Bağlantıda Kalın

Isparta

Isparta hedefleri etrafında birleşiyor

Yayınlanma

,

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Başta organize sanayi bölgesinin genişletilmesi ve serbest bölgenin kurulmasına yönelik çalışmalar olmak üzere birçok konuda istişare edildi.

MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, İl Başkanı Ahmet Önder Topçu, Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay ve partililer, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyaretin ana gündemi Isparta’nın çözüm bekleyen sorunları oldu.

MHP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Çelik, Isparta ile ilgili tüm konularda birlikte mesai harcayacaklarını söyledi.

Reklam

Çelik, “Daha önce vekilimizle görüştüğümüzde Isparta’mızla ilgili konularda her zaman birlikte olacağımızı, birlikte mesai harcayacağımızı ve Isparta için elimizi taşın altına koyacağımızı söyledik, şimdi de söylüyoruz. Sayın vekilimiz Odamızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar, ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Isparta’da Serbest Bölgeye ihtiyacımız var. 10 ila 15 yatırımcı bu konudaki taleplerini iletirlerse eğer bizler de çalışmalarımıza hız vereceğiz. Yine mevut organize sanayi bölgesi taleplere karşılık veremiyor, genişlemesi gerekiyor. Bizler ya mevcut OSB’yi genişleteceğiz, yeni bir alanı buraya dahil edeceğiz ya da yeni bir organize sanayi bölgesi kuracağız. Şehrimizle alakalı olarak ortaya koyduğumuz öncelikli konularda desteğinizi bekliyoruz. Siyasi erk ile beraber inşallah sorunlarımızı çözüme kavuşturacağız. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

SÖNMEZ: ITSO ISPARTA’MIZIN EKONOMİDEKİ LOKOMOTİFİDİR

MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez ise OSB’nin genişletilmesi ve serbest bölgenin kurulması noktasında gereken tüm desteği vereceklerini aktardı.

Reklam

Milletvekili Sönmez, “Isparta Ticaret ve Sanayi Odası şehrimizin ekonomideki lokomotifidir. Biz bunun farkındayız. ITSO ve siyasiler el ele verdikten sonra Isparta’da çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Diğer üç milletvekilimizin de kalben ve fikren benimle aynı düşüncede olduklarına inanıyorum. Seçim döneminde dolaşırken organize sanayi bölgesindeki birçok iş insanının bizden talebi vardı. Bunlardan bir tanesi serbest bölgenin kurulmasıydı. Bununla ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir diğer konu ise organize sanayi bölgesinin genişletilmesiydi. Bununla ilgili de sizlerle birlikte istişare ederek çalışmalarımıza başlayalım istiyoruz. Bakanlık nezdinde yapılacak tüm çalışmalarda ortak hareket edeceğiz. Her iki konuda da beraber çalışarak inşallah bu hizmeti Isparta’mıza kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Isparta Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanı ile yeni çevre yolu hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler