DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3630730,84%
Isparta
17°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

ISPARTA KAHRAMANLARI

ABONE OL
Haziran 27, 2012 21:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkın önemli sorunları öncelik teşkil etmez mi evet diyeceksiniz, vatandaşın sorunları geri bırakılırken keyfi yönlendirme ile yapılan işler ve kendini reklam etmek niye, zaten kamu oyu hizmetleri görüyor biliyor, yapılan işler gerçekten önemli ve ihtiyaç ise onu zaten çoğunluk taktir eder, gazetelerde televizyonlarda şunu yaptık bunu yaptık demeye lüzum var mıdır bilmiyorum. Kişi kendini met veya reklam ettirerek hedefine ulaşabilir mi, Mutlu azınlık bir tarafta mutsuz çoğunluk bir tarafta,esasında çoğunluğun sesini duymak gerekmez mi çoğunluk ne diyor,yapılan bazı işlerin israf olduğunu iddia ediyor, İsraf ise haramdır. Diyor, peki bizler neyin haram neyin helal olduğunu biliyor muyuz.

Çöp tenekelerine bidonlarına baktığınızda daha çok neler atılıyor, bu atıkları mutlaka çöpe atmak zorun damıyız.İşsizlik ayyuka çıkarken, hırsızlık altın devrini yaşıyorken otomobiller evler soyuluyorken burada bizim bir eksiğimiz var o nedir,onu tespit ederek kendimizi ve malımızı güvence altına almak en önemli acele yapılacak işlerdendir. Benim yakınlarımın otomobilleri çalındı evlerine hırsızlar girer maalesef bu güne kadar bir tanesi bulunmadı, Demek ki güçlü bir hırsızlık çetesi var.

Şimdi mutsuz çoğunluğun vereceği oylamayı durdurabilirlisiniz, bunun sonu nereye varacak mutlu azınlık ise istediği kadar şakşak yapsın alkış yapsın neye yarar.DOĞMADIK ÇOCUĞA ELBİSE BİÇİLMEZ,AÇ ACELECİ TOK RAHATTIR.ÖFKELİ KİŞİ SEVİNÇLİ,HARİS KİŞİ ZENGİN,ACELECİ İSE KEMAL SAHİBİ OLAMAZ. Diyen terbiyeciler DÜŞÜNE DÜŞÜNE YAPMALI İŞİ,SONRA PİŞMAN OLMAMALI KİŞİ….ÇOK TEDBİRLİ OLANLAR PEK AZ ŞEY YAPABİLİR.HİÇBİR ZAMAN ÇIKTIĞIN KAPIYI HIZLA ÇARPMA ,GERİ DÖNMEK İSTEYEBİLİRSİN,

Isparta’yı modernleştirmek isteyenler yazılı ve görsel basında eleştirilerek bir şeyler yapmak istiyorlar.Bugüne kadar bir şey yapamadıklarına göre kendilerini mi kandırıyorlar Ispartalı vatandaşları mı yoksa sahnede bir senaryoyu canlandırmak mı istiyorlar? Mahalli seçimlere yaklaşık bir sene kaldı kendilerini çok bilmiş akıllı zannedenler gibi geçtiğimiz yıllarda da çok kişiler oldu.

Ancak Isparta’da değişen hiçbir şey olmadı. Antalya’dan Konya’dan, Afyon’dan , Denizli’den halen saha geri miyiz? Duble yolları olan dış illere bağlantısı rahat olan bir il miyiz? Davraz eteklerinden dünya turizmine açılan bir çevre yolu dahi yok. Dar alanda şehir içinde dönüp duruyoruz. Otopark sorunu günden güne kötü hal alırken halen daha bir çok katlı otopark yapılamadı.

Cumhuriyet Caddesi Belediye alışveriş kültür merkezleri tamamlanmadığı gibi otopark alanı da halka açılmadı. Isparta’daki bu sorunlar günden güne artarken biz halen daha şehir merkezinde otel yapmak peşindeyiz. Merkezde çevre kirliliği , gürültü kirliliği , kaldırımların, caddelerin, yeşil alan parkların ve bahçelerin kenarları , köşeleri , ortaları patates tarlası gibi köstebek yuvasına dönüşmüş. Önce görüntü kirliliğini önleyecek eline bir kalem defter alıp ta bu insan sağlığına zararlı olan yerleri yapacak görevlilere ihtiyaç vardır.

Hal böyle iken şehir dışındaki tabiat parkı olan Gölcük çevresinde pikniğe giden vatandaşların namaz kılacak bir kulübesi dahi yok. Hayvanların küçük ve büyük pisliklerini bıraktığı çimenler üzerinde ibadet mi yapacağız diyen bir vatandaş 23.06.2012 tarihinde Gölcük Parkı’na gittiğini 7,5 lira giriş ücreti ödediğini beyan ederek bu fiyat 10 lira olsa da bu tabiat parkında bir ibadet yapacak yer olsa diyor. İlimizin doğaya uyum sağlayan tabii manzarasıyla ün yapmış çevremizi pislik içerisinde bırakmışız. Bunu gören gözler ve temizleyen insanlara ihtiyacımız var. İşte Isparta’da da her yeri görebilen çalışkan İl meclisi, Belediye Meclisi üyeleri ile kamu kurum ve kuruluşların amirlerine ihtiyacımız var. Isparta için fikir, düşünce ve yorumlarıyla birlikte proje üreten akademisyenlere, köşe yazarlarına, gazetecilere, bilim adamlarına şiddetle ihtiyacımız var.Isparta’nın bağrından çıkmış gizli gözemli kalmış kurmayları var. Bunları biliyor muyuz?

Akıl konseyine bu kişiler neden çağırılmaz.Hasan AKAY halkın içinden çok yönlü birikimi olan bir şahsiyet. Diş Hekimleri Başkanı Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Dt. Hüdayi Kartöz – Mehmet Özkanlar – Nuri Selçuklar yeni gündemde olan kişiler bir araya gelmeli.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP