Buranın su problemlerine, çiftçinin sorunlarına girecek olsak, orada balçığa saplandı hükümet zaten. Devletle milleti karşı karşıya getirecek duruma sokan bu sistemden çıkarmak gerekiyor ülkemizi, ülkede sorunlar sanki pas tutmuş ucundan tutan yok, ülkenin pasını da biz sileceğiz inşallah. Bize oy veren vermeyen, hangi partiden olduğuna bakmadan, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin sorunlarını alt aldım, çözmeye çalıştım. Artık bugün size müjde getirdim; Millet İttifakı iktidara geliyor.  İYİ Parti kadroları görev başında olacak ve liyakat sahibi kadrolarımızla buralardaki eksiklikleri gidereceğiz.

TÜRKİYEYİ MÜLTECİ AMBARI OLMAKTAN KURTARACAĞIZ

Reklam

Türkiye’de kendi vatandaşlarımız önceliğimiz olması gerekirken, bir anda ülkemizi mülteci ambarı haline getirdiler. Kimsesizlerin kimi olacağız diye gelip evlatlarımızın hakkını, yüz milyarlarca doları mültecilere vermeye kimsenin hakkı yok. Biz buna karşıyız, bunun için mücadele ediyoruz. Göreve gelir gelmez de Suriyelileri vatanlarında yasamaları için göndereceğiz. Bu ülkenin insanları artık öz vatanlarında ikinci sınıf muamelesi görmeyecek. Üretim aşamasında büyük sıkıntılar yaşayan ama buna rağmen üretmekten vazgeçmeyen, nasırlı elleriyle hala üreten ve onca zorlukla dik durmaya çalışan değerli Türk çiftçisi ve köylüsünün hakkını kimseye yedirtmeyiz!.

AKSU’LU HAK ETTİĞİ YAŞAM KOŞULLARINA KAVUŞACAK

Daha sonra Aksu’ya geçen Cesur önce sırasıyla Yakaafşar, Koçular, Karağı köylerinde vatandaşlarla buluştu ve şöyle konuştu: Burada ilk ele alacağımız iş köylünün ve çiftçinin sorunlarına sahip çıkmak. Köy okullarını yeniden açacağız ve öğrencileri canından bezdiren taşımalı sisteme bir son vereceğiz. Tarımsal kalkınmayı köylerden başlatacağız. Üretimi artıracağız. 21 yıldır süren “al şu üç kuruşu sen tarlanı ekme, tarımsal ürün üretme, biz saman dahil her şeyi ithal ederiz, yeter ki gemicilik kazansın“ mantığına son vereceğiz. Ekonomiyi kurtaracak en önemli şey belli; üretim, üretim, üretim. Köylümüz üretecek, bölgeye yapılmış fabrikalarda tarımsal ürünler işlenecek, bu ürünler dış pazara ihraç edilecek. Domates satarak fabrikalar kuran bir ülkeyken, şimdi fabrikaları satıp domatesi, buğdayı ithal eder hale geldik. İktidarımızda bu son bulacak. Zorunlu tarımsal ürünler dışında başka bir tarımsal ürünü ithal etmeyeceğiz.

Reklam

SORUNLARI 5 YILDIR İLMEK İLMEK DOKUDUK, ŞİMDİ ÇÖZME ZAMANI!

Yakaafşar’da köylü ile buluşan Cesur; Yakaafşar Köyümüzde yollar çok bozuktu, sulama problemleri vardı, kilitli parke taşı ve asfalt problemleri vardı hepsini TBMM’ne ben taşıdım. Aksu’da su tedariği, madencilik faaliyetlerinin verdiği zararları, içme suyu şebekesinin yetersizliğini de gündeme ben taşıdım. Sadece Aksu’ya ilişkin 40’a yakın önerge verdim. Sütçüler ilçemizde de hemen hemen aynı problemler var. Ancak bunların hepsi iktidar partisi ve ortağı tarafından ret edildi, cevaplanmadı. 5 yıldır büyük emekler verdiğim, ilmek ilmek dokuduğum köylümüzün sorunlarını artık çözme zamanı. Ülkemizde iyi şeyler olsun istiyorsak köylüyü ve çiftçiyi kalkındırmak gerekiyor. Ama maalesef iktidara gelip sonra da köylümüzün sorunlarını unutan ve uzaklaşan bir iktidar var. Siz kıymetli köylülerimiz çok iyi niyetle sabrettiniz, sözler tutulacak diye beklediniz beklediniz iktidara tekrar kredi verdiniz. Ancak bu krediler hizmet olarak size geri dönmedi, her defasında unutuldunuz. 14 Mayıs’ta iktidara gelirken biz, artık bunun içinde yer alma ve pay sahibi olma zamanı. Kaderine el koyma zamanı. Seçim günü gidin mührü İYİ’lerin kalbine basın. Çünkü bizim kalbimiz Türk köylüsü ve çiftçisinin problemlerini çözmek için atıyor. Türkiye’de kadınların, yaşlıların, çocukların iyi şartlarda yaşaması için atıyor. Biz demokrasi ve kalkınma sevdalısı bir partiyiz. Türk milliyetçiliği ayaklar altına alındı. Şimdi onu düştüğü yerden tekrar burca dikme zamanı.”

SÜTÇÜLER UZAKTA DİYE Mİ ÇARESİZ BIRAKILDI?

Aksu’dan Sütçüler’e geçen Aylin Cesur esnaf ziyaretiyle ve kahvehanelerde vatandaşla buluştu ve onların dertlerini dinledi. Sütçüler’i kalkındırma yönünde geliştirdikleri projeleri anlattı. Günün son noktası ise Pazarköy oldu ve saat gece yarısına gelirken dolu köy kahvesinde sohbet etti, destek istedi. Yaptığı konuşmada da üretim ve üretilen maddelerin pazarlanması konusundaki projelerinden bahsetti.

Reklam
Okumaya Devam Et

Popüler