Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Şehir Hastanesi’nde kanser ameliyatları da yapılmaya başlandı

IGC Soner Toros Basın

IGC Soner Toros Basın Merkezini ziyaret eden Isparta Şehir Hastanesi Baştabibi Dr. Zafer Dirik, hastanenin günlük poliklinik sayısının 7500-8000 arasında değiştiğini belirterek kaliteli hizmet yönüyle bölgenin en iddialı hastanesi durumunda olduklarını belirtti.  Dirik, hastanede kanser ameliyatlarının yapılmaya başlandığını da ifade etti.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezine hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Bu çerçevede İlimizin ve  bölgemizin en önemli sağlık kuruluşları arasında ilk sırada yer alan Isparta Şehir Hastanesi Baştabibi Dr. Zafer Dirik beraberindeki hastane yönetimi ile birlikte Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezini ziyaret etti.

Beraberindeki Şehir Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Karagöz, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Berna Sönmez, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nazan Özkan ve Başhekim Yardımcsı Dr. Çisem Yalçın ile birlikte Soner Toros Basın Merkezini ziyaret ederek Cemiyet Başkanı Mustafa Baş ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten Baştabip Dr. Zafer Dirik, Soner Toros Basın Merkezinin çok güzel bir mekan olduğunu belirterek tüm Isparta Basınına hayırlı olması temennilerini iletti. Bu merkez sayesinde rahmetli Gazeteci Soner Toros’un adının da yaşatılacağını belirten Dirik, emeği geçenlere teşekkür etti.  

Isparta Şehir Hastanesi Heyetinin ziyaretinde Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcıları Hakan Yaman, İsmail Altunbaş, Mustafa Savlı, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çevikbaş ve eski cemiyet başkanlarından Nasuh Özkan’da hazır bulundu.

“KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ”

Isparta Şehir Hastanesinin hem Isparta hem de bölge açısından büyük şans olduğunu belirten Şehir Hastanesi Baştabibi Dr. Dirik, hastanenin günlük poliklinik sayısının 8 bine yaklaştığını ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 3 milyon kişiye poliklinik hizmeti verdiklerini kaydetti.

KANSER AMELİYATLARINIDA BAŞARIYLA YAPABİLİYORUZ

Isparta Şehir Hastanesinin sadece Isparta’ya değil bölge illerine de hizmet verdiğini kaydeden Dirik, “Hastanemize bölge illerinden her gün yüzlerce hasta gelmektedir. Bu durum hastanemizde verilen kaliteli hizmetimizin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Hastanemizde son aylarda birtakım cihaz alımları yaptık, pet cihazı kazandırdık, emar cihazını ikiye yükselttik, ürolojideki eksiklikler için ödenek talebinde bulunduk, evde hemodiyaliz uygulamasını devreye soktuk, kanser ameliyatlarını başlattık. Hastanemizde artık kanser ameliyatları başarıyla yapılabilmektedir. Yükümüz bir hayli fazla ama en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

CİLDİYEDE SIKINTI VAR

Bazen hastaların doktora ulaşmada sıkıntı yaşayabildiğini de aktaran Şehir Hastanesi Baştabibi Dr. Zafer Dirik, “Örneğin cildiyede biraz sıkıntı yaşıyoruz, doktor sayımızdaki eksiklik nedeniyle bu sıkıntılar yaşanıyor, onun dışındaki tüm branşlarda hekim sayımız iyi durumda” dedi.

DOLULUK ORANIMIZ YÜZDE 85 SEVİYESİNDE

Isparta Şehir Hastanesinin doluluk oranının yüzde 85’ler seviyesinde olduğunu belirten Baştabip Dr. Zafer Dirik, bunun bazen yüzde 90’lar seviyesine de çıkabildiğini kaydetti. Hastanenin yoğun bakım ünitelerinin tam kapasite ile hizmet verdiğini belirten Dirik, Şehir Hastanesinin otel konforunda hasta ve hasta yakınlarına hizmet veren bir sağlık kuruluşu olduğunun altını çizdi. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’da ziyaretlerinden dolayı Baştabip Dirik ve yönetimine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret daha sonra karşılıklı sohbet ve fotoğraf çekimi ile tamamlandı.