Isparta’da bir bu eksikti : SDÜ’de PKK terörü

Isparta’da bir bu eksikti : SDÜ’de PKK terörü

ABONE OL
Ocak 16, 2021 17:04
Isparta’da bir bu eksikti : SDÜ’de PKK terörü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uludere olayını bahane ederek Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde eylem yapmayı planlayan terör örgütü PKK sempatizanı üniversite öğrencilerinin taş ve sopalarla saldırı için hazırlık yaptığı iddia edildi.

Yurdun çeşitli kentlerinde provokatif eylem yapan PKK sempatizanı veya üyesi öğrenciler, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde de ortaya çıktı. Sayıları yaklaşık olarak 150’yi bulan PKK sempatizanı öğrenciler yanlarında taşıdıkları taş ve sopalarla sağ görüşlü, milliyetçi öğrencileri hedef aldı. Fen Edebiyat Fakültesi’nde ise geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bunun üzerine Ülkücü öğrenciler ise, Fen Edebiyat Fakültesi arkasında toplanarak SDÜ’de PKK’lıların hiçbir eylemine ve çalışmalarına izin vermeyeceklerini söylediler. Ülkücü öğrenciler, hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra dağıldı.

sdü-güvenlikIsparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz ise meydana gelen olayla ilgili yaptığı açıklamasında, “Söylenecek çok söz var. Üniversite Yetkilileri bilimi, Devlet Kurumu yetkilileri asli görevlerini bırakıp Açılım Treninde siyaset yapmaya kalkmamaları gerekir!

Ama hiç kimse unutmasın ki; Benim Ülküdaşımın saçının teli bile alayından değerlidir!” dedi.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDE DE PKK TERÖRÜ

Akdeniz Üniversitesi’nde PKK yandaşları, Doğu Türkistan için imza toplanan standa saldırdı.

Doğu Türkistan’daki Çin baskısından kaçarken Tayland’ta esir düşen 300 Uygur Türkü’nün Türkiye’ye iadesi için açılan imza standına terör örgütü yandaşları saldırdı. PKK lehine slogan atan  200 kişilik grubun saldırısına uğrayan öğrencilerin kendilerini korumak için karşılık vermesi üzerine kampüs savaş alanına döndü.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ SESSİZ

Akdeniz Üniversitesi’ndeki terör örgütü yandaşlarının sık sık olay çıkardığı biliniyor. 2008 yılında çıkan olaylarda milliyetçi öğrenciler linç edilmekten son anda kurtulmuş, öğrenci yurtlarında ise ay yıldızlı kolye taktığı için bayan öğrenciler saldırıya uğramıştı.

Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Emrah Taşkın ise üniversitelerde PKK’nın etkinliğine dikkat çekerken, medyanın taraflı haberler yapmasını eleştirdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • ufuk

  ıspartada sadece ülkücüler mi var başınız sıkıştınız mı ülkücüler diyorsunuz ayıp sizin yaptığınız belkide ülkede en az olay olan il burasıdır kendinize gelin ülkü ocakları dövüş sanatları kulübü değil eğitim vakfıdır vatandaş olarak karşı çıkmamız

 • ahmet

  faşistsiznz hepinz

 • Senirkentli

  Bu Köpekleri Sengette De Görsek Burada da Gösteri Yapsalar Keşke

  Arkasından Bizde Onlara Gösteri Yapsak Ahhh ahhh

 • süleyman

  Birinci fotoğraf SDÜ’den değil.

 • Mehmet

  Fotoğraf alıntı mı yoksa gerçek mi

 • EMİR TEYMUR

  ISPARTA OVASI BOZKURT YUVASI İSE AN İTİBARİYLE ÇAKALLAR 150 KİŞİYLE GÖSTERİ YAPABİLİYORLARSA BU AYIP ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANIN VE YÖNETİMİNİNDİR DERHAL GEREĞİNİ YAPIP İSTİFA ETMELİDİRLER. OCAKLAR ÜLKÜCÜNÜN ÜLKÜCÜYE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAKLARI YER DEĞİLDİR.

 • mustan

  Ellemeyin yapsinlar bi ciksinlar ortaya a.g.cocuklari bi gorelim siz neden hemen toplanarak konusma yaparak adamlara geri vites yaptiriyorsunuz bi bekleyin ciksinlar ondan sonra biz konusuruz ispartalilar olarak

 • mb32

  Madem o kadar kararlı ve kendilerinden eminler ise niye yüzünü gözünü kapatıyorlar.davasında kararlı olanlar sağını solunu örtmez,delikanlı olur.gerçi bunlar zaman zaman etek de giyerler.


HIZLI YORUM YAP