DOLAR 16,6859 0.26%
EURO 17,5010 0.48%
ALTIN 986,60-0,53
BITCOIN 334941-1,26%
Isparta
18°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ISPARTA GÜNLERİ YAPSAK NASIL OLUR?

ABONE OL
Nisan 11, 2012 23:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gül, halı, kültür ve turizm festivalinden bahsetmiyorum. Genellikle bahar ve yaz aylarında Ankara’da 3 günlük düzenlenen tanıtım günlerinden bahsediyorum. Nasıl oluyor bu bahsettiğim tanıtım günleri? Tanıtım günlerini düzenleyecek ilin bütün yetkilileri -en üstten en alta kadar- bir araya gelir ve ilimizi nasıl daha iyi tanıtırız diye düşünür? Plan yapılır, bütçesine bakılır vs. teknik ayrıntılara girmiyorum. Sonuçta başta Ankara olmak üzere, büyük illerde o ilin her yönüyle tanıtımı yapılır.

Örneğin Rize günü mü var, çay öne çıkar bir güzel tanıtımı yapılır. Ya da Elazığ gününde Elazığ’a has yöresel ürünler getirilip, Ankara’daysa Ankaralılara, başka ildeyse o ilde yaşayanlara sunulur. Kendimden biliyorum, gündemin çok dolu olmadığı günlerde güzel haber çıkar böylesi yerlerden. O ilin de tanıtımı ulusal kanallarda dönmüş olur.

Şimdi bakıyorum Isparta’ya. Böyle bir şey görmedim, duymadım. Isparta’da yapılan festivalimiz var ama o da Isparta’yı Ispartalı’ya tanıtmaktan öteye geçemiyor bence. Yapılmasın demiyorum asla, ama ulusal bazda Isparta’yı tanıtmanın yolları düşünülmeli. Bahsettiğim tanıtım günleri, işte bunun için bir nimettir.

Bu baharı ve yazı kaçırdık diye düşünüyorum ama en azından 2013 yılı için böyle bir proje düşünülmeli, geç kalınmadan. Burada sesleniyorum: Milletvekillerimiz Sayın S. Sadi Bilgiç, Sayın Recep Özel, Sayın Ali Haydar Öner, Sayın Nevzat Korkmaz, Isparta Valisi Sayın Memduh Oğuz, Isparta Belediye Başkanı Sayın Y. Ziya Günaydın, SDÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, İlçe Belediye Başkanları, Sanayi odaları başkanları,Ticaret Odası başkanı, İl kültür müdürü, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, işadamları … ve daha ismini sayamadığım bütün yetkililer… Gelin Isparta’yı bütün Türkiye’ye tanıtmak için bir tanıtım günleri organize edin. Bu organizasyonda hepiniz elinizi taşın altına sokun. O güzel gül bahçelerinin kokusunu, Türkiye’ye taşıyın…

Son olarak yaşadığım bir olayı anlatarak yazıma nokta koyayım: Yanlış hatırlamıyorsam Niğde tanıtım günleriydi. Standını kurup halı satan biriyle karşılaştım. Sordum: “Sizin halı mı, Isparta halısı mı?” Cevap: “Isparta halısı neymiş, halının en iyisi bizde.”

Hani gül ve halı kenti Isparta deriz ya, bilmem anlatabildim mi?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP