DOLAR 15,8500 1.93%
EURO 16,7249 2.82%
ALTIN 931,252,25
BITCOIN 4847804,12%
Isparta
15°

AÇIK

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Isparta’da doktorlardan oturma eylemi

ABONE OL
Haziran 16, 2015 23:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta Tabip Odası Başkanı Musa Bacaksız, geçtiğimiz hafta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktorlarından birinin hasta yakını 20-30 kişilik grup tarafından darp edilmesini şiddetle kınadı. Doktor da hastane önünde oturma eylemi yaptı.

Tabip Odası Başkanı Musa Bacaksız, yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘’Bu söylemi daha 15 gün önce tüm alanlarda dile getirdik. Arkadaşımız Kamil Furtun katledilmişti. Ne yazık ki ölümle sonuçlanan bir şiddet olayının dumanları dağılmadan her yeni gün sağlıkta şiddet haberleri gelmeye devam ediyor ve ne yazık ki güzel Ispartamızda, yüz akımız SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleriyle sarsılıyoruz. Hastasının hayatını kurtarmak, yaşam kalitesini artırmak için canını dişine takıp, belki de hayatını bu uğurda harcayan sağlık çalışanının, hasta yakınlarının şiddete maruz kalması, hatta ölmesi, ne yaman bir çelişkidir.

SAĞLIKTA ŞİDDET SAĞLIKTA DÖNÜŞÜMÜN BİR ÜRÜNÜDÜR

Buna izin vermemeliyiz. Halkının doktorunu korumayı, hemşiresini, ebesini, sağlık teknisyenlerini, acil çalışanlarını korumayı görev kabul etmeli. Doktoruma, sağlık çalışanıma dokunma diyebilmeli. Sağlık camiasının en cefakâr grubu, asistan hekimlerimizin gösterdiği özeveriye rağmen böyle bir şiddetle karşılaşması akıl alacak şey değildir. Onların özverisinin hikâyesini dinlesek bırakın şiddet uygulamayı her birinin heykellerini dikmek gerekir. Buradan vurgulamamız gereken bir nokta şiddetin nedenleri ve neden önlenemediğidir. Bu konuda tek bir cümle söyleyeceğim; Sağlıkta şiddet Sağlıkta Dönüşümün bir ürünüdür. Şiddetin çözülmesi Sağlıkta Dönüşümün rehabilite edilmesinden geçmektedir.”

HALKIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUM

Burada asistan hekimlerimiz nazarında tüm hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti kınıyor ve halkımızı göreve davet ediyorum. Şiddete izin vermeyin, hekiminizi, sağlık çalışanınızı koruyun. Sağlık yöneticilerine de çalışanın iş güvenliğinin olduğu, güvenli çalışma ortamları oluşturma görevini hatırlatmak istiyorum. Şiddeti önlemek, bunu oluşturan nedenleri görmek ve düzeltmekten geçiyor. Tüm hekimlerimize geçmiş olsun diyor, bir daha bu olumsuzlukların yaşanmamasını diliyorum.’’

Isparta Tabip Odası Eylem

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP