Isparta’da Eğitim Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor
  • Gazete32
  • Isparta
  • Isparta’da Eğitim Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Isparta’da Eğitim Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor

ABONE OL
Haziran 1, 2020 17:48
Isparta’da Eğitim Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’da koronavirüsle mücadele tüm hızı ile devam ederken kamu yatırımları da hız kesmeden devam ediyor.

İlimiz merkezinde eğitim yatırımlarının bir kısmı hayırsever vatandaşlar tarafından devam ettirilirken, bir kısmı ise İl özel İdaresi tarafından sürdürülüyor. Bu bağlamda teknik incelemeler yapılarak yıkılmasına karar verilen 3 okul binalarında yıkım işlemi tamamlanarak, yapılacak ihalenin ardından inşaatlar başlayacak.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, yıkımı tamamlanan ve 16 derslikli olarak yeniden inşa edilecek olan Şehit Hasan Hüseyin Gül Ortaokulu binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Vali Seymenoğlu Davraz Mahallesinde, Gülbirlik İlkokulu yanına hayırsever vatandaşlar tarafından yapımı üstlenilen okul binası inşaatında da incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ında hazır bulunduğu incelemede Vali Seymenoğlu inşaat ile ilgili teknik heyetten bilgi aldı.

Isparta ‘da inşaatına önümüzdeki günlerde başlanılacak bir diğer okul ise Gülistan Mahallesinde bulunan Şehit Mehmet Ünal İlkokulu. Yıkım işlemleri biten okul alanında Vali Seymenoğlu ilgilerden projeyle ilgili bilgi aldı.

İl merkezinde çalışmaları devam eden ve yeni eğitim öğretim yılı öncesi bitirilecek olan diğer bir okul inşaatı ise 11 derslikli Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ek binası. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu beraberindeki heyetle birlikte okulun bölümlerini inceledi, çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0