DOLAR 16,7155 0.05%
EURO 17,5064 -0.23%
ALTIN 969,41-0,04
BITCOIN 3405341,56%
Isparta
21°

AZ BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Isparta’da Sualtı Grup Amirliği kurulacak

ABONE OL
Haziran 26, 2013 17:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göller Bölgesinde yer alan ilimizdeki boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi, arama-kurtarma çalışmalarının hızlı bir şekilde yapılabilmesi için Isparta Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Sualtı Grup Amirliği kurulacak.Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta’da, Eğirdir Gölü, Kovada Gölü, Gölcük Krater Gölü, bir kısmı sınırları içerisinde bulunan Beyşehir Gölü ile Burdur Gölü ayrıca pek çok baraj gölü ve sulama göleti bulunuyor.

Isparta sınırları içerisinde bulunan göllerde balıkçılık ve özellikle yaz aylarında serinleme ve yüzme amaçlı kullanımlarda zaman zaman boğulma olayları meydana gelebiliyor. Ancak bölgemize en yakın Sualtı Grup Amirliği Antalya’da olduğundan herhangi bir arama ve kurtarma çalışması yapılması gerektiğinde aradaki mesafenin uzun olması nedeni ile gecikmeler yaşanabiliyor. Ayrıca ilimizde İl Jandarma Komutalığına ait Sualtı Grup Amirliği de bulunmuyor.

BÖLGEMİZDE TEK OLACAK

Son 5 yıl içerisinde sadece Eğirdir Gölünde 20’nin üzerinde boğulma vakası meydana gelmesi nedeni ve acil durumlarda Isparta’da meydana gelen boğulma vakalarına ve bölge illerine hizmet sunabilmek amacıyla yürütülen çalışmalar sonuç verdi

Isparta Valisi Memduh Oğuz’un desteği ile Eğirdir ilçesinde Yeşil Ada mahallesi Eski İskele parkı yanındaki Vali Konağı olarak kullanılan binanın müştemilatı ile birlikte Isparta Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi sağlandı.

Kurulacak olan Sualtı Grup Amirliği ile Isparta ve bölgemizde yer alan diğer illerde meydana gelebilecek olaylarda arama-kurtarma çalışmalarının yanı sıra önleyici polislik hizmeti kapsamında yüzmek ve serinlemek amacı ile göle giren şahıslar bilgilendirilerek meydana gelebilecek olumsuz durumlar önlenilmiş olacak.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP