DOLAR 15,8817 -0.41%
EURO 16,8667 0.95%
ALTIN 942,491,34
BITCOIN 4766642,98%
Isparta

HAFİF YAĞMUR

20:25

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor

ABONE OL
Mart 3, 2021 21:22
Isparta’da Denetim Seferberliği Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni dönemin adımları 1 Mart’tan itibaren Cumhurbaşkanımızın açıklamalarıyla başladı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterlere göre ülke genelinde iller risk seviyesine göre ayrıldı. Isparta ise orta risk kategorisi olan sarı renkle bu mücadeledeki yerini aldı.

Risk grubuna göre il bazında tedbirlerin uygulanacağı kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve biran evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması açısından Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında Isparta’da uygulanacak tedbirlerin ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda tüm kamu kurum ve kuruluş müdürleri hazır bulundu.

Vali Seymenoğlu toplantıda, vatandaşlarımızın bugüne kadar sergilediği sağduyulu ve fedakarca yaklaşımı sürdürmesinin; temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara/tedbirlere toplumun her kesiminin azami düzeyde uymasının önemine dikkat çekti. Vali Seymenoğlu açıklamasında 4 Mart Perşembe gününden itibaren denetim seferberliği başlatacaklarını söyledi.

Toplantıda denetim faaliyetlerinin etkinliği ve sürekliliği için Isparta Valiliği koordinasyonunda kolluk kuvvetleri başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek odaları azami seviyede destek olacağı söylendi.

Toplantıda ayrıca sarı kategoride olan Isparta’nın edindiği kazanımları, belirlenen tedbirlere uyulmadığı takdirde yüksek risk seviyesi olan turuncu hatta çok yüksek risk olan kırmızı kategoriye geçerek kaybedebileceği değerlendirilirken, düşük risk seviyesi olan mavi kategoriye geçebilmek için tüm vatandaşların bu mücadeleye destek olması istendi.

Denetim Seferberliğinde Meslek Odaları ve STK’lar da Etkin Görev Yapacak

Mücadelenin sadece polis ve jandarma denetimleriyle yapılması halinde başarılı olunamayacağına vurgu yapan Vali Seymenoğlu, “ Kızılay ve Yeşilay gönüllüleri de sahada olacaklar ve vatandaşlarımızı bilgilendirecekler. Muhtarlarımız her zaman olduğu gibi yine en büyük destekçimiz olacak, mahallelerimizde, köylerimizde vatandaşlarımızı, esnafımızı risklere karşı bilgilendirecekler. Bunun yanında bizler de denetimlerimizin yanı sıra Bakanlığımızın genelgesiyle birlikte İl Salgın Riski Azaltma Planlarımızı oluşturarak ilimizde hangi yerlerin, hangi bölgelerin riskli olduğunu belirleyip vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz ve herkes ona göre tedbirini alacak.” diye konuştu.

Toplantı sonunda katılımcılar konuyla ilgili yapacakları çalışmaları Vali Seymenoğlu’na aktararak görüş alış verişinde bulundular.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP