ISPARTA BELEDİYESİ ! KAFANI ÇEVİRDE ARKANA BİR BAK

ABONE OL
Ocak 1, 2021 09:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeter artık. Yaşadığın mekana bakacaksan bak, yok bakamayacaksan, bakacak kimselere bırak. Memleketin göbeğinde, Isparta Belediye Binasının arkasında, Adı saray olan ucube, bakımsız, şehrin tüm ipsiz, sapsız, berduş ve her türlü kirli işlerinin 24 saat döndüğü bir mekan.

Bu mekanın adı Halı sarayı ve Şehrin tam merkezinde. Yıllardır dışında güzel mekanları, içinde çirkinlikleri barındıran ve bundan hiç rahatsızlık duymayan Şehrin Emininin de bünyesinde barındığı zavallı mekan. Tam yerel deyimle dışı güzel dağ armudu. Ama bu armudun bakıcısı belediye…

Gazetemde Halı Sarayı ile ilgili yazdığım 2. yazı. Birinci yazım 25 Aralık 2010 da idi. Merak edenler halen Gazete 32 de aynı yazıyı okuyabilirler.

Bu zamana kadar, ne içinde yaşayanlardan bir ses ne de Belediyeden hiç bir rahatsızlık ifadesi yok. İçinde barındığı bina ile ilgili bir gayrette yok. Ben bu durumdan haberi olduğunu da zannetmiyorum. Çünkü haberi olsa bu zamana kadar bu sorun çözülürdü. En bariz örneğini sizlere ihbar ediyorum. Gidip bakın. 3. katta Belediye İmar Müdürlüğünün kullanılmayan arka kapısı.

Kapısında yıllarca yazı yazılıp merdivenlerinde berduşları barındıran, (Başkanın haberi olduğunu sanmıyorum.) Ek te fotoğrafını da yayımladığım, işgüzar bir yönetici tarafından güya tedbir(!) amaçlı demir parmaklıklarla kapatılan,. Diğer resimlere de bakınız burası Isparta Belediyesinin sorumluluğunda ki (!) Halı Sarayı!. Kapı kendi kapısı.

Bu binaya gelişimin 2. senesi. Bir Eğitim Kurumunun yöneticisiyim. İki yıldır merdivenlerden, mezberelik sote mekanlardan, ALO 155 ile birlikte başıboş genç kız ve erkek çocuğu kovalamaktan bıktım. Kurumumun kapısında, çok günler sabahları merdivenlerde uyuyup kalmış tınercileri biz uyandırdık. Yine iki yıldır, iki defa tümden, birkaç kere de bölgesel olarak bizzat boyadığım merdivenlerin ömrü, üzerine yazı yazılmaktan en çok bir hafta korunabiliyor. Her gün sote mekanların izmarit ve bira şişeleri toplayıcısı oldum. Sağolsun belediyemiz de iki güne bir süpürmüyor değil(!) Şimdi hakkını yemeyelim(!).

Burada toplanan çocukları reklam etmemek için onların fotoğraflarını yayına vermedim. Ama bende saklı. Burası Isparta’da yeni yetişen neslinin kız ve erkek elemanlarının buluşma noktası. O sorumsuz velilere de sesleniyorum. Kaybolan başına bir hal gelmiş kızınız oğlunuz olursa burada bulabilirsiniz. Yılın 365 günü, bilhassa okulların açık olduğu zamanlar buyurun gelin uygunsuz vaziyetteki evlatlarınızı buradan toplayabilirsiniz.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi yazı ile başvurmuş olmama rağmen, bu güne kadar hiçbir tedbir üretilmedi. Teneffüs aralarında bile sigara içmek için kaçılan yer burası. Alenen çocuklarla konuşuyorum. Tabii benim 25 yıllık emekli bir eğitim yöneticisi olduğumu bilmeden onlarla bir baba gibi konuşmaya çalışıyorum.

Ama tek başıma mücadele olmaz. İlgili makamlar derhal harekete geçmeli. Üretilecek tedbirlere ilişkin önerilerimi önceki yazılarımda belirttiğim için bu sefer yazmıyorum. Yalnız bu haber yazım şu anda konuya maalesef duyarsız kalan makamların dışında, mülki amirimiz Sayın Valimiz Memduh Oğuz Beye bir ihbar niteliğindedir. Lütfen Sayın Valim Tecrübeli bir Mülki İdare Amiri olarak bu sorunu ancak siz çözersiniz. Ben de emekli bir kamu yöneticisi olarak iyi bilirim ki; bizim çalışma düzenimizde görünenleri, göremeyenler için illa ki biraz dürtmek gerekir.

Saygılarımla.
NAZMİ SÜLDÜR

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP