Isparta Gülyağı Coğrafi İşaret Denetimi Yapıldı

Isparta Gülyağı Coğrafi İşaret Denetimi Yapıldı

ABONE OL
Ağustos 8, 2020 08:22
Isparta Gülyağı Coğrafi İşaret Denetimi Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’da üretilen gülyağının markalaşmasını sağlamak ve kalitesini korumak amacıyla Ticaret Borsası tarafından 2018 yılında çalışma başlatılmıştı. Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan coğrafi işaret başvurusu başarı ile sonuçlanarak “Isparta Gülyağı” menşei adı tescillendi ve koruma altına alındı.

Coğrafi İşaret çalışmaları ile ilgili konuşan Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ADAR; ‘Isparta’nın tarımsal alandaki en önemli değeri olan Isparta Gülyağı’na sahip çıkan Sincer Gülyağı firması yetkililerine öncelikle teşekkür ediyorum. İlimiz tarımsal ürünlerinin katma değerinin artırmak ve piyasada ‘Isparta’ isminin markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla başlattığımız coğrafi işaretleme çalışmalarında 2.yıla girdik. İlk yıl 2 üreticimizi sertifikalandırdık. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi ilk talep Sincer Gülyağı firmamızdan geldi.

Önümüzdeki günlerde diğer başvuru sahibi firmalarımızın da denetimlerini tamamlayarak sertifikalı üretici sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Sertifikalı üreticilerimiz pazarda hep bir adım önde olacaklar. Bu projenin sektöre katkısı bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Gülyağı üretimi ve satışı konularında faaliyet gösteren tüm firmalarımızı “Isparta Gülyağı” Coğrafi İşaret belgesini almaya davet ediyoruz. ‘ dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

Alış
Satış
a
a
0,0