Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta Belediyesi’nden Promosyon ürünleri için 2,7 milyon TL

Kafelerin ve restoranların 3

Kafelerin ve restoranların 3 Şubat’ta camlarına, “Devren Satılık” yazısı asarak içerisinde bulundukları durumu protesto ettiği Isparta’da, iddiaya göre belediye milyonlarca liralık promosyon harcaması için kolları sıvadı.

Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 68 kalem promosyon ürün alımı için 28 Aralık 2020’de ihaleye çıktı. Son tekliflerin 18 Ocak’ta alındığı ihale tamamlandı.

Birgün gazetesinden Mustafa Bildircin‘ın haberine göre, Isparta Belediyesi 17 Şubat’ta yüklenici ile sözleşme imzaladı ve sözleşme bedelinin 2 milyon 797 bin 600 TL olduğu bildirildi.

İhalenin teknik şartnamesine göre, maliyeti 3 milyon TL’ye yaklaşan promosyon ürünlerin arasında 20 bin adet balon, 50 bin adet imsakiye, 150 adet VIP kalem seti, 10 bin adet gül kolonyası, 50 bin adet kandil simidi kutusu ve 4 bin adet puzzle yer aldı.

HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI?

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, belediyelerin ve kamu kurumlarının zorunlu olmayan ihalelerini iptal ettiğini belirterek şunları söyledi: “Böyle bir ortamda Isparta’nın AK Parti’li belediyesi, dalga geçer gibi 3 milyon TL’yi bulan bir harcamaya imza atıyor. AKP’li Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e soruyoruz, 500 tane çay bardağı ve altlığı sizin için neden bu kadar elzem bir ihtiyaç? Kanvas tablo Isparta’nın hangi sorununu çözecek? Termoslar ile bu kente hangi katkıyı sunmayı amaçlıyorsunuz? Toplam 500 sırt çantasını, 4 bin puzzle’ı, 10 bin şapkayı alırken tamı tamına 2 milyon 797 bin 600 TL’yi harcarken hiç mi vicdanınız sızlamadı?”