Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Hava Durumu(05.03.2014-10.03.2014)

Isparta’da bugün havaların yağışlı

Isparta’da bugün havaların yağışlı olarak geçmesi bekleniyor. Bugün ilimizde havaların yağmurlu, sıcaklıkların en düşük 6 derece en yüksek ise 12 derece olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri ilimizde havaların yağışlı olarak geçmesi bekleniyor.
 
Önümüzdeki 5 günlük periyodda hava sıcaklıklarının ilimizde en düşük 2 derece en yüksek 2 derece arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünün aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya’nın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Antalya ile Isparta ve Burdur’un güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Perşembe) Ege ve Akdeniz’de 1 ila 3 derece artacağı, Batı ve Orta Karadeniz’de 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya’nın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Antalya ile Isparta ve Burdur’un güney ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Isparta için Zirai Don uyarısı bulunmuyor.

AKDENİZ BÖLGESİNDE HAVALAR NASIL OLACAK

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Mersin, Adana’nın kuzeyi ve K.Maraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya’nın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli, Antalya ile Isparta ve Burdur’un güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz’de güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü yağışlı
ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; il genelinde kuvvetli, batı çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.
HATAY Parçalı ve çok bulutlu
KAHRAMANMARAŞ Parçalı ve çok bulutlu, yarın (perşembe) sağanak ve gök gürültülü yağışlı