Bağlantıda Kalın

Isparta

Isparta Emniyeti Bayram Tedbirlerini Artırdı

Yayınlanma

,

Isparta Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven ortamında geçirmeleri için bir takım tedbirlerin alındığını açıkladı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güven içerisinde bayramlarını geçirmeleri için güvenlik tedbirlerini artırdığını yazılı açıklamayla duyurdu. Açıklamada şube müdürlüklerinin görev alanlarında aldığı tedbirler ayrı ayrı sıralanarak, şu ifadelere yer verildi:

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce 23/09/2015 Çarşamba, 24/09/2015 Perşembe, 25/09/2015 Cuma, 26/09/2015 Cumartesi, 27/09/2015 Pazar günleri Kurban Bayramı süresince il merkezi geneli ile sorumlu bulunduğumuz Karayollarında alınacak trafik tedbirlerdir.

Reklam

A- Denetim Hizmetlerinde Görevli Personel

Trafik hizmetlerinde görevli tüm personelin yıllık izinleri alınacak tedbirler doğrultusunda planlanmıştır. Alınan tedbirlerde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Trafik Tescil Şube Müdürlüğü bünyesinde görevli Büro personelleri görevlendirilmiş, Trafik kadrosunda görevli personel trafik tanzimi dışında görevlendirme yapılmamıştır.

Arife günü mezarlıklar, Alışveriş Merkezlerinde, halkın yoğun olduğu bölgelerde gerekli görevlendirme yapılarak, buralarda görevli personel, görevli bulundukları nokta ve çevrelerinde gerekli trafik tanzimini yapacak, trafik akışını sağlayacaktır.

Reklam

Bayram tedbirleri süresince Radar ekibi olarak görevlendirilen 1 sivil-2 resmi ekip, Komando Kavşağı, Askeri Hastane Kavşağı ve Antalya yolu üzerinde gerekli işaretlemeleri yaparak yolda akımın tersi istikametine duracak, sürücülerin dikkatli olması sağlanacak. Radar ekibi belirli aralıklarla belirtilen yerlerde dönüşümlü olarak Radarla Hız Kontrolü yapacaktır.

Bayram tedbirleri süresince özellikle Arife günü ve Bayramın son günü şehir merkezinde (6 Mart Caddesi-Mimar Sinan Caddesi-Cumhuriyet Caddesi-Hükümet Caddesi-111.-112.-113.-121. Caddeler, Arife günü Hayvan Pazarı ve Komando Kavşağında trafik tanzimi için görevlendirme yapılmıştır.

Bayram süresince Belediye tarafından belirlenen kesim noktaları ve çevresinde gerekli tedbirler alınmıştır. Özellikle şehit ve gazi aileleri ile yakınlarına yardımcı olunacaktır.

Reklam

B-Terminalde Yapılacak Denetim Faaliyetleri

Terminallere giriş ve çıkış yapan bütün otobüslerin takoğrafları, sürücünün alkol durumu, taşıma yetki belgesi, zorunlu sigortaları ve fenni muayeneleri ile korsan taşımacılık yapan araçlar titizlikle kontrol edilecektir.

Uzun mesafeye giden yolcu otobüslerinin yedek şoför kullanıp kullanmadığı, çalışma ve dinlenme süreleri ile hız limitlerine uyulup uyulmadığı ve takograf cihazının takılı sürücü belgesi ile şoförün aynı olup olmadığı denetlenecektir.

Reklam

BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Bayram tatili süresince uzak mesafeden geldiği anlaşılan araç sürücülerinin özellikle uykusuzluğun etkisinde kalabileceği saat dilimlerinde, denetim noktalarında kısa süreli durdurularak sürücülerin araç dışında dinlendirilmeleri, bu esnasında görevlilerimizce aracın teknik şartları, plakaların araç üzerinde ve uygun durumda olup olmadığı, sürücülerin gerekli belgelerinin bulunup bulunmadığına dair kontrolleri yapılacak, aracın iç mekânındaki havanın değişmesi ve sürücünün uyku yorgunluğunun giderilmesi sağlanacaktır.

Uzak mesafeye giden veya gelen yolcu otobüslerinin denetimi yapılacak, yedek şoför bulunup bulunmadığı, çalışma ve dinlenme süreleri, fazla yolcu olup olmadığı, hız sınırlarına uyulup uyulmadığı, takograf cihazına takılı sürücü belgesiyle şoförün aynı kişi olup olmadığı, yetki belgesi ve diğer belgelerinin bulunup bulunmadığı kontrol edilecek, korsan taşımacılığa kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Reklam

Gece seyahatlerinde trafiği tehlikeye düşüren bozuk ve standart dışı ışık donanımı kullanımına yönelik denetimlere ağırlık verilecektir.

Ekiplerimiz radarla hız kontrolü, alkol ve uyuşturucu etkisi altında araç kullanma, hatalı sollama, yakın takip, uykusuz, yorgun, çalışma ve dinlenme sürelerinin ihlalleri denetimine ağırlık verilecektir.

Ekiplerimiz Bayram Tatili süresince görevli oldukları güzergahta yol kullanıcıları tarafından görünür şekilde güzergâhta bulunacak, olağanüstü bir durum olmadıkça güzergâh dışına çıkılmayacaktır.

Reklam

Personelimiz kontrol için durdurdukları araç sürücülerine kibarca ve uygun bir dille durdurma sebebini bildirecek, Polis-Halk ilişkilerine ve Trafik Kurallarına uyulması hususunda eğitim faaliyetlerine önem verecek, ayrıca dinlenme tesisleri ve mola yerlerine afişler asarak sürücülere trafikle ilgili bilgilendirici broşürlerin dağıtılmasını sağlayacaklardır.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz sorumluluk bölgesinde, trafik kazalarının yoğun olarak meydana geldiği kara noktalarında, yol yapım alanlarında denetimlerini artırarak sürdürülecektir.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Kaza anı kamerada

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da faaliyet gösteren Göltaş Çimento fabrikasında meydana gelen kazada, geri manevra yapan forkliftin altında kalan işçi hayatını kaybetti. Kaza anı kameralara yansıdı.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler

Yayınlanma

,

Yazar:

28 Kasım 2023 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

MERVEGÜL YILMAZ
BAHÇELİ EVLER MAH.3003 SOK.NO.23/3
TERMİNAL CAMİİ
YENİCE MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

REMZİ KİLVAN
ZAFER MAH.4903 SOK.NO.4
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY CAMİİ
AFYON / BAŞMAKÇI / YAKA KÖY MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam

ŞERİFE GÜRAĞAÇ
HİSAR MAH.3616 SOK.NO.40
GÜLCÜ CAMİİ
GÜLCÜ MEZARLIĞI
28.11.2023 – İkindi Namazına Müteakiben

KEZİBAN YALÇIN
SÜTÇÜLER
SÜTÇÜLER CAMİİ
SÜTÇÜLER MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

YAKUP İKİKAVAK
DOĞANCI MAH.128 CAD.NO.32
MEKKE EĞİTİM CAMİİ
DERE (ESKİ) MEZARLIĞI
28.11.2023 – Öğle Namazına Müteakiben

Reklam
Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da fırtına etkili oldu

Yayınlanma

,

Yazar:

Isparta’da gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ağaç yerinden söküldü. Fatih Mahallesi’nde ise devrilen ağaç yolun bir bölümünü kapattı.

Şehir merkezinde sağanak yağış zaman zaman etkili olurken, fırtına ile birlikte yağışlı hava da yayalara zor anlar yaşattı.

Okumaya Devam Et

Popüler