Isparta Belediyesi’nden Otopark Dayatması

Isparta Belediyesi’nden Otopark Dayatması

ABONE OL
Şubat 20, 2021 15:56
Isparta Belediyesi’nden Otopark Dayatması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere Ak Partili Isparta Belediyesi tarafından başlanan caddelerin otopark olarak uygulanması kararına Isparta İdari Mahkemesi iptal kararı vermişti.

Bir çok vatandaş tarafından sevinçle karşılanan karar sonrası Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, caddelerde otopark uygulaması nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Dün bazı internet sitelerinde yer alan habere göre Başdeğirmen, “hem teknik hem de teknik açıdan düzeltmelerimizi yapıyoruz. İnşallah yakın zamanda bir çözüme ulaşacağız. Otopark uygulamamız yeniden başlayacak” dedi.

Vatandaşlar tarafından istenilmeyen ve tepki çeken bir uygulamaya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından bu kadar ısrarcı olunması ise kamuoyu tarafından anlaşılamadı.

Belediyelerin otopark ihtiyacını karşılamakla sorumlu olmasına rağmen yüksek otopark ücretleri ile park sorununu yine vatandaşın sırtına yüklemeye çalışması tekrar davaların açılmasına neden olacağı gibi, bu mesele uzun süre şehrin gündemini meşgul edeceğe benziyor.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Kerim

    Sayın Başkanım, ilimizdeki otopark sorunu ortadayken, gidiyorsunuz müftülüğe ve yanında ki camiye (ihtiyaç olmadığı halde, sırf yandaşlarınıza şirin görünmek adına) kapalı otopark yapıyorsunuz. Şehir içinde otopark yapacak yer kalmamış gibi. Asıl ihtiyaç olan yerlerde başka çözüm icat etmeye çalışıyorsunuz. Bu durumu yadırgıyoruz .


HIZLI YORUM YAP