Ispartalı Yeni ÖSYM Başkanının Geçmişte Attığı Tweetler Ortaya Çıktı
  • Gazete32
  • Isparta
  • Ispartalı Yeni ÖSYM Başkanının Geçmişte Attığı Tweetler Ortaya Çıktı

Ispartalı Yeni ÖSYM Başkanının Geçmişte Attığı Tweetler Ortaya Çıktı

ABONE OL
Ağustos 4, 2022 13:18
Ispartalı Yeni ÖSYM Başkanının Geçmişte Attığı Tweetler Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS sızıntısı iddialarının ardından dün görevden aldığı ÖSYM Başkanı Aygün’ün yerine Isparta’nın Sütçüler ilçesine bağlı Hacıaliler köyünden Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’u atadı.

Atamaların ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı. ÖSYM Başkanlığı görevine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’un atama kararı açıklamasından hemen önce sosyal medya hesaplarını kapattığı iddia edildi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı, sosyal medya hesabından göreve yeni başlayan Prof. Dr. Ersoy’un Twitter hesabından attığı tweeti paylaştı.

Maraklı şöyle dedi:

“Yeni ÖSYM Başkanı, atandığı an Twitter hesabını kapatmış olsa da birkaç tweetine Google sayesinde ulaşılıyor. Tarikatçıya “efendim” diyen bir ÖSYM Başkanı’mız var artık. Arkadaşlar önemli olan atananın değil, atayanın değişmesi. Biz değiştireceğiz.”

İSMAİLAĞA CEMAATİNİN SOHBETLERİNDE GÖRÜLDÜ

Öte yandan Ersoy’un daha önce İslami NATO’yu savunan söylemleri ve İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı’nın Nokta Gençlik Örgütü’nün düzenlediği sohbetlere katılmasıyla gündeme gelmişti. Ayrıca İlim Yayma Cemiyetinin de ziyaret ettiği Ersoy, Halen, Milli Görüşçü Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Başkanlığı’nı yürütüyor. ESAM, İslam NATO’sunun kurulması, İslami Birleşmiş Milletlerin oluşturulmasını savunan bir düşünce kuruluşu olarak öne çıkıyor.

Yeni ÖSYM Başkanı Ersoy kimdir ?

Prof. Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümü’nde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör oldu.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yaptı. 2020’den bu yana da aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0