Bağlantıda Kalın

Isparta

“Isparta’nın sorunlarını ve çözümlerini biliyoruz”

Yayınlanma

,

Basın Kulübü’ne konuk olan AK Parti Milletvekili Adayı Haydar Kemal Kurt, Isparta’nın sorunları ve çözümüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gülpark projesinden eğitime, Dereboğazı yolundan teşvike kadar birçok konuya açıklık getiren Kurt, “Allah izin verirse bu dönem hepsinin üstesinden bir bir geleceğiz” diye konuştu.

Gazeteciler Mehmet Erçakır ve Soner Toros’un moderatörlüğünde ekranlara gelen Basın Kulübü’nün önceki günkü konuğu AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Haydar Kemal Kurt idi. Gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunan Kurt, terör olaylarını değerlendirdi. Terör olaylarının güçlü bir iktidar sayesinde aşılacağına işaret eden Kurt, “7 Haziran seçimlerinde bütün beklenti HDP’nin barajı geçmesi Anayasal çerçevede hak talepleri varsa bunları Meclis’te ifade etmesiydi. Fakat seçimlerinden sonra terör örgütleri ile arasına mesafe koyamayanlar ve dayandıkları yeri terör örgütü olarak gösterenler terörün azmasında en büyük sorumlulardır. Milletimiz 1 Kasım seçimine giderken bu hususu da değerlendirecektir. Öncelikle bu zamana kadar verdiğimiz tüm güvenlik görevlileri şehitlerimize sonra da Ankara’daki olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kalanlara başsağlığı ve yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum” dedi.

DEREBOĞAZI YOLU BİTECEK GÜLPARK YENİDEN HAYATA GEÇECEK

Reklam

Önemli olanın Isparta’ya hizmet edebilmek olduğunu önceliğin ise Isparta olduğunu belirten Haydar Kemal Kurt şöyle konuştu:  “Isparta’nın beklentilerini biliyoruz. Isparta’yı tanıyoruz ve önceliğimiz tabi ki Isparta. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz durum Isparta’nın yol haritası yok idi. Isparta ne üzerine temellenerek geleceği tasarlanmalı buna bakmak lazım. Isparta ve dışarıda yaşayanların Isparta denince aklına ne geliyor ona bakmak lazım.  En büyük güç üniversite. Şuan üniversitenin 82 bin öğrencisi var. Isparta’nın sosyoekonomik hayatında lokomotif. İkinci önemli kavram gül. Üniversite ile  ilgili ne yapılmalı? Gül ile ilgili ne yapılmalı? Biz Isparta gülünün ticari hayata daha fazla katkı sağlamasına dönük projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Bizim Gülpark projemiz vardı hatırlarsınız. Gül tarımını, gül çiftçisini bütün dünyada marka haline getirecek çabaları biz vermiştik zamanında. Çok ciddi yatırımlar ve gayretler var. Gül bitkisini sadece tarım ürünü olarak değil de aynı zamanda bir sanayi ve ticaret ürünü olarak görüp değerlendirmemiz lazım. Biz bu anlamda Gülpark projeni sunarken bunu düşünerek sunmuştuk. Şehirle turizmin kültürün buluşacağı bir kapı olsun demiştik. Gül ile gelen turisti oraya çekecek ve oradan gül ile ticaret yapan esnafımızı buraya ulaştıracaktık. Gelen turistin buradaki alışverişler sayesinde ticari bir akım olacaktı. Rekabeti ve kaliteyi artıracaktı. Gül ve gül ürünleri bütün dünyada bir meta olarak değerIendirilecekti. Tüm bunlara kaldığı yerden devam edilecek.”

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler