Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta, Sarıkamış Şehitleri için yürüdü (Foto Galeri)

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nin organize ettiği Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü 5 Ocak 2014 Pazar günü saat 10.00’da Isparta halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne Isparta halkı büyük ilgi gösterdi. Isparta Valisi Vahdettin ÖZKAN, , Vali Yardımcısı Abdullah AKDAŞ, Belediye Başkan Yardımcısı Recep ERDEM, Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat GEVREK, kamu kurum ve kuruluşları idari amirleri, sporcular, üniversite ve lise öğrencileri ile birlikte binlerce vatandaş katıldı. Anma Yürüyüşünde Halk’a bere ve bayrak dağıtıldı. Yürüyüş Isparta Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayıp Belediye Kültür Sineması önünde sona erdi. 3 km’lik Yürüyüşün ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu Sarıkamış Şehitleri adlı belgesel izlendi. Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardından Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü etkinliği dualarla sona erdi.

Katılımcılar“Isparta’da yoğun bir katılım ile Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen Mehmetçiklerimizi anmak için buluştuk. Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen bu yürüyüşte “Beyaz hüzün” olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı’nda vatanı uğruna can veren kahramanları anmak, hatıralarını genç belleklerde canlı tutmak için gencimiz, büyüğümüz, küçüğümüz hep birlikte şehitlerimizi andık. Amacımız Sarıkamış’ta Şehit düşen Mehmetçilerimizin bu vatanı bizlere nasıl emanet ettiğini göstermektir. Yürüyüşe katılan ve bu yürüyüşüte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dediler.