Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta anket ve kamuoyu yoklamaları – 4

Anket ve Kamuoyu yoklamaları,

Anket ve Kamuoyu yoklamaları, saha çalışmaları neticesinde Isparta il-ilçe-belde tahminleri; (5.bölüm) Yalvaçİl – İlçe – Belde tahminleri 4. bölüm için tıklayınız

YALVAÇ:

Kendi kentini oluşturan Yalvaç. Siyasetin duayenlerinin memleketi Yalvaç. Pisidya’nın yeni adı Yalvaç.

Yalvaç belediye mülkleri, gelirleri yönünden diğer ilçelere göre oldukça ileri. Şimdiki belediye başkanı Tekin Bayram’ın yıllardır belediye başkanlıkları döneminde her zaman iktidar gücünü arkasına alarak büyüttüğü, güzelleştirdiği bir ilçe. Nüfusu ile de oldukça yoğun ve Isparta’nın en büyük ilçesi durumunda.

Senirkent’te 2009 yerel seçimleriyle seçmen tercihini Demokrat Parti’den yana yani Tekin BAYRAM’ı seçerek gösterdi. En yakın rakibi olan Ak parti’ye 10 puan fark atarak 11 bin oyun 4 bin 640’ını almış.

Sancılı bir süreç yaşasa da Tekin Bayram Ak parti’nin merkezini ve Başbakan’ın güvenini sağlayarak yeniden hem de İl Teşkilatı ile milletvekillerinin bile eleştiride bulunduğu bir partiden yani Ak parti’den aday olmayı başarmış. Çünkü hizmetin devamı için böyle bir tercihi kullandığını söyleyen Bayram’ın tercih edilmesi ile Yalvaç Ak parti’de aday adayı olan 8 aday adayını eliyle bir kenara itmiş ve bu durumda parti kazan kaldırmalara sebep olmuştur. En büyük tepkiyi de ilçe teşkilatının desteğini alan Nuh Murat SARIOĞLU gösterdi ve MHP’nin adayı Halil Hilmi Tütüncü’yü destekleyeceğini açıkladı.

MHP ‘nin adayı Halil Hilmi TÜTÜNCÜ ise avukat, CHP’nin Mevlüt DANACI, SP’nin adayı da Mücahit Gülcan’da sevilen isimler.

Bizim edindiğimiz izlenimler ve anketler neticesinde, saha çalışmalarımızın da ışığında oy oranları:

MHP %32-31
AK PARTİ %31-30
CHP %20-19
SP %17-20
SEÇMEN SAYISI 14.029

Görüldüğü gibi 2 partide potada son saniyelerde kimin GOL atacağını sabırsızlıkla bekliyor.
Yani şimdilik 2 parti’de çok çalışırsa arada çok büyük bir fark yok. Galip olan çok az farklı yarışın ipini göğüsleyecek gibi görünüyor.

Ama Pisidya’nın Kralı dediğimiz başkanlar başkanı Tekin Bayram ise bilindiği gibi kurt bir politikacı. Yani siz anladınız.

Yalvaç’a ve adaylara kazasız, belasız, kırmadan-dökmeden bir seçim diliyoruz.

YARIN: ŞARKİKARAAĞAÇ

Saha Çalışması: Ertürk ÇETİN, Nida Nur ELMALI
Haber ve yorum:Secattin BÜYÜKDAVRAZ