Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ispartalı gazetecilerden ziyaretler

10 Ocak Çalışan Gazeteciler

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Ispartalı gazeteciler birtakım ziyaretlerde bulundu. Bu kapsamda ilk ziyaret Isparta Valisi Vahdettin Özkan’a yapıldı. Gazeteciler daha sonra sırasıyla Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Emniyet Müdürü Mehmet Or ve BARO Başkanı Gökmen Gökmenoğlu’nu ziyaret etti. Valilik Göl toplantı salonunda basın mensuplarını kabul eden Vali Özkan: “Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağladığı gibi kamuoyunun da vicdanını temsil etmektedir. Bu açıdan gazetecilerin, medya etik kurallarını göz önünde bulundurarak haber yapma ve objektif değerlendirmelerle toplumu bilinçlendirme sorumlulukları bulunmaktadır. İlimizde ki yaşanan olayları halka aktarmakta anlık ve günlük olarak çalışmalar yürütüyorsunuz.

Bütün basın mensubu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Gazetecileri makamında ağırlayan Vali Özkan’a teşekkür eden Isparta Gazeteciler Cemiyet Başkanı Şevket Karahan: “Sayın Valimiz, bugün bizim sözde bayramımız ve günümüz ama hiç bayram gibi kutlayamıyoruz. Bir takım sorunlarımız var. Maddi ve manevi olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Bunların çözüm noktasında sizlerden destek bekliyoruz” dedi. Karşılıklı konuşmaların ardından ise gazeteci arkadaşlarımız Vali Vahdettin Özkan’a sorunlarını anlattılar. Gazetecilere olan dialoğu dikkat çeken Özkan, bütün sorunlarımız not aldı ve çözümü için gerekli birimlerle görüşeceğini dile getirdi.

GÜNAYDIN’DAN CEMİYETE DESTEK SÖZÜ!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı ziyaret eden basın mensupları, başkandan tam destek aldı. Isparta Gazeteciler Cemiyeti’ne bina kazandıran IGC yönetimi, Belediye Başkanının dan da yardım sözü aldı. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve Isparta da çalışan gazeteciler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Dün saat 13.30’da gerçekleştirilen ziyarete; Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile dernek üyesi gazeteciler katıldı. Ziyarette ilk olarak konuşan Başkan Karahan 1961 yılından beri medya çalışanları gazeteciler olmak üzere 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramını kutluyoruz. Biz Isparta’da belediyede çalışan gazeteci arkadaşlarımızla da beraber en iyi şekilde kutlamaya çalışıyoruz. Bugün de bizlere verdiğiniz destelerden dolayı günümüzde sizleri ziyaret etmek vermiş olduğunuz katkılardan dolayı emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” Ziyarette konuşan Başkan Yusuf Ziya Günaydın ; “Biz gazetecilerimizin hür bir basın olmasını istiyorum her zaman. Şuanda Isparta’da hür bir basın var. Her şeyi açıkça belirten bir basınımız var. Onun için önce basın olayına sahip çıktığınız için sizleri tebrik ediyorum. Bayramınızı kutluyorum başarılar diliyorum.”dedi.

BASIN MENSUPLARI BİZİM MESLEKTAŞIMIZ

Emniyet, Alo Polis Hattı’nda dezavantajlı gruplara yönelik önemli bir açılım yapıyor. Cep mesaj ile anında polise ulaşılabilecek. Emniyet Müdürlüğü, 1 Şubat’tan itibaren 155 Polis Hattı’nda Alo SMS’ye geçecek. Daha çok sağır ve dilsizlik olmak üzere dezavantajlı gruplar ile konuşamayacak durumdaki kişilere yönelik 155’e cep mesaj ile ulaşılabilecek. Emniyet Müdürü Mehmet Or, SMS ile 155’in özellikle dezavantajlı gruplara büyük kolaylık sağlayacağını söyledi. Sistemin 1 Şubut’tan itibaren geçerli olacağını belirten Or, sistemin vatandaş-polis arasındaki köprüyü daha da geliştireceğini söyledi. Emniyet Müdürü Mehmet Or, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla dün Ispartalı gazetecileri kabul etti. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Eminyet Müdürü Mehmet Or’a basına yönelik duyarlı tavrından ötürü teşekkür etti. Isparta basınının anlayışlı, doğrucu ve insan odaklı hizmet verdiğini belirten Or, çalışan gazetecilere teşkilatı adına teşekkür etti.

Emniyet Müdürü Or, gazetecilerle yaptığı sohbette çalışmalar ve projeler hakkında da bilgilendirme yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün günde 14 saat radar uygulaması yapılması yönünde talimatı olduğunu belirten Or, “Isparta’da 14 saatlik kotayı dolduramadık. Genel Müdürlüğümüzden uyarı aldık. Şimdi üniverite yolunda ve çevre yolunda günde 14 saat radar uygulaması yapıyoruz. Yaptığımız bu çalışma sayesinde kazalarda yüzde 50 oranında azalma oldu” dedi. Emniyet Müdürü Or, kış lastiği uygulamasında da çalışma başlatıldığını söyledi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün günlük 2 saat kış lastiği denetimi yapılması talimatı olduğunu belirten Or, ticari araçlarda kış lastiği kullanımının zorunlu olduğunu hatırlattı. Müdür Or, il merkezinde MOBESE’nin genişletileceğini, Şarkikaraağaç ve Keçiborlu’da da yeni sistem kurulacağını bildirdi. 2013 yılı sonu itibariyle gerek Emniyet Genel Müdürlüğü gerekse vatandaş katkısı ile Isparta’ya 47 yeni araç kazandırıldığını belirten Or, tam donanımlı olay yeri aracı, 4 minibüs, 3 otobüs, 2 zırhlı araç gibi birçok hizmet aracının Isparta Emniyet teşkilatına kazandırıldığını söyledi. Emniyet Müdürü Or, Türkiye’de ilk olacak güneş enerji sisteminin şubatta hizmete gireceğini, bu sistemden yıllık 500 bin TL tasarruf yapılacağını sözlerine ekledi.

GAZETECİLER VE AVUKATLAR ZORLUKLARLA KARŞILAŞIYOR

Gazetecilerin son durağı Isparta Baro Başkanı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu oldu. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetliği dile getiren Başkan Gökmenoğlu, “Öncelikle Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Avukatlarda gazeteciler gibi birçok zorlukla boğuşuyor. Bu anlamda iki mesleği birbirine benzetiyorum. Aynı zorluklar içinde çalışıyoruz. Bana göre basın Yasama, Yürütme ve Yargı’nın ardından dördüncü sırada yer alıyor. Kentimizdeki yerel basının tamamı doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik yapıyor. Basın kanuna uyuyor. Diğer illerdeki basınla kıyasladığımız zaman, Isparta basınının çok çok önde olduğunu rahatça görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.