Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isparta 33 bin öğrenci kaybetti!

İlimize mutlaka vakıf üniversitesi

İlimize mutlaka vakıf üniversitesi kazandıracağız

İYİ Parti’nin Isparta Belediye Başkan adayı Ahmet Tural, son yıllarda 33 bin öğrenci kaybeden kent için ‘Vakıf Üniversitesi’ kazandıracaklarını bildirdi. Tural, üniversitesinin hizmete girmesiyle birlikte istihdama katkı sağlayacaklarını söyledi.

Isparta Belediye Başkan adayı Ahmet Tural, kente dair çeşitli projelerine bir yenisini daha ekledi. Şehrin kanayan yarası olarak bilinen öğrenci kaybına ilişkin yeni üniversite projesi geliştirdiklerini açıklayan Tural, son 10 yılda Isparta’nın 33 bin öğrenci kaybettiğini söyledi. Mevcut üniversitenin dışında kente yeni bir vakıf üniversitesi kazandıracaklarını müjdeleyen Tural, belediye olarak her zaman öğrencilere sahip çıkacaklarını belirtti.

“İlimize mutlaka bir ‘Vakıf Üniversitesi’ kazandıracağız”

Son yıllarda öğrenci sayısında büyük düşüş yaşayan kent için harekete geçeceklerinin altını çizen Tural, “Bugün ilimizde öğrencilerimizin barınma, ulaşım ve sosyal alan yetersizliği sorunları var. 100 bin öğrenci nüfusu olan bir şehirdik ancak 33 bin üniversite öğrencisi şehri terk etti. Hayat pahalılığı ve maddi imkansızlıklar bizi bu duruma getirdi. Isparta’mızın azalan öğrenci sayısının önüne geçmek için şehrimize ‘Vakıf Üniversitesi’ açılmasını sağlayacağız. Yatırım potansiyeli olan hemşehrilerimizle görüşeceğiz. Bu da olmazsa, yaygın vakıf üniversitelerinden birini buraya davet edeceğiz. Araziden çevre düzenlemesine kadar her türlü desteği vereceğiz. İlimize mutlaka bir vakıf üniversitesi kazandıracağız” diye konuştu.

“Isparta’da işsizliği bitirmeye geliyoruz”

Üniversitesinin hizmete girmesiyle birlikte istihdama katkı sağlayacaklarını kaydeden Tural, “Burası açıldığı zaman personel alınacak ve istihdam kaynağı oluşturulacak. Siz yeter ki kararlılık gösterin. Isparta’da işsizliği bitirmeye geliyoruz” ifadelerini kullandı.